Kontracepcija

Qlaira

Cura993

Poštovana doktorice!

Ja sam jučer dva sata nakon uzimanja Qlaira tablete povraćala i pročitala sam u knjižici s uputama da je najbolje u roku od 12 sati uzeti sljedeću tabletu, pa sam ju popila.
E sad, mene zanima, da li to znači da moram nastaviti uzimati tablete po redu (jer sam ja jučer popila 2 tablete, pa to znači da bi danas trebala popiti tabletu koja mi je zapravo namijenjena za sutra i tako dalje???) i da li je potrebna dodatna kontracepcija u nekoliko sljedećih dana ako nastavim tako piti tablete???

Hvala!!!

Cura993

Poštovana doktorice!

Ja sam jučer, 2 sata nakon uzimanja Qlaira tablete, povraćala te sam pročitala u knjižici sa uputama da je najbolje u roku od 12 sati uzeti sljedeću tabletu, i ja sam ju popila.
E sad, mene zanima da li to znači da trebam nastaviti piti tablete tim redom, jučer sam popila 2 tablete, i danas bi trebala popiti onu koja mi je zapravo namijenjena za sutra i tako dalje. Da li da ju popijem tako i da li mi je potrebna dodatna kontracepcija u sljedećih nekoliko dana ako nastavim tako uzimati tablete?

U slučaju da uzmem odgovarajuću tabletu iz drugog kartonskog ovitka (to također piše u uputama kao opcija) da li mi je i onda potrebna dodatna kontracepcija?

Hvala!

marija07

Poštovana doktorice!

Ja sam jučer, 2 sata nakon uzimanja Qlaira tablete, povraćala i zatim pročitala u knjižici s uputama da trebam što prije popiti sljedeću tabletu tj. u roku od 12 sati, pa sam je popila. E sad, mene zanima da li ja trebam nastaviti piti tablete tim redom jer sam jučer popila dvije, pa bi danas trebala popiti tabletu koja mi je namijenjena za sutra i tako dalje sa svima)
Zanima me još da li mi je potrebna dodatna kontracepcija i koliko dugo ako tako nastavim piti tablete?

Hvala!

manca

Poštovana, imam još jedno pitanje. Kao što sam već rekla, uzimala sam Qlaira dva meseca i prestala pre desetak dana. Dva dana nakon menstruacije, imala sam nezaštićene odnose, ali nije ejakulirao u meni. Prošlo je od tada 5 dana i mene sada bole stomak i ksrta kao da treba da dobijem, a nije mi vreme. Je li moguće da mi se samo poremetio ciklus ili možda postoji šansa da sam ostala u drugom stanju? Ipak su mi bili neplodni dani....Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

cura993 i marija07 Natavite dalje piti isti blister.
manca Mjesečnica

plava28

Poštovana doktorice,

pijem Qlaira tablete od 9.6. Na prvoj kutijici nisam dobila menstruaciju, a na drugoj jesam nakon tamnocrvene tablete, i trajala je 3 dana.
Sad sam na 27. tableti 3.kutijice i nisam dobila menstruaciju nakon druge tamnocrvene tablete koju sam popila jučer..
Naime, tijekom te 3. kutijice, jednu tabletu sam zaboravila popiti i popila sam ju slijedeći dan, nakon cca 13, 14 sati.. Nekih tjedan dana nakon toga imala sam odnose s dečkom i svršio je u mene. Jel postoji mogućnost da je zbog kašnjenja te jedne tablete bila smanjena zaštita pa da sam možda trudna pa da zato nemam menstruaciju??

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Cura993

Doktorice, oprostite, imam još samo jedno pitanje. happy
Nakon tog povraćanja, koliko dugo mi je potrebna dodatna zaštita pri odnosu?

Hvala puno!

Natalija Beljo, dr. med.

plava28 Sve ok , može nastupiti i na placepo tbl.
cura993 Samo 7 dana

plava28

Poštovana dokrorice,

imam još jedno pitanje.. Dobila sam menstruaciju na placepo tableti, i jučer sam uzela prvu tabletu iz nove kutijice, krvarenje mi je nestalo kao i obično. Međutim, danas ujutro opet sam počela krvariti, i to dosta obilno. Dali to može biti zbog one jedne tablete s kojom sam kasnila 13, 14 sati? I ovih dana pila sam tablete za imunitet, pa neznam dali je možda to razlog ponovnog krvarenja? Ako ste imali sličnih iskustava s mojom situacijom, možete li mi reći kada bi krvarenje moglo prestati?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste dobili na zadnjoj bijeloj i na drugoj crvrnoj ponovo prokrvarili nastavite piti dalje , ako se ne bi smanjilo popoijte dvije na dan dok se ne smiri. I obilno znači da u sat vremene promjenite 3-4 uloška .

weltschmerz

Poštovana,
trenutačno pijem devetu kutiju Qlaira pilula. Menstruacija mi se sa šest smanjla na dva dana. Problem je u tome što već dva tri dana imam tamno krvarenje. Menstruacija mi je završila prije skoro dva tjedna i sada sam na trinaestoj piluli. Znači li to da mi tablete ne odgovaraju? I uvijek isto panično pitanje - postoji li mogućnost trudnoće?
Unaprijed hvala

electrokiss

Imam jedno pitanje, u petak sam počela sa uzimanjem Qlaira pilulama. znači dosada sam popila 4 tablete.
Međutim par dana prije početka uzimanja sam bila na kolonoskopiji. Doktor mi je rekao da imam nervozna crijeva i da 3 mj moram piti Colospa retard.
To je lijek na bazi mebevarina i zanima me da li moze doci do kakvih nuspojava ako uzimam lijek istovremenom s Qlairom. U nedjelju sam dobila proljev koji traje i sada, ne znam da li je to od pilule ili lijeka. Da li da prestanem piti Qlairu dok ne utvrdim tocno sto mi je?

Natalija Beljo, dr. med.

weltschmerz Ako ste bili na moru pa se vratili., zaštita je ista.
elecrtickiss Prekinite ih piti dok se ne sredi stvar s crijevima jer ako nastavite piti i imate proljev morat ćete koristiti dodatnu zaštitu.

weltschmerz

Možete li mi molim vas objasniti kakve to veze ima s morem?

tinica3008

poštovana doktorice,

dobila sam menstruaciju danas, na 26.-oj qlaira piluli...da li da popijem 27 i 28 pilulu koje ne sadrže djelatnu tvar ili da odmah danas počnem s novom kutijom...??

tin@13

Poštovani!
nakon uzimanja qlaire imala sam bolove u prsima nakon cega mi je ginekologinja rekla da prestanem s terapijom i poslala me na pretrage. d-dimer mi je 1.14 od ref.intervala koji je <o.5. iskreno sam zabrinuta da li cu moci nastaviti s nekom drugom terapijom posto imam obilne mjesecnice, takve da po 4 dana ne smijem hodat uopce! da li postoje neke druge vrste kontracepcije ili cu morati ovo rijesiti na neki drugi nacin??!

tin@13

Poštovani!
nakon uzimanja qlaire imala sam bolove u prsima nakon cega mi je ginekologinja rekla da prestanem s terapijom i poslala me na pretrage. d-dimer mi je 1.14 od ref.intervala koji je <o.5. iskreno sam zabrinuta da li cu moci nastaviti s nekom drugom terapijom posto imam obilne mjesecnice, takve da po 4 dana ne smijem hodat uopce! da li postoje neke druge vrste kontracepcije ili cu morati ovo rijesiti na neki drugi nacin??!

Natalija Beljo, dr. med.

wetschmarz promjena klimaa zna utjecati na ciklus ili ako niste pili u isto vrijeme.
tinica3008 Pijete i bijele.
tina@13 Možete jedino probati da kad dobijete mjesečnicu prvih 2-3 dana pijete Estrofem 1x1.

lalalanj

Poštovana doktorice!

Pijem tablete Qlaira već 9 mjeseci, i pijem ih samo zato što se osjećam sigurno od trudnoće. Krvarenja mi i nisu redovita baš ,r ecimo javi mi se blago krvarenje točno tjedan dana prije nego što bi trebala popiti crvenu tabletu i traje nekih 2-3 dana. Zatim na crvenu tabletu dobim krvarenje koje je zapravo smečkasto i traje maksimalno 4-5 dana. Da li je to u redu i da li mi je zbog toga zaštita od trudnoće smanjena? Da li sam stvarno sigurna od trudnoće pijući te tablete? I zanima da li bi trebala napraviti pauzu sa uzimanjem tableta na nekoliko mjeseci kako se ne bi smanjila učinkovitost ili mogu dalje nastaviti normalno piti. Hvala!

lalalanj

Znači to drugo krvarenje dolazi na drugu tamnocrvenu tabletu, i zapravo liči na menstruaciju. To sve skupa traje nekih 4 mjeseca i već sam navikla na to, samo ne znam da li je sve u redu i dali sam zaštićena u potpunosti i da li bi trebala napraviti pauzu.