Kontracepcija

Pulsiranje u stomaku!

taca24

Doktore vec par dana osjetim pulsiranje u stomaku i to mi vec stvara nervozu. Sta moze biti uzrok tome, da li mogu biti gasovi u stomaku jer imam problema sa tim ili mozda stres? Odgovorite mi sto prije, molim vas?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje je preopčenito i ne mogu ni približno reći o čemu se radi.

taca24

Da ne budem konfuzna, postavicu pitanje ovako. Da li trebam da se brinem ako mi je iznad pupka prisutno pulsiranje i kada lezim vidljivo je okom kako kuca? Citala sam da to moze biti upala trbusne aorte.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma nikakva upala aorte. Gdje ste samo to pročitali?. To su pulsacije najvjerovatnije aorte i normalno je da to vidite ako ste mršave građe.