Kontracepcija

Slaba menstruacija

fuzz

Poštovani,

Sa djevojkom imam redovit seksualni odnos. Najcesce koristimo kontracepcijsko sredstvo, ali nekad ne i u tim slucajevima nisam svrsio u nju. Do sada je imala redovitu menstruaciju medjutim zadnji put joj je bila dosta "slabija". Na to se nismo previse obazirali dok zadnja dva dana nije imala stomacne tegobe. Iduci put bi trebala dobiti za 20 dana.
Cuo sam da postoji mogucnost da je trudna unatoc tome sto je imala menstruaciju, pa je moje pitanje kolika je sansa da se to dogodi i je li to ucestala pojava.

Unaprijed velika HVALA!

Natalija Beljo, dr. med.

Želučani problemi ne moraju biti povezani samo s trudnoćom, tako da ako joj ne kasni mjesečnica nema razloga da brinete a i možete napraviti test .

lover20

Poštovani !

Mojoj djevojci kasni menstruacija 2-3 dana.ima bolove u donjem dijelu trbuha i grudima sto je i normalno kod nje svaki mjesec.medutim menstruacija joj nije redovita...katkad kasni katkad ne..prije 2 dana kad je isla na wc nakon obavljanje male nuzde prilikom brisanja papirom imala je lagano krvarenje...od onda ju samo boli i nista ne izlazi...danas ima takoder jake bolove u donjem dijelu trbuha i grudima ali i nakon tih dva dana koliko je proslo od posljednjeg krvarenja ima lagano krvarenje na ulosku...sad me zanima jel jos se nije to pokrenulo kako bi trebalo jer uvijek do sad prvi dan je imala jace krvarenje nego sada ..u cemu bi bio problem? A spolni odnos uvijek imamo sa prezervativom...
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da još nije krenula menstruacija. Možda se radi o upali, cisti ili slično.

lover20

A o ranoj trudnoci se nikako ne radi ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postavljajte pitanja na više mjesta, jer vam neću odgovorit.

lover20

Oprostite jer nisam vidio poruku koju sam prije poslao sve do danasnjeg Vaseg odgovora pa sam zato poslao ponovo..
Oprostite jos jedamput.

lover20

Vidio sam Vas odgovor da se ne radi o trudnoci..to bi bila onda upala neka najvjerojatnije ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće.

mimi4

Vec drugi mjesec imam 'slabu menstruaciju', a imam redovne seksualne odnose sa deckom tokom koji ne koristimo nikakvu zastitu, a uvijek je izvan mene svrsio. Pa me zanima kakve su mogucnosti da sam trudna, radila sam test nakon prve slabe menstruacije, al je ispao negativan i po drugi put dobijam slabu menstruaciju i stvarno sam zabrinuta?! Naravno planiram ic kod ginekologa kad ovo prodje..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Probajte test opet nakon završene ove menstruacije.

xxx-xxx

Poštovani,
već treći mjesec imam slabu menstruaciju. S dečkom imam spolne odnose sa prezervativom i koristimo metodu prekinutog snošaja. Par puta se desilo da nismo koristili zaštitu pri samom početku spolnog odnosa ali to ne traje ni minutu,dvije i odmah upotrijebimo prezervativ. Prije sam uvijek imala normalnu menstruaciju i krvarenja al u zadnjih godinu i pol sam smršavila 7 kila pa me zanima da li to može biti uzrok mojoj slaboj menstruaciju? Postoji li mogućnost da sam trudna?
Hvala!

Pozdrav, pijem Lindynete 20 vec 3 mjeseca, usla sam u cetvrti. menstruaciju sam dobila 16. u srijedu, to je otprilike to vrijeme kad dobijem,3-4 dana nakon zadnje pilule, ali ova je menstrucija bila kraca i manje obilna, jedva 5 dana.. u zadnje vrijeme cesto mokrim, ali i uglavnom hodam bosa, da li postoji mogucnost trudnoce i sta znaci ta kraca i manje obilna menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Xxx prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.
No zbog mršavljenja bi se moglo raditi o anovulacijskim ciklusima.
Sugeriram uzv pregled sredinom ciklusa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala plava ne radi se o nikakvoj trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem.

Pozdrav, opet ja.. i ova menstruacija ako to mozemo tako nazvati je dosla na vrijeme, takodjer srijeda navecer kao iz zadnji put, ali sad je to smedji iscjedak a ne krv, zavrsila sam 4 pakovanje lindynette 20..zanima me jel to normalno ili sta? hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je i to je djelovanje pilula. Da su menstruacije oskudne više kao smeđi iscjedak.