Kontracepcija

Qlaira

Jinny_Joe

Poštovani,

već dugo koristim Qlairu i bila sam zadovoljna do nedavno. Naime, imam problema sa candidom i u zadnjih godinu dana kako ih pijem mi se kontinuirano vraća svaki mjesec (oko sredine ciklusa). Ginekologica nije pretpostavila povezanost sa pilulama, no imala sam pauzu od 4 mjeseca i u tom periodu niti jednom nisam imala svrab, peckanje, ni ništa slično. Sad sam ih ponovno krenula piti, i opet se sve vratilo, stoga sam uvjerena da su gljivice uzrokovane pilulama. Budući da mi dr. daje na izbor probati bilo koje pilule koje ponudim, me zanima vaše mišljenje, koje bih mogla probati? što mislite o Novynette?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete Novinete. Svakako tijekom uzimanja pilula povećana je šansa da dobijate češće gljivične upale.

nina81

Postovani,

Pocela sam piti Qlaira prosli mjesec tj u tacno 31.12 , sve sam uredno pila samo mi se jednom desilo da sam za jedan dan zabludom popila 2 tablete, nakon sto sam procitala upusto i na vasem forumu nastavila sam piti dalje,nisam nista izostaja ili preskakala uradila sam i test trudnoce i posto nije pokazao prisustvo trudnoce , zavrsila sam prvo pakovanje, a nisam dobila, nastavila sam drugo i negdje na 14-toj ili 15-toj tableti sam dobila neki smedjkasti izcjedak, javila sam se svojoj doktorici uradila jos jedan test koji opet nije pokazao prisustvo trudnoce, doktorica mije rekla da nepostoji mogucost da sam trudna i da bi test to pokazao, i da nastavim piti, danas mi je 25-ta tableta i treba tek da je popijem,sta ako nedobijem danas sutra, jer kao sada bi bilo vrijeme, sta po vasem misljenju da radim ukoliko nedobijem menzis da nastavim piti kontracepciju,da odem doktorki, dali mi je dovljno to sto sam samo uradila taj test na trudnocu molim za savjet

Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobit ćete sigurno. Ne brinite.

gagaaaa

Poštovana doktorice,

završavam prvu kutiju Qlaire, da li trebam nastaviti bez prestanka da ih uzimam (po shemi svaki dan) ili po dobitku menstruacije treba da pauziram (onoliko koliko menstruacija traje) pa kad menstruacija prođe da ih opet nastavim piti?

Ja nemam nikakvih problema sa tabletama, samo to spotting krvarenje koje je, vidim, normalno.

Hvala na odgovoru,
pozdrav,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema pauze. Kad popijete 28 iz jedne kutije odmah sutradan krećete s novom kutijom.

Lolica144

Poštovani doktore. Prošlu menstruaciju sam dobila 7.veljače 3 dana prije no što sam popila drugu crvenu pilulu na kojoj bi trebala dobiti. Jučer 10.ožujka sam trebala dobiti ali nje još nema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje uzimati prema uobičajnoj shemi uzimanja.

mama23

Poštovani.

Već skoro godinu godinu dana uzimam Qlaira tablete i nisam imala problema do evo sada kojih dva mjeseca. Zadnja dva mjeseca nisam uopće imala nikakvo krvarenje osim prošlog i to jako malo praktički zanemarivo i povećale su mi se grudi i bole me. Pa me zanima dali postoji mogućnost trudnoće iako mi je moj doktor rekao da nije problem ako koji mjesec nema krvarenja. Tablete normalno uzimam bez prestanka. Kako sam prije dvije godine rodila na carski sada od kad nemam menstruaciju mi se pojavilo zadebljanje na kraju reza na desnoj strani i osjetim da je tvrdo pa me to zabrinulo da nije moguća trudnoća iako nikada nisam preskočila nijednu tabletu i sve je bilo prema uputama.Dali da napravim test ili odem svome doktoru ili da pričekam još jedan mjesec?
Hvala unaprijed! Veliki pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalna pojava uz navedene pilule. Ako želite napravite test, premda se ne radi o trudnoći.

mama23

Zahvaljujem Vam na odgovoru. Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

petra90

Postovanje, zanima me mogu li antibiotici biti uzrok krvarenja izmedju menstruacija?
Pijem Qlairu vec dugo medjutim u zadnjih 2 tjedna pila sam 2 antibiotika (azimed i xorimax) koji mi nisu djelovali (kao nuspojavu sam imala proljev). Zatim sam dobila silapen i medazol koje jos uvijek pijem. Sada mi se na 13. tableti pojavilo slabo krvarenje. Da li su antibiotici uzrok krvarenju? Mogu li nastaviti piti Qlairu?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od qlaire. Svakako nastavite dalje s uzimanjem pilula.

Lolica144

Poštovani doktore, danas 31.3 tjedan dana prije no što trebam dobiti menstruaciju, počeli su me boljeti jajnici, najviše desni, popodne sam primijetila smečkasti iscjedak koji postaje sve više nalik menstrualnoj krvi. Tek sam na 19.piluli, a trebala bi dobiti na 26. ne znam dali mi ne odgovara više Qlaira ili što, nekad dođe na vrijeme, nekad kasni, nekad prije. Zvala sam svoju doktoricu i naruČila me tek za mjesec dana jer to nije tako hitno.. Imate li kakav savjet ili prijedlog? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjet je da uzimate do tada, a nakon pregleda savjetujte se o ev. promjeni pilula.

Lolica144

Poštovani doktore,pisala sam prošli tjedan. Prošli je tjedan dana odkako se pojavio sukrvav iscjedak zapravo je smečkast i nalikuje menstruaciji i on je još uvijek tu. Jako me nervira što nema menstruacije već tog iscjedka ili što li je to..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od pilula je. Nastavite dalje s uzimanjem. Sa svojim ginekologom se dogovorite o ev. zamjeni pilula.

panikaaa

Poštovani doktore,

pijem Qlairu već 3 godine i namjeravam još barem 2, dok ne završim fakultet. Dobila sam ih iz više razloga: dijagnosticiran mi je sindrom policističnih jajnika, mjesečnice su mi bile izrazito bolne tako da prvi dan mjesečnice nisam mogla iz kreveta, a nerijetko sam imala simptome poput povraćanja, proljeva, a jednom prilikom i nesvjesticu. Također, mjesečnica mi nikada nije došla na isti dan (nekad nakon 26, sljedeći put nakon 32 dana, zatim 37, pa 27 itd.). Otkad pijem Qlairu, na UVZ-u se pokazalo da su mi se ciste izuzetno smanjile (ima ih svega par), a ja se općenito osjećam dobro. Ono što me počelo zabrinjavati jest, s obzirom na to koliko dugo pijem tablete i još namjeravam, postoji li šansa da zbog toga neću moći imati djece... Znam da je Qlaira nešto novija na tržištu, pa pretpostavljam da još nisu ispitane moguće posljedice na mogućnost začeća, na sami plod tijekom i nakon trudnoće i sl. (ispravite me ako griješim). Bila bih Vam zahvalna na iskrenom odgovoru.
Također, zanimaju me i moguće nuspojave koje bih mogla uočiti kada prestanem s uzimanjem Qlaire te prolaze li te nuspojave s vremenom ili ih treba nekako posebno tretirati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Niti qlairom niti drugim pilulama ne umanjujete svoju plodnost sutra.
Dapače u vašem slučaju problema s pcos-om povećavate svoju plodnost kad prestanete uzimati danas- sutra.
Stoga, nastavite dalje s uzimanjem.

Nazad
1 ... 27 28 29 30 31 32 ... 39
Naprijed