Kontracepcija

Skračivanje ciklusa

Afrodita36

Poštovani!
Ovaj ću mjesec piti Yasmin pilule,jer bih željela malo skratiti ciklus da na godišnjem nemam mjesečnicu.
Zanima me ako ne popijem zadnjih 5 tableta u pakiranju,da li ću normalno dobiti krvarenje nakon 2-3 dana,ili će se ciklus poremetiti?tj. da li bih morala popiti svih 21 tableta?
Dalje ih ne mislim piti,dakle samo ovaj jedan ciklus!

Unaprijed Vam hvala na odgovoru!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete probati, ali nitko vam ne garantira da ćete prokrvariti tad kad vam paše. Šansa je veća ako počnete prvog dana ciklusa.

kame_

Dobar dan,zeljela bi da mi ovaj mj menstruacija dođe 3-4 dana ranije da izbjegnem menstrualno krvarenje za vrijeme putovanja. Prije sam koristila Lindynette pa mi je ostala jos jedna kutija. Dal je moguce da pocinjem piti te tablete sada (15dan ciklusa) i pijem ih tj dana te tada prestanem i da nakon toga zapocne krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruaciju možete odgoditi uzimanjem kontracepcijskih pilula 4 do 5 dana prije očekivanog krvarenja. Dokle god ih uzimate menstruacija neće nastupiti.

kame_

Znaci nije moguce pomaknut za ranije ,samo odgoditi?
Jos samo pitanje kako ce to utijecat na sljedece cikluse? Nece se ništa "poremetiti" zbog te odgode

Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Ciklus se neće poremetiti, a skratiti ga na način koji mislite nije moguće.

rtz123

Poštovani,

cura je počela piti adexu i do sada je potrošila jednu kutiju. Kod trećeg blistera smo primijetili da nedostaju 3 tablete tako da je zadnju popila sada u subotu 14.10 a trebala je (pošto nedostaju 3 tablete) zadnju popiti danas, utorak 17.10. S idućom kutijom će početi u ovu sad nedjelju 22.10. Ne znamo gdje su nestale te tri tablete a ona se ne sjeća da li je koji dan popila duplo ili je slučajno ostala koja u prva dva blistera koje je bacila(pošto su sve tablete iste, pila je nasumično iz sva tri blistera). Što se tiče pauze između blistera, sve su bile uredno napravljene (7 dana pa novi ciklus) tako da stvarno ne znam gdje smo ih mogli zagubiti. Da li je zaštita narušena, odnosno da li je moguća trudnoća ako je ciklus kraći za tri tablete? I kada bi se mogla očekivati menstruacija, budući da je danas 2-3 dana nakon zadnje tablete?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako su propuštene zadnje tri tablete mogućnost trudnoće je minimalna, teoretska. Krvarenje bi trebalo nastupiti unutar 7 dana od zadnje tablete.