Kontracepcija

Seks bez zaštite nakon više ejakulacije.

blabla77

Poštovani,
Zanima me koliko je siguran seks bez kondoma kada se više nema što za ejakulirati i uz to ga i izvadim svaki put prije orgazma. Dosad nisam imao problema sa time ali me ipak zanima koliko je to sigurno. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije sigurno nikako. Jednom ćete se iznenaditi.

unspeakable

Ja i dečko 1 do 2 puta tjedno imamo sex bez zaštite. Svjesna sam da to nije pouzdano. Primijetila sam da me povremeno u donjem dijelu zaboli trbuh, malo i u leđima, pa mi se vrlo često i trbuh napuše. Bude i vjetrova.
želim naglasiti ono bitno. Danas smo vodili ljubav na isti način, išlo je jako brzo zbog zanosa i on se naglo uplašio i tek! što je izvadio svršio je. Inače mu se nije to događalo. Vidjela sam da se je uplašio. Nakon što je svršio samo je malo obrisao od moje bedro i nastavio (a ranije nismo nastavljali). Šanse su puno veće jer je nastavio, a nije se niti pravilno obrisao, je li tako?
Zadnju menstruaciju sam dobila 24.12., inače ju dobijem svakih 32-35 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji. Ako ne želite trudnoću sugeriram pilula za dan poslije.
Najbolje rješenje je uzimanje pilula duže vrijeme.

ckoneshock

Pozdrav
Bogdan ovde imam 19 godina
Imali smo devojka i ja odnose u krevetu normalno ejakulirao sam u maramicu izvadio otisao oprao penis i obrisao ponovo maramicom i nakon toga smo otisli na sprat gde je proslo 5,6 min i odjednom erekcija i ponovljen seks tako da me sada zanima da li je ostalo malo spermatozoida na glavicu penisa posle prvog seksa hvala unapred cak ni nisam siguran da sam lepo oprao tad penis ,pozz

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, mala je šansa da ih je ostalo dovoljno za oplodnju.

Poštovani,
jučer sam imala nezaštićeni seksualni odnos s partnerom tj. 2 puta. Nije ejakulirao u mene ali me zanima je li postoji mogućnost trudnoće zbog toga što smo imali odnos dva puta u razmaku od pola sata otprilike. Da napomenem, zadnju menstruaciju sam imala 4. veljače što znači da jučer nisam bila u plodnim danima i da trebam dobiti za dva dana. Da li svejedno postoji mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko su vam ciklusi redoviti ne postoji nikakva šansa za trudnoću.