Kontracepcija

Propuštena pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pingvin niste trudna. Ponekad uz navedene pilule može izostati menstruacija , što ne znači da ste trudna.
Nastavite dalje prema shemi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morticija napravite cervikalne briseve.

ravenna

Poštovanje,
S lindynette sam prešla na tablete Naelia i nakon što sam započela sa svojom drugom kutijom, nažalost propustila sam ih slučajno nekoliko u prvih tjedan dana. Ovo je prvi put da se mi je dogodilo da sam ih propustila, no i dalje sam ih nastavila piti i sad sam popila prvih 7, ali jučer je započelo krvarenje koje se danas nastavilo. I dalje sam nastavila piti bljedožute. Molim za savjet kako nastaviti dalje. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do kraja blistera uz dodatnu zaštitu a potom krenite na novi blister.

Bubaluba

Postovani,

Pijem tablete Estal. Zaboravila sam popiti 8. tabletu te sam ju popila zajedno sa 9. Nakon 4. dana od tih popijenih tableta sam imala nezasticeni odnos.postoji li mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji no nije velika.

sil555

Postovani,
Pijem diane 35 vec vise godina, i uvijek sam imala uredan ciklus i mjesecnicu na isti dan i u isto vrijeme. Iz ovog blistera zaboravila sam popiti tabletu 4i dan i popila sam ju peti dan nekoliko sati prije pete tablete koju sam uzela na vrijeme. Danas je 6i dan, normalno sam popila tabletu i imala sam odnos i nismo sigurni je li doslo do ejakulacije. Sto preporucate? Hitnu kontracepciju ili da nastavim blister normalno uz zastitu? Je li moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite blister do kraja.

sil555

Postovani,
Prethodni post na temi je moj pa se samo nadovezujem. Sve pilule nakon te propustene u prvom tjednu popila sam tocno. Menstruaciju inace uvijek dobivam srijedom,kao i jucer popodne, ali sam imala samo blago crvene tragove nakon brisanja wc papirom, pa sam se malo zabrinula s obzirom na propustanje pilule. Danas je vec jaca, tamno crvena i gusca kao i inace, ali malo mi se cini oskudnija (iako nikad nije prejaka zbog pilula). Zanima me jeli moguce da je lazna pa trebam test ili je to tako u redu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije lažna, ne treba test.

anna122

Poštovani,
Pijem Yaz vec 3 godine. Desilo mi se da sam jucer, u petak, zaboravila kupiti nove tablete te popiti prvu "hormonsku". Trenutno imam menstruaciju i u četvrtak sam popila zadnju bijelu. Problem je sto je danas subota, tako da nemogu doći do recepta za kupnju novih, jedino u ponedjeljak. Sto mi savjetujete? I da li ima kakvih opasnosti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj ciklus ne uzimajte, napravite pauzu najbolje.

anna122

Hvala puno.
Znaci iduci mjesec, tj. kada mi počme iduća menstruacija da ponovo započnem piti. Ja početak ili na kraj menstruacije?
Da li bi to moglo što poremetiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počinjete s prvim danom sljedeće menstruacije. Ništa se neće poremetiti.

Mina09

Poštovanje,
prvih jedanaest dana sam redovito pila tablete i nakon toga sam zaboravila popiti 12. tabletu, a 13. tabletu sam popila s 9 sati zakašnjenja(tada sam popila 12. i 13. zajedno).
13. dan sam imala spolni odnos bez zaštite. Zanima me kolika je šansa za trudnoću?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je tableta propuštena u drugom tjednu ne postoji mogućnost trudnoće.

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely već godinu dana, naime zaboravila sam popiti 17.pilulu koju sam trebala popiti jučer, pa sam ju popila zajedno sa 18.(danas). Zanima me da li ostale pilule pijem dalje normalno I da li svih 4 placebo tableta trebam popiti? Da li je smanjena zaštita?

zabrinuta55555

P.S. Spolni odnos imala sam u subotu (16.3.) bio je zaštićeni no prezervativ je znao skliznuti par puta te je došao do pola partnerovog spolnog organa pa ga je partner morao povući prema sebi, pa ne znam da li je što sluzi koja izlazi prije ejakulacije moglo dospjeti u rodnicu jer je kondom bio stalno na njemu (partner je zaustavio par puta ejakulaciju).

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem pilula. Zaštita se nije smanjila i ne postoji mogućnost trudnoće.

Vannesa

Poštovani, pijem adexa tablete 2 godine. Prvi put mi se dogodilo da sam zaboravila uzeti prvu tabletu, teoretski i drugu no u malom razmaku. Trebala sam nastaviti tj početi sa pakiranjem u srijedu u 14.00h, ja sam počela cim sam primijetila u četvrtak u 19.00h te sam tada popila tabletu od srijede i četvrtka. U srijedu oko 16h sam imala spolni odnos (no s prekinutim snošajem, drugačije ni ne prakticiram) molila bih Vas da me umirite da nije nikako moglo doći do oplodnje. Hvala Vam puno