Kontracepcija

Qlaira

zivka123

Postovani,pijem redovno qlaira vec 6 mj.drugu tabletu sam popila sa kasnjenjem od 16sati i navecer popila trecu u 19h kada inace pijem.15 dana od tada sam imala nezasticen odnos,a do tada pila redovno pilule.na zadnjoj bijeloj tableti sam dobila smeckasti iscjedak,u tragovima.trajalo je dan,dva.da li je normalno da je tako oskudna menstruacija i da li da strahujem od moguce trudnoce zbog navedenog propusta koji sam navela.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

Lolica144

Poštovani doktore, od kad pijem qlairu menstruacija mi traje 3,4 dana a sada već tjedan. Sutra sam narucena na godišnji pregled i ne znam da li da ga odgodim ili ne? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponekad se i to vidi. Odgodite pregled ako imate krvarenje.

Olivera25

Postovani,
molila bih vas ako mi mozete pomoci s vasim odgovorom. Pila sam Qlaira tablete 3 mjeseca, i na cca 19 tableti iz blistera iznenada sam otputovala u inozemstvo i od silne strke i panike nisam ponijela tablete sa sobom. Od tada do danas ih nisam pila, dakle otprilike 2 tjedna. U tom periodu nisam imala odnose, tako da se ne brinem zbog trudnoce. Ono sto mene interesira, da li ja slobodno mogu na iducoj menstruaciji zapoceti iznova ih piti , naravno prvi dan menstruacije, prva pilula iz novog blistera?? Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru i srdacan pozdrav!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite slobodno s novim blisterom s prvim danom iduće menstruacije.

Lolica144

Poštovani doktore, bila sam na godišnjem pregledu, uzet uzorak za PAPA test, doktorica veli da joj je iscjedak sumnjiv, te je upitala imam li kakav neugodan osijećaj, svrbež a ja nemam nikakve simptome, rekla je da će čekati nalaz, mene sad jako to sekira, već mi se motaju svakakvi scenariji, da imam CIN, HPV i slično, imam stalnog partnera 5 godina, na Qlairi sam 4,5 god, uz sve to prilikom vaginalnog ultrazvuka rekla mi je da imam cistu na jajniku i jednu tik do njega. Nalaz L.o: 32*32 mm sa cistom 27 mm, tik do njega cista 35*32mm. U odnosu na prošlogodišnji pregled, cista se povećala za par mm, ne znam zašto nije pukla, ukinula mi je Qlairu i naručila tek za 3 mjeseca. Imate li vi kakav savjet u vezi tih cisti? Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte doktoricu a cista će vjerovatno nestati kroz nekoliko mjeseci.

Lolica144

Poštovani doktore, opet ja, prošli tjedan 9.3. se pojavio prvo smečkasti iscjedak (to mi je ujedno bila 17 pilula taj dan) a onda je sve više nalikovalo na menstruaciju, trajalo je 2,3 dana, ali kao slabija menstruacija, po tabletama bih trebala dobiti 19.3. Sad sam zabrinuta, nisam mogla dobiti ovih dana svoju doktoricu zbog obaveza na fakultetu. Hoću li sad u petak 19.3. opet dobiti menstruaciju ili je ovo prošli tjedan bila? Molim Vas, pomozite mi.. Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete dobiti menstruaciju sad. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

Lolica144

Poštovani doktore, prošli mjesec krvarila sam na 17. piluli i zatim opet kad sam trebala dobiti ali par dana prije nego što je trebalo nastupiti krvarenje (14.3.), nakon popijene kutije Qlaire doktorica mi je rekla da ju ne pijem, zbog cisti na lijevom jajniku, i sada iz dana u dan očekujem menstruaciju koja nikako da dođe, par dana me boli donji dio leđa, grudi, lice kao i inače prije menstruacije puno prištića, i pojavio se iscjedak. Inače kad nisam pila pilule sam znala dobiti već 24 dan ciklusa, a danas je 29 i još je nema, odnose sam imala al uz zaštitu (kondom). Ne znam jel ne dolazi zato što se brinem hoće li doći ili su u pitanju te ciste? Molim Vas vaš savjet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kasni zbog ciste. Čekajte još koji dan.

Loki1445

Poštovani,

Pijem Qlairu točno godinu dana i zadnja tri mjeseca mi je menstruacija neredovita, tj. prvi puta sam dobila tjedan dana ranije, iduci mjesec mi je kasnila tri dana (dobila sam kad sam vec pocela piti novu kutiju pilula), a ovaj mjesec sam dobila danas kada mi je 13. dan ove kutije pilula. Vec mjesec dana su mi bolne i osjetljive grudi (radila sam dva testa na teudnocu i oba su bila negativna). Zanima me trebam li posjetiti ginekologa buduci da su se te nepravilnosti pocele javljati tek nakon godine dana koristenja pilula? S obzirom na to da sam na pocetku koristenja Qlaire (prva tri mjeseca) imala povremeni spotting, zasto mi je ginekolog rekao da je normalno. Nadam se da sam Vam uspjela objasniti svoj problem. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate nigdje ići. Samo nastavite dalje s Qlairom prema shemi.

Lolica144

Poštovani doktore, pisala sam Vam prošli tjedan, menstruacija još uvijek kasni (9 dana), ludim, samo plačem 3,4 dana, jajnici me bole, donji dio leđa, prištići su skoro prošli, imam samo nekakav proziran iscjedak. Neki dan sam mislila da sam dobila, ali samo iscjedak. Do svoje doktorice ne mogu doći, ne znam više što da radim. Možete li mi kako pomoći?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa odgovorio sam vam.amarajte se s time da li je bila menstruacija ili nije. Uz navedene pilule čest je izostanak menstruacije,.

Lolica144

Hvala Vam na odgovoru,ali svejedno me muči što nije došla, jer sam 21.3. popila zadnju pilulu, po doktoričinom savjetu, zbog cisti, jer pauzu nisam pravila 4 godine

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Lolica144

Poštovani doktore, još uvijek nisam dobila menstruaciju, u ponedjeljak tek mogu do svoje doktorice i toliko me je strah da sam trudna, sve ove dane mislim da ću napokon dobiti ali ništa. Gubim glavu, ne znam više što sa sobom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ne radi se o trudnoći.