Kontracepcija

Qlaira

Lolica144

Poštovani doktore, 5.5 sam naručena na pregled, a po pilulama bih baš taj dan trebala dobiti menstruaciju. Dali da odgodim pregled ili može li se nekako pomoću pilula dobiti ranije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bolje odgodite pregled. Jednostavnije je.

Lolica144

Poštovani doktore, obavila sam pregled u petak 16.5. Doktorica mi je dala vaginalete Gyno-Daktarin, ali nije rekla zbog čega, na uputsvima piše da je za liječenje gljivica. Da li se one mogu liječiti samo s vaginaletama. Mislim nije mi baš pojasnila (a ni rekla za gljivice), ja nemam ni peckanje, ni svrbež, crvenilo, iscjedak je proziran nije gust i bijelkast. Isto tako nađene su mi dvije velike ciste na lijevom jajniku, pa me zabrinjava kako one nastaju i mogu li se liječiti? Jedna se baš nalazi na jajniku a druga tik do jajnika. Ne znam točnu veličinu, ali rekla je da su poprilično velike, i da je i ona zabrinuta. Čitala sam malo pi internetu, da gljivice mogu nastati i prilikom korištenja pilula, na Qlairi sam jako dugo, malo me živcira što nekad menstruacija dođe ranije, a nekad kasnije, ali ovako nisam imala nikakvih problema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite navedenu terapiju a o cistama nemam puno detalja pa ih svakako kontrolirajte nakon završene menstruacije.

Lolica144

poštovani doktore, na 13.piluli (točnije dans) pojavio se sukrvav iscjedak i sve mi više liči na menstruaciju, a tek ju po pravilu trebam dobiti za 13 dana. Prošli tjedan imala sam ponovni ultrazkvuk zbog cista, doktorica nije opet skoro ništa rekla, samo da završim kutiju Qlaire koju pijem, zatim da mjesec dana ne pijem, i tek onda da dođem na ultrazvuk, ciste su 33x22 mm jedna na lijevom jajniku a druga tik do njega, nije rekla jesu li vodene ni ništa. U biti pišem Vam jer sam zabrinuta zbog iscjetka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa zabrinjavujuće. Poslušajte svoju doktoricu.

tina1991

poštovani doktore,

pijem prvu kutiju Qlaire, tj popila sam ju, nisam dobila menstruaciju, ali sredinom kutije sam imala smeđi iscjedak, da li postoji mogućnost trudnoće(s obzirom da je ovo tek prva kutija)?

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako ste redovito uzimali. Nastavite dalje s uzimanjem unatoč izostanku menstruacije.

tina1991

pitam jer sam čula da se može zatrudnjeti kod uzimanja prve kutije, da sam u popunosti zaštićena tek nakon što popijem prvu kutiju, a pošto nisam dobila menstruaciju nakon prve pomislila sam da sam možda trudna

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U krivu ste.

Lolica144

Poštovani doktore,tjedan dana sam imala smečkasti iscjedak, imala sam spolni odnos i sve je počelo peckati i svrbjeti, jučer je i dečko rekao da i njega svrbi i pecka. Jesu li u pitanju gljivice? Može ih se riješiti Canestenom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da Canesten vaginalete i kremu za vas a Canesten krema za njega. Apstinencija od odnosa do kraja terapije.

Ela_Avi

Ovog mi se mjeseca također pojavilo krvarenje prerano- na 19. tableti te izostalo od 25 na dalje kad bi zapravo trebala doc. Zanima me ima li razloga za brigu zbog toga? Je li normalno da se to događa i da li utječe na efikasnost? Znači li to da mi qlaira više ne odgovara? Pijem ih preko 2 godine..

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je probojno krvarenje, ne utječe na efikastnost zaštite , te nastavite dalje s uzimanjem.

Ela_Avi

Hvala na odgovoru i oprostite na gnjavaži ali imam još par pitanja.Predstavlja li problem ukoliko mi se krvarenje i u daljnjim ciklusima bude pojavljivalo ranije i izostajalo u periodu kada bi se trebalo pojaviti?Mislim ako je to spotting krvarenje zasto onda ne dobijem krvarenje koje je zamjena za menzis na placebo pilulama? Zanima me također,kada bi žena ostala trudna na pilulama bi li joj se događala ovakva krvarenja ili bi krvarenja u potpunosti izostala?Da li je10 dana nakon izostale menstruacije dovoljno vremena da bi se hormon trudnoce uhvatio na kucno testu trudnoce tj. može li se vjerovati negativnom testu ili ga je potrebno ponoviti?(zadnje pitanje je za prijateljicu koja ne koristi pilule a ima pravilne cikluse od 28 dana)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i u daljnjim mjesecima smeđi iscjedak i oskudnije menstruacije pa i izostanak.
Ako bi došlo do trudnoće izostat će trajno menstruacija. 14 dana nakon odnosa može test.

Lolica144

Postovani doktore, vec drugi mjesec ne pijem qlairu, prosli mjesec je dosla 24og dana po tom ciklusu sam jucer trebala dobiti, (15.8) ali od nje ni traga ni glasa. Od zastite sam koristila kondome, i stvarno smo pazili a menstruaciji nema ni traga ni glasa. Niti me boli trbuh kao da cu dobiti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će. Ne vidim problem.

tina1991

poštovani doktore,

bolesna sam i pijem Telfast 180mg i Klimicin 300mg. zanima me dal ti antibiotici utječu na pouzdanost Qlaire? ako utječu, kada bi opet mogla imati siguran sex samo s pilulama bez kondoma?

petra5

Postovani,

pocela sam uzimati Qlaira tablete pred nekih tri tjedna. Prije desetak dana sam zbog mucnine zeljela promijeniti vrijeme uzimanja sa 17h na 20h, te sam to i ucinila postupno (svaki dan sam uzela otprilike sat vremena kasnije). Nisam ni jednom imala razmak veci od 26 sati izmedu dvije tablete, ali sam kroz nekoliko dana promijenila, dakle, to prvotno vrijeme uzimanja. Recite mi, molim vas, je li zastita od trudnoce ostala jednaka ili sam je smanjila tim pomicanjem? :/
Hvala Vam unaprijed.

Nazad
1 ... 28 29 30 31 32 33 ... 39
Naprijed