Kontracepcija

Qlaira

Natalija Beljo, dr. med.

Čaša - dve neće.

suncana_pahuljica

Poštovana,
presla sam s yasmin tableta na qlairu.. zadnji yasmin sam popila u srijedu i slijedeci dan sam zapocela s qlairom..dok sam pila yasmin, menstruaciju sam dobivala u nedjelju..kad sam zapocela piti prvu kutiju qlaire, menstruaciju sam dobila kad sam popila 7. tabletu..sad sam vec zapocela piti drugu kutiju, 9. tabletu i jos nisam dobila menstruaciju..imala sam ceste nezasticene spolne odnose i decko je cesto svrsio u mene..kroz ciklus nisam imala nikakva krvarenja, niti smedkasti iscjedak..u uputstvima pise da bi menstruacija trebala doci nakon popijenih crvenih tableta..posto je meni kod prve kutije kasnila menstruacija, da li to znaci da necu ju dobivati nakon crvenih tableta, nego kasnije? da li postoji sansa da sam trudna i kako da izracunam kada cu dobivati menstruaciju?
Hvala..

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste nastavili dalje sa Qlairom preskočili ste mjesečnicu za taj mjesec tako da sad očekujte sljedeću na kraju ovog blistera po zadnjoj crvenoj.

medicinarka91

Doktorice, nedavno sam vas pitala za vezu konzumacije alkohola i djelotvornosti qlaira. E sada, ipak se nisam zadrzala na casici dvije, a tu vecer sam popila 6. tabletu. Tu noc sam imala odnos i to takav da je decko svrsio u mene. Je li moguce da su mi tablete zbog ''pijanstva'' zakazale??

Natalija Beljo, dr. med.

Nadjmo se da nisu , ako ne bi došla napravite test.

AST_girl

Poštovana,

ionako se većina odgovora na moja pitanja već nalazi na ovoj forumu svejedno bih željela postaviti i svoja. Naime, prije 4 mjeseca počela sam sa uzimanjem Qlaire prvenstveno zbog policističnih jajnika. Kada ih već moram koristiti, zanima me koliki je njihov kontracepcijski učinak? Da li moram dodatno paziti na plodne i neplodne dane te kakve su šanse da ostanem trudna ukoliko dečko ejakulira u mene? Te da li je normalo da 28. dan (kada se dobiva menstruacija) da ja dobijem samo mali smeđi iscjedak koji jedva da potraje 2-3 dana? To pitanje postavljam jer prije korištenja Qlaire ja ne bi dobila menstruaciju po 100-njak dana, zbog toga sam uzimala Duphaston hormone od kojih se nisam dobro osjećala. Da li je moguće da opet ostanem bez menstruacije? I da li izostanak menstruacije može značiti i sterilnost? Hoče li Qlaira tablete jednag dana umanjiti moju sposobnst za začešćem? Zahvaljujem na odgovorima happy

Natalija Beljo, dr. med.

Sa Qlairom ćete regulirati ciklus, može se dogoditi da bude samo smečkasto, ali će ipak doći . Neće ostaviti posljedice na vaše reproduktivno razdoblje. Dok pijete nema ovulacije pa nema ni plodni / neplodni dani i dečko može ejakulirati u rodnicu.

tea123456

Poštovana doktorice, znam da je odgovor već negdje napisan ali samo želim potrvrdit. Pijem kontracepcijske pilule Qlaira mjesec i pola ...jesam u potpunosti zaštićena jer pažnja za zaštitom nam nije bila prejaka? hvala Vam unaprijed na odgovoru,.

Tenna

Poštovana,

prošli tjedan sam dobila injekciju Ketonala zbog glavobolje..
zbog nedostatka vitamina B, neurolog mi je preporučio tablete Neurobion te uzimanje magnezij šumećih tableta...
Kako inače imam problema s glavoboljama, zanima me da li Neofen ili Ketonal koje pritom uzimam utječu na smanjenu kontracepciju?? I da li će uzimanje gore navedenog- Neurobiona i Mg imati kakve posljedice??

Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

tea123456 Da.

Tenna Ne, ali porazgovarajte sa svojim ginekologom o Cerezzet-e kontraceptivu koji se preporuča kod žena sa migrenama.

medicinarka91

doktorice meni se danas, dakle tjedan dana nakon snosaja, javilo mrvicu krvarenje, jako malo ali nesto je, inace danas ce mi biti 14. tablete (ako vam to nesto znaci). Jel moguce da je rijec o onom implantacijskom krvarenju ili je to zbog toga sto mi je tek druga kutija tableta, a pise da su u pocetku moguca krvarenja između menstruacija?

Natalija Beljo, dr. med.

To je spotting krvarenje od tableta koje je za očekivati u početna 2-3 mjeseca.

Lavagirl

Poštovana,

Qlaira tablete uzimam 5 mjeseci. Usljed uzimanja tableta iz 2 kutije dobila sam menstruaciju koja je trajala 5 dana (od 13 do 18 tablete iz kartice) a kad sam trebala dobiti,prava mensruacija je izostala. Nastavila sam piti tablete, no menstruaciju nisam dobila ni iduci ciklus. Napravila sam test za trudocu, bila kod ginekologa i napravila vaginalni ultrazvuk koji je pokazao da je sve u redu, znaci nisam trudna i jajnici su u redu. Ginekolog mi je savjetovao da nastavim sa uzimanjem Qlaira tablera te da mu se javim ako mi menstruacija ponovo izostane. Imam 28god, nisam rodila, nisam nikad imala nekih upala, papa-test mi je uvijek bio uredan. Strah me je dali taj izostanak menstruacije vec 3 ciklus moze imati posljedice na jajnike. Prije sam uzimala Cilest i dobro su mi odgovarale, Qlairu sam pocela uzimati godinu dana nakon sto sam prestala piti Cilest. U kartici imam jos 9 tableta i neznam sto da napravim. Molim vas za savjet... dal da nastavim piti tablete (novi karticu) ili da prestanem dok ne dobijem menstruaciju? I sta onda dalje???

maaraas

Postovana!

Pila sam qlaira tablete 3 mj. tocnije 2 i pol, u trecem mjesecu sam prestala na 23. danu i nisam ih do kraja popila nego samo prekinula. Da li su moguce kakve posljedice toga? (tipa nemogucnost zatrudnjenja ili sl)

Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Lavagirl Pijte ih dalje , kako je sluznica tanka razlog je izostanka mjesečnice.
maaraas Ne.

jsorel

dobar dan! upravo cu prijeci s yaz-a na qlair-u, pa me zanima da li prvu tabletu qlaire pijem nakon posljednje AKTIVNE, ili neaktivne(PLACEBO) tablete yaz-a.unaprijed hvala

jsorel

dobar dan! upravo ću prijeći s yaz-a na qlaire, pa me zanima da li prvu tabletu qlaire pijem nakon zadnje AKTIVNE ili neaktivne(PLACEBO) tablete yaza? unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Nakon zadnje aktivne.

lejla179

Poštovana doktorice,

rodila sam prije godinu dana i dijete je još uvijek na prsima. prvo sam krvarenje dobila kada je moj maleni imao 10 mjeseci. iako nisam sigurna je li to bila prava menstruacija jer nije bila, kako svugdje piše, vrlo obilna i dugo trajala. trajala je svega 5 dana, bila normalne jačine popračena grčevima, za koje sam također pročitala da se kod prve menstruacije nakon poroda, ne javljaju. i tako sam kod iduće menstruacije koja se javila nakon 28 dana, počela s uzimanjem qlaira tableta. 14. dana dobila sam lagano krvarenje koje se iz dana u dan pojačavalo i tako trajalo svega 5-6 dana, ko prava menstruacija. po završetku pakiranja nisam dobila menstruaciju pa čak ni primjetila nikakve naznake da bi je uskoro mogla dobiti, no i dalje sam nastavila uzimati tablete. moja pitanja su: je li ono bila prava menstruacija, zašto krvarenje 14. dana i postoji li mogućnost da sam trudna?

unaprijed Vam hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako sam dobro shvatila pijete Qlairu 2 mjeseca, tako da je to što je preskočila ( zna se dogoditi) nije zabrinjavajuće, ako bi izostala i sljedeći ciklus javite se ginekologu.