Kontracepcija

Qlaira

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina umanjuju učinak pilula. Tijekom uzimanja koristite dodatnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Petra, tim načinom niste umanjili zaštitu.

petra5

Hvala Vam na brzom odgovoru. LP happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

legica_st

Poštovani,
pocetkom godine sam završila u bolnici zbog jakih bolova i krvarenja gdje su mi rekli da imam 3 velike čiste na jajnicu i vanmateričnu trudnoću s krvarenjem u trbušnoj šupljini.
Poslije bolnice sam pila tj pijem već treću kutiju yaz tableta.
S obzirom da sam prije te tablete koristila i nije bilo nuspojava, sada ih ima. Udebljala sam se +5kila i jako me muči niski tlak i bolovi prvi dan ciklusa.
Slabokrvna sam i imam slabo željezo(pijem željezo od izlaska iz bolnice u kombinaciji s vitaminima c)

Zanima me da li bi možda bilo bolje preći na Qlairu pošto ona ima prirodni estrogen. Da li bi manje škodila mome organizmu?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte u dogovoru sa svojim ginekologom.

legica_st

moj ginekolog me i smjestio u bolnicu jer tek kada sam završila sa bolovima mi je rekla da je vidjela ciste ali da se nadala da neće narasti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Lolica144

Postovani doktore ponovno sam pocela uzimati Qlairu. Dali sam zasticena od 1. Dana uzimanja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste no ipak sugeriram dodatnu zaštitu tjedan dana samo tijekom početnog blistera.

Lolica144

Poštovani doktore, nakon 3 mjeseca opet sam počela koristiti Qlairu, danas sam popila 22 pilulu i pojavio se iscjedak neugodna mirisa, prošle godine sam imala g.vaginalis, je lise možda vratila? Osim toga nemam nikakvih drugih simptoma. Pretpostavljam da se opet pojavila zbog stresa, i nošenja najlonki cijeli jedan dan (inace ih ne nosim). Mogu li u ljekarnoj kupiti Rosalgin? Nisam u mogućnosti otići kod svoje doktorice a telefonom mi je rekla da si kupim Rosalgin i ništa više ako nemam drugih simptoma. Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ali bolji je multigyn actigel ili MAcmiror. radi se vjerovatno o gardnereli.

Lolica144

Mogu li se dobiti bez recepta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte.

Lolica144

Poštovani doktore, bez recepta se mogu odbiti multigynovi proizvodi, no imam još jedno pitanje, menstruacija je trebala doći sinoć ili jutros 4. ili 5.10. po pilulama, ali još nije, jeli moguće da 1 mjesec izostane? Spolne odnose prilikom plodnih dana uz pilile smo koristili i prekinuti snošaj, ali moja doktorica je rekla da sam zaštićena od prvog dana, a prvih tjedan dana smo koristili kondome, kako ste mi Vi savjetovali. Sad sam u nedoumici kasni li zbog stresa od fakulteta, cisti na jajnik, trudnoća ili je nešto drugo u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

tina1991

poštovani doktore,

pijem Qlairu već pola godine ako ne i više, menstruaciju sam trebala dobiti u ponedjeljak međutim nisam ju dobila. i prije mi se to znalo događati ali imala sam barem smeđi iscjedak, sada nemam ni to. danas mi se povračalo, no nisam povračala. imam spolne odnose bez kondoma, ali dečko se trudi da svrši izvan mene svaki put. sada me strah da nisam trudna. da li je moguće da sam trudna iako sam pila tablete redovito svaki dan?

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Izostanak je povezan s Qlairom. Ne brinite. Dalje nastavite uziamti po shemi uzimanja.

hazel eye

Postovani doktore,
koristim Qlairu duze vrijeme (2 god) i prezadovoljna sam. S obzirom da mi decko ide 7 mjeseci u Kanadu razmisljam da napravim pauzu u koristenju Qlaire. Znaci popijem ovu tabelu do kraja (sad sam na 22. danu) i ponovno cu poceti pred deckov dolazak. Da li je to ok i kad mogu ocekivati normalnu menstruaciju?

Hvala unaprijed!
Srdacan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Menstruaciju ćete dobititijekom uzimanja pilula redovito kao i inače. A onu sljedeću za 28 dana.

Nazad
1 ... 29 30 31 32 33 34 ... 39
Naprijed