Kontracepcija

Prvi tjedan uzimanja kontracepcije

wutang4eva

Lijep pozdrav, imam 18 godina,prije 8 dana dobila sam menstruaciju ( dosla je 6 dana ranije nego sto je trebala)
i kako je dogovoreno sa doktoricom pocela sam piti kontracepciju sa prvim danom. inace mi menstruacije traju po 4-5 dana, sad traje vec 8. dan. nisu jako obilne nit me boli vise(boljelo me prva 3 dana). izlgleda mi vise kao jako tamno crvene/ smede flekice. da li je normalno da je prva menstruacija tako duga i imam lagane bolove u jajnicima (vise kao da ih osjecam u trbuhu nego bol)koji se javlja u intervalima. da li je to normalno ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto ste tek počeli s uzimanjem kontracepcije organizmu treba malo vremena da se privikne na nove doze hormona koje sada uzimate preko tableta. Kod žena koje uzimaju kontracepciju menstruacije su bezbolne i redovite. Za svo vrijeme uzimanja kontracepcije jajnici miruju (nema ovulacije) tako da bolovi koje navodite ne bi trebali biti od jajnika. Preporučio bih Vam da napravite urinokulturu.

sudijas

Poštovanje, koristim oralnu kontracepciju, pa me zanima da li se slijedeći biljni preparat u kapsulama smije koristiti zajedno sa kontraceptivom u smislu da neće smanjiti njegov učinak oralne kontracepcije. Preparat je namijenje za poboljšanje izlučivanja tekućine iz organizma kod urimarnih infekcija a sadržava ekstrakte slijedećih biljaka:Aktivni sastojci proizvoda:

ekstrakt breze
ekstrakt runjike
ekstrakt ortosifona
ekstrakt zlatnice
ekstrakt pirike
ekstrakt preslice
kalij
magnezij. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nema podataka da bi navedene tvari smanjile učinak kontrapcetiva, stoga ih slobodno možete uzimati