Kontracepcija

Provera tablete..

mala558

Poštovana doktorice...
Dobila sam Provera tablete za regulaciju menstruacije ali ih nisam počela piti jer sam čula da postoji mogućnost da još više menstruacija kasni?? jeli to istina??
i zanima me dali je mogće da ako se uzimaju anti bejbi pilule da se menstruaija sama regulira? happy

Natalija Beljo, dr. med.

Provera tbl. se isto koriste za regulaciju mjesečnica , samo za razliku kada pijete OHC zaštićeni ste od trudnoće.Znači i jedno i drugo može se koristiti za regulaciju ciklusa.

mala558

lječnik mi je napisao dvije tablete dnevno. zanima me dali odma pijem obadvije ili treba neki vremenski razmak??

Natalija Beljo, dr. med.

Onda to znači svakih 12 sati po jednu.

mala558

odradila sam dvije terapije uskoro mi ide treća za 4 dana ali sam danas primjetila neki rozast iscjedak i i imala sam cijelu noć i još uvijek imam blage bolove u donjem djelu trbuha.. mjesečnicu sam dobila 14.11.. ... što bi to moglo biti??

Natalija Beljo, dr. med.

Očito reakcija na pad hormona , ako ne bi krenulo jače nista , a ako krene jače javite se ginekologu da se dogovorite da li da počnete piti prije.

mala558

uredu...hvala Vam happy

mala558

popila sam treću terapiju i dobila sam menstruaciju 12.12 točno kako je trebala doći bila je ono srednje obilna... ali prije 3 dana pojavio se smeđi iscjedak i danas sam dobila ponovo.. što se događa? ://

Natalija Beljo, dr. med.

Mislim da bi se trebali javiti ginekologu jer vjerojatno je(Provera) sad preslaba da bi regulirala ciklus pa ne bi bilo loše da pređete na kontracepciju.

Maja007

Postovani,

danas sam dobila Provera tablete zbog produzene menstrucije. Zanima me dali ja mogu poceti piti Provera tablete jer imam astmu te pijem Claritine jedanput dnevno.

Hvala.

babica

Imam 52 godine, a prije tri godine su mi se počeli pokazivati prvi simptomi menopauze (mjesečnise 3-4 mjeseca, duže i obilnije). U poslijednja dva puta (prije 9 i 5 mjeseci) bile su izrazito obilne i dugotrajne. Moj ginekolog mi je propisao Proveru nakon slijedeće dobivene mjesečnice. Pila sam ju po uputama i sada već tri dana ne znam što da radim jer je krvarenje toliko obilno da se svakih pola sata moram presvlačiti, ne usudim se nikamo krenuti jer nekontrolirano samo "pljusne" i ne mogu to ničim zaustaviti. Savjetovala sam se sa drugim ginekologom koji mi je rekao da mi je moja doktorica trebala reći da u tom slučaju trebam uzimati i Ergometrin tablete.
Zanima me što trebam učiniti? Radim posao na kojem stojim većinu radnog vremena, radim sa ljudima a ne znam čime sve da se "natrpam" da bih zaustavila toliko krvarenje.

Nataša Šemnički, dr. med.

babica ,

nabitnije vam učiniti UZV pregled kako bih se utvrdilo dali je dovoljno samo piti Ergometrina tabkete radi zaustavljanja.

l.p.

dajanaaaa4

Postovani,
Imam 22 godine. S 18 godina sam pocela piti lindynette i pila sam ih 3 ipo godine. Nakon prestanka uzimanja kontracepcije, menstruacija mi nije bila redovita. Znala je kasniti po 70 dana. Otisla sam na ginekoloski pregled i dobila sam Provera tablete koje sam pila 2 mjeseca po 10 dana (2 puta na dan). Nakon svake terapije, dobila sam menstruaciju. Prije svake menstruacije imala sam natecene i bolne grudi. Ali ta bol prestane i prestankom menstruacije. Ovoga puta to nije slucaj. 10 dana nakon prestanka menstruacije, grudi su mi i dalje natecene i bolne. Napravila sam i test za trudnocu koji je bio negativan. Mozete li mi reci je li normalno moje stanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
obzirom na simptome koje navodite (neredovite menstruacije i bolne grudi) preporučio bih Vam da učinite pretrage spolnih hormona, kao i hormona prolaktina (koji potiče stvaranje mlijeka). Prema nalazima, ukoliko će biti potrebno ordinirati će se terapija

dajanaaaa4

Je li moguce da je to samo nuspojava zbog Privere?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
to je moguća nuspojava na Proveru, ali obzirom na navedeno preporučio bih Vam da napravite hormonski status

Klea185

Poštovani,
imam 21 godinu i uvijek sam imala redovite cikluse (26 dana s manjim oscilacijama, osim jednog koji je bio 17 dana i nakon kojeg sam imala cistu, ali je pukla), zadnju menstruacijun sam imala 5.3. i sada još nisam dobila. Odnose nisam imala već više od 3 mjeseca, a i testovi su negativni. Bila sam na pregledu i UZV, nalaz je: uterus je u RVF, normalno velik, 7x2.5x4.6 cm, pravilnih kontura, prazan sa pravilnim kavumo i endometrijem debljine 4-5 mm. Oba jajnika uredne veličine. Doktor mi je rekao da ovaj mjesec nije nastupila ovulacija te da zato nema menstruacije i prepisao mi provera tablete 5 dana po 2 tablete od 5 mg. Znači li to da je trudnoća definitivno isključena i da će mi ove tablete potaknuti krvarenje? Zanima me kako te tablete djeluju i kada bih mogla očekivati da ću prokrvariti, rečeno mi je samo da ako ne prokrvarim nakon 2 tjedna da se javim na pregled.
Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
kod Vas nije nastupila ovulacija i zbog toga nije došla menstruacija. Trudnoća je isključena. Nekoliko dana nakon prestanka uzimanja Provere doći će menstruacija.

Klea185

Može li napuhnutost biti nuspojava uzimanja provere i hoće li nestati nakon nastupa menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je to nuspojava lijeka koja će prestati s menstruacijom,