Kontracepcija

Sigurnost nove kontracepcije?

Kika2102

Poštovani, zanima me Vaše mišljenje o seasonique tabletama, te jesu li rizici i nuspojave isti kao kod novynetta ili njima slicnome ili gori? Je li zastita ista iki djelotvornija? Kako je s debljanjem?

Hvala Vam unaprijed, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
rizici produljene kontracepcije isti su kao i kod tradicionalne. Kandidati za produljenu kontracepciju su žene koje žele imati rjeđa krvarenja, žene sa simptomima koji se pogoršavaju tijekom krvarenja (obilna i bolna krvarenja, glavobolje, napetost dojki, nasljedne anemije...). Dobra stvar produljene kontracepcije je manja učestalost nuspojava izbjegavanjem pill free intervala i bolja kontraceptivna učinkovitost. Isto tako nema negativnog utjecaja na endometrij (sluznicu) maternice niti povišenog rizika tromboze u odnosu na tradicionalnu kontracepciju.

Kika2102

Hvala Vam najljepsa na brzom i informativnom odgovkru!!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

lena91

Postovani, imam jedan upit. Naime,vec 5 godina pijem Diane 35 i odlucila sam ih sada zamijeniti novom kontracepcijom Seasonique. S obzirom kako Diane pijem do kraja tjedna, tocnije zadnju pilulu pijem u petak, zanima me pocinjem li odmah sutradan (u subotu) s pilulom Seasonique ili moram praviti jednotjednu pauzu? Takodjer me zanima kako se ponasati sto se tice dodatne zastite tijekom ovog tjedna i narednih tjedana? Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Seasonique počnite uzimati dan nakon zadnje Diane, u subotu. Zaštita počinje odmah i nije potrebna dodatna kontracepcija..

lena91

Hvala Vam puno na brzom odgovoru. Nisam bila sigurna kako postupiti s obzirom da mi je ginekologinja rekla da napravim pauzu od tjedan dana, a vidjela sam u uputama tableta Seasonique kako se nakon konzumiranja drugih kontraceptiva (zadnje popijene tablete u blisteru) treba odmah sutra dan poceti s pijenjem Seasonique.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.