Kontracepcija

Propuštena pilula

anjaaaa

Hvala Vam na odgovoru!
Kako sam skratila ciklus, radila pauzu od 7 dana, i pocela novi blister, da li je prvih 7 dana potrebna dodatna zastita?

tina_1987

Postovana,

13.og dana ciklusa(30.11.) zaboravila sam popiti 9tu tabletu iz reda blistera. 14.og dana(1.12) iza ponoci, imala sam nezasticeni spolni odnos. Kasnila sam 24 sata sa tabletom te sam popila 2 u isto vrijeme. Pijem ih oko 10h ujutro. U nedelju (2.12) sam normalno popila tbl medjutim ponovo sam imala nezasticeni odnos. Da li da primjenim diane35, koristim ih oko 8 mjeseci s jednim mjesecom pauze, kao hitnu kontracepciju 3+3? Hvala vam mnogo unaprijed na vasem odgovoru.

b&b

Hvala Vam na odgovoru.S´ obzirom da sam napravila pauzu od 7 dana (veceras sam pocela sa novim pakovanjem), da li sam odmah zasticena? Ako ne, kada bi trebala da budem??
Unaprijed hvala happy
L.P

tonkica83

Poštovana,

od septembra ove godine pijem Microgynon. Sve je bilo dobro dok nisam zaboravila popiti prvu tabletu iz trećeg blistera. Zadnju menstruaciju sam dobila 2.11. i trebala poceti sa novom kutijom 7.11. u 20 sati, ali sam prvu tabletu popila tek u četvrtak 8.11. a proslo je vise od 12 sati, a drugu sam popila isti dan u vremenu kada ih inace pijem. Imala sam odnos s deckom 8.11. ali nakon uzimanja te dvije pilule. Odnos je bio 3-4 sata poslije uzimanja druge tablete iz blistera, nismo koristili nikakvu zastitu ni te noc ni 9.,10. i 11.11. On je svaki put svrsio u mene. Danas (4.12.) je zadnji 7-dnevne pauze a ja jos nisam dobila mjesecnicu. U velikoj sam panici. Imala sam i mucnine i glavobolju izmedju 19. i 27.11. Mislila sam prestati koristiti kontracepciju naredni mjesec, da li je to ispravno. Molim vas pomozite, ne znam sta da radim. Kolike su sanse da sam trudna?

Hvala mnogo!

Nataša Šemnički, dr. med.

anjaaaa,

može za svaki slučaj

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

tina_1987 ,

primjenite

l.p.

tina_1987

postovana,

a koliko je i da li je kasno?jutros sam popila 3 tablete i cekam veceras 10h da popijem jos 3.. da li su velike sanse za trudnocu u mom slucaju? hvala vam mnogo na odgovorima!!!

Nataša Šemnički, dr. med.

tina_1987,

primjenite i nadam se da nisu velike šanse.

l.p.

girlie99

Poštovanje,
zaboravila sam uzeti treću pilulu u prvom tjednu, tj trebala sam je uzeti u petak navečer, a uzela sam je tek u subotu prijepodne. krivo sam pročitala upute, te se nisam pridržavala onog da treba koristiti kondom sljedećih 7 dana. u ponedjeljak sam imala odnos bez kondoma, ali dečko i ja smo prakticirali prekinuti snošaj, kao i uvijek do sad. devet dana nakon propuštene tablete ponovo smo imali odnos, no ovaj put je dečko malo prekasno izvadio. kad sam vidjela točne upute, uhvatila me blaga panika. kolike su šanse da sam ostala trudna? inače pijem yaz kontracepcijske tablete bez pauze skoro godinu dana.
Hvala

Majchi111

Poštovana dokrotice, jučer sam u 23:00 trbala popiti 1.tabletu Triquilara (4. pakiranje po redu), no zaboravila sam ju popiti. Popila sam ju danas u 19:00, i drugu ću u 23:00 kao što bi i trebala, dakle sveukupno 2 u istom danu. Što se tiče spolnih odnosa, unutar 7 dana ih je bilo. Moje pitanje je: postoji li mogućnost da sam trudna i moram li idućih 7-10 dana koristiti dodatnu kontracepciju, te postoji li problem što sam prve dvije tablete popila odjednom? Unaprijed hvala na odgovoru, nikako zbog radnog vremena ne mogu doći do ginekologa.

elena_88

Poštovani, u srijedu sam nekako (ne znam kako mi je to uspjelo) popila dvije pilule (Lindynette 20), u subotu mi je trebala biti zadnja, no u ovom slučaju ću zadnju popiti u petak. Zanima me što napraviti? Pustiti tako i početi piti novu kutiju dan ranije nego inače, nakon normalnih 7 dana pauze ili kupiti odmah novu kutiju, popiti još tu jednu u subotu kako sam i trebala te onda nakon 7 dana nastaviti? I jel potrebna dodatna zaštita? Nisam niti jednu propustila. Hvala na odgovoru!

Nataša Šemnički, dr. med.

girlie99 ,

učinite UZV pregled te prema nalazu će se prociijeniti imali potreba za hitnom kontracepcijom koja će otkloniti rizik trudnoće

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

Majchi111,

svakako koristite dodatnu zaštitu

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

elena_88 ,

obzirom na navedeno nema razloga za dodatnom zaštitom niti brigom
Nakon 7 dana pauze krenite s novom kutijom, dakle dan ranije

l.p.

satine0

Poštovani,

Pijem Yasmin vec 6 godina. U srijedu (30.01) sam zaboravila popiti pilulu (20. u blisteru) koja je bila predzadnja u pakiranju, i primjetila sam to tek u cetvrtak (31.01.) u vrijeme kada obicno pijem pilulu dakle proslo je skoro 24 sata od propustene pilule. Popila sam pilulu za cetvrtak, a doktor mi je savjetovao da za srijedu samo bacim, dakle srijedu nisam popila, cetvrtak jesam ito je ujedno bila zadnja pilula. Ciklus mi traje inace 27-28 dana medutim danas u petak (01.02) (dakle odmah oduci dan od prestanka uzimanja pilula) sam dobila smedkasti iscjedak i to mi je ujedno bio 27.dan ciklusa. Odnos sam zadnji imala u ponedjeljak, dakle 23.dan ciklusa. Postoji li mogucnost da sma trudna? Kada bih trebala poceti piti novo pakiranje? 7 dana pauze od kad sam prestala piti makar sam jednu propustila, dakle iduci petak (08.02) ili ranije? Posto dolazi vikend lijecnika ne mogu kontaktirati i bila bih vam neizmjerno zahvalna kada biste mi dali svoj savjet. Unaprijed vam puno hvala i srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Novi blister krenite nakon sedmodnevne pauze od zadnje popijene.

satine0

Doktore puno vam hvala na brzom odgovoru.
Znaci novi blister pocinjem u petak? Oprostite na cjepidlacenju samo bih htjela biti sigurna da sam vas dobro shvatila.
Jos jednom puno vam hvala i zelim vam lijep vikend.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

ružaruža

Postova/Postovani

Pijem YAZ 6 mjeseci i propusila sam uzeti pilulu u DRUGOM tjednu (9. ili 10. dan). Popila sam ju s 15 sati zajašnjenja. Dva ili tri dana nakon imala sam odnos bez zaštite te smo korisitili prekinuti snošaj. Dan ili dva poslije imala sam lagani smeđkasti iscjedak. Postoji li mogućnost trudnoće?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji jer nije došlo do ejakulacije.