Kontracepcija

Qlaira

Lolica144

Poštovani doktore, prošlu menstruaciju dobila sam navečer 6.10. i bila je jako oskudna, i dosta svjetle boje, nije bila kao prošlih mjeseci i kao prije dok sam uzimala qlairu. Na 11.piluli pojavilo se nešto kao iscjedak prošaran sukrvicom, i još uvijek traje, 3.dan danas. Ja sam čak pomislila da je možda u pitanju i cista jer me jako boli lijevi jajnik na kojem imam 2 ciste, ali nisam sigurna i zato Vama pišem. Ali možda je i probojno krvarenje? mislim nisam uzimala 3 mjeseca pilule(prošli mi je doktorica rekla da ponovno smijem uzimati, iako mi nije objasnila kakve ciste imam, samo da su dosta velike) a čitala sam da je probojno krvarenje moguće dok se organizam privikava na hormone iz pilula.
Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom krvarenju. Nastavite s uzimanjem.

Lolica144

Poštovani doktore, od 18.10. do 30.10. je trajao onaj iscjedak, kada sam Vam se već javila ovdje na forumu, prestao je kao što sam i navela 30.10. zanima me hoće li sada to utjecati na menstruaciju? Ili bi se trebala pojaviti uobičajeno? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će u uobičajno vrijeme.

Lolica144

Poštovani doktore, pisala sam Vam i početkom mjeseca, menstruaciju sam trebala dobiti 2. ili 3.11. (na polovici ciklusa prosli mjesec se pojavio iscjedak prošaran krvlju a kasnije kao menstruacija), na očekivani datum nije se pojavila, ja sam nastavila uzimati pilule i zanima me trebam li se brinuti?Znam da proces privikavanja može potrajati i do 6 mjeseci, ali stvarno sam zabrinuta jer prije nije bilo takvih problema s menstruacijom.. ne znam jel mogao utjecati i stres jer sam imala i 2 važna ispita, ali sve u svemu jako sam zabrinuta jer samo Qlairu kosristim kao kontracepciju jer imam stalnog partnera, a ne želim trudnoću. Unaprijed hvala na odgovoru i strpljenju. Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smetnje su spoting od pilula a ne od stresa.

Lolica144

Poštovani doktore, ne znam zašto onda menstruacija nije došla na očekivani dan, po pilulama iduću trebam dobiti 30.11. a ja ne znam da li da ju očekujem ili ne? Zadnja dva dana sam razdražljiva, jedem kao nenormalna, samo mi se plače, bole me leđa i bol se širi u donji dio trbuha, ne znam više što da radim, znala je kasniti dan dva ali uijek je došla, a sad ispada da mi je ciklus preko 30 dana a na pilulama sam.. sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se.

ajlooo

U srijedu sam prokrvarila medutim to je bila tacka mozda u obliku kovanice 2 km i poslije toga na pola sata sam popila qlaira 1 tabletu to mi je prva kutija medutim poslije u toku dana nisam krvarila i sutradan sam imala smao bijelo pranje praceno s malo krvlju i nisma znala da li d apopijem 2 tabletu i jesam li uopste dobila ciklus ? Ako nisam kad dobijem kako cu prvi dan koristiti tablete kad sma je vec popila ili ? pomagajte

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očito se nije radilo o menstruaciji. Pa valjda znate kako izgleda menstruacija. Ne uzimajte dalje nego pričekajte pravu menstruaciju.
Ako niste sigurni započnite drugi dan menstruacije s uzimanjem.

Mina*79

Pila sam Yazz tablete 2 meseca po preporuci moje doktorke ali bez ikakvih prethodnih analiza, nisu mi odgovarale, bila sam jako nervozna, depresivna "naduvena" ma uzas. Sad sam na svoju ruku presla na Qlaira pilule, imam isti problem sa raspolozenjem, u stanju sam da se svadjam i placem 24h. Ono sto me jako zabrinulo je iznenadni bol negde u predelu leve i desne lopatice koji je poceo pre dva dana. Da li to ima veze sa Qlaira pilulama ili ne? Da li da nastavim sa sa istim ili da menjam? Koje bi Vi preporucili? Inace imam 35 god i pusac sam sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekinite ih. Ne sugeriram ni jedne bez temeljite obrade.
Imate više od 35 godina i pušite i za vas nisu pilule.
To su faktori rizika koji se potenciraju.

Mina*79

Nemam vise imam tacno 35 god happy. Spiralu sam imala do pre 6 meseci (u koju se kunem happy ) kad su mi je hiruski odstranili jer je konac pukao pri ambulantnom pokusaju vadjenja. Tri puta sam pokusala da stavim drugu ali nije islo... kazu da mi se prilikom intervencije (vadjenju spirale) suzio kanal i sad spirala ne moze da prodje, sva tri pokusaja su bila pracena nenormalno jakim bolovima. Predlazu mi da je hiruski stave ali ja jako lose podnosim totalnu anesteziju. Onda su mi predlozili pilule. Procitala sam negde da je dozvoljeno uz pilule 10-15 cigareta dnevno koliko je neka moja dnevna "doza". Ne znam sta da radim... Koje pretrage treba da uradim? Da li ce na pretrage uticati dosadasnje uzimanje pilula?

Hvala na brzom odgovoru... Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rizik se potencira uz godine i pušenje i ostale rizične faktore. To morate odlučiti zajedno s vašim ginekologom što je najbolje za vas.

Milka212

Postovanje

Jucer sam popila drugu bijelu tabletu,tj zavrsila sa pakovanjem. Danas sam trebala zapoceti sa novim ali nisam. Da li mogu sutra i da li ce taj preskoceni dan predstavljati problem? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete krenuti od sutra.

tiffany

Dobar dan!
Imam 27godina,Qlaira pilule pijem već tri godine sa manjim pauzama. Posto radim na brodu,htjela bih napraviti pauzu u trajanju ugovora,ali ne znam koliko se hormoni mogu promijeniti za tih par mijeseci. Koliko se hormoni mogu promijeniti pa da mi iste pilule ne odgovaraju posle pauze? Zanima me da li moram otići kod doktora kada se vratim kuci? Kada sam napravila pauzu prije,doktorka mi ni nije dala da radim analize nego mi je rekla da ih slobodno mogu pocet pit.

Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako želite napravite pauzu koliko vi god želite.
Neće se ništa dogoditi niti poremetiti do toga kad ćete ih ponovno početi uzimati.

wandjina

Poštovani,
dijagnosticirana mi je adenomioza i ginekolog mi je preporučio Qlaira tablete. Upozorila sam ga na činjenicu da mi majka i brat boluju od tromboze (majka zbog mehaničke ozljede, dok je bratu ustanovljena mutacija faktor V Leiden). S obzirom na nasljedne faktore, učinila sam testiranje na mutacije i nemam sklonost trombozi, pa uz faktore da ne pušim i nemam prekomjernu težinu složio se da mogu koristiti tablete.
Ovo su moji rezultati, molim Vas za mišljenje:
PAI-1 homozigot, genotip 5G/5G
MTHFR C677T: genotip CT, heterozigot
FII 20210A - nije dokazana točkasta mutacija
FV R506Q - nije dokazana točkasta mutacija
C-reaktivni protein (CRP) 0,1

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom možete. Dogovorite to sa svojim ginekologom.

Nazad
1 ... 30 31 32 33 34 35 ... 39
Naprijed