Kontracepcija

smeđi iscjedak

smiley11

Pijem Yaz već 4 mjeseca, ciklus mi se relativno stabilizirao, i trebala sam dobiti menstruaciju jučer (01.03.) po dosadašnjim praćenjima, ali zadnjih 10ak dana imam konstantno smeđi iscjedak sa sitnim, sitnim komadićima (kao prah), smeđi iscjedak mi se obično prije javljao dan dva prije menstruacije, ali sad već zadnjih 10ak dana, menstruaciju znači konkretnu nisam dobila, samo tragovi krvi se naziru, spolni odnos sam imala zadnji put 14.02. bez kondoma i bez prekinutog snošaja budući da pijem pilule. Pa me zanima što bi ovo moglo značiti? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok, vjerojatno se sluznica stanjila pa nije obilno krvarenje.

kika19

Poštovana doktorice!
danas mi se pojavio smeđi iscjedak, dobila sam zadnju menstruaciju 14.travnja. 14.dan ciklusa imala sam analni sex sa deckom, a ovulacija mi je bila 16.dan ciklusa. ciklus mi traje izmedju 28 i 30 dana...dakle trebam dobiti kroz ovaj tjedan. Je li ovaj iscjedak (kojeg ima malo) pocetak menstruacije? iskreno se nadam da je happy

Natalija Beljo, dr. med.

Vrlo vjerojatno da da.

kika19

evo mene opet happy ugl.menstruaciju jos nisam dobila ali imam sve predznake tako da...happy medjutim danas nakon odnosa(zasticenog happy ) mi se pojavilo malo smeđeg iscjedka(samo trag) i za vrijeme odnosa me malo peklo...isto tako prosli tjedan sam imala nekakvu upalu mjehura koju sam zalijecila brusnicom. Sto mi savjetujete?

Natalija Beljo, dr. med.

Vjerojatno će ubrzo doći.

kika19

dobila sam menstruaciju sinoc. hvala na odgovorima happy

Natalija Beljo, dr. med.

Odlično.

bobica31

Poštovana doktorice!

Prije 2 mjeseca prestala sam piti logest (nakon 4 mjeseca korištenja). U međuvremenu smo dečko i ja kao kontracepciju koristili kondome uz prekinut snošaj. Menstruacija je nakon prvih mjesec dana došla na vrijeme. Iduću sam trebala dobiti jučer, međutim zadnja 3 dana pojavljuje mi se samo taj smeđi iscjedak. Ima li razloga za zabrinutost ili je to normalno s obzirom da sam pila pilule?

Natalija Beljo, dr. med.

Za očekivati nakon prestanka pijenja OHC-a.

bobica31

Poštovana doktorice, evo mene opet happy

Menstruacije još nema, dakle sad već 12-13 dana kasni.
Napravila sam 2 testa prošli tjedan, jedan navečer i jedan ujutro. Oba su bila negativna.
Ugl zanima me što bi mogao biti razlog onom smeđem iscjetku od prije 2 tjedna? mislila sam da označava kraj ciklusa, ali očito nije.

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste prekinuli sa OHC nemojte očekivati da će mjesćnica dolaziti kao kad ste pili. Tako da sad očekujte mjesčnicu tek u 6 mjesecu.

bobica31

Bila sam kod ginekologa prošli tjedan te je obavljen UZV. Rekla mi je da ima sukrvice i kao što ste rekli, da očekujem mjesečnicu u roku 2 tjedna.
Zadnja 3 dana mi se opet pojavljuje smeđi iscjedak, djelomično i crven, kao oskudna menstruacija, tako da bi to valjda trebalo biti to.

Zahvaljujem na odgovorima!

angie9

Poštovana, zadnju menstruaciu sam imala 5.6. Jučer mi se pojavio smeđi iscjedak, koji nije tako obilan. Nisam spolno aktivna već dva mjeseca. Zanima me zašto se iscjedak pojavljuje,jer mi nije još vrijeme za drugu menstruaciju. Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Imate ovulaciju.

zvjerka

Dobar dan doktorice,
imam jedno pitanje happy
evo ovako, prvi put sam na kontracepcijskim pilulama, Yaz.
Pijem ih od prvog dana menistruacije i pijem ih vec 13 dana. Prva 3 dana bilo je krvarenja iako sam primjatila da se smanjuje za razliku od prijasnjih krvarenja bez kontracepcije koja su bila obilna. Nakon 3. dana nastavilo je sa smeckasto crvenim iscjetkom i to samo ponekad u danu, nekad kao da ga ni nebi bilo. Ali jucer, tocno 13. dan, uocila sam promjene i u boji i u mirisu. Svjetlo smedi je iscjedak, gusci, osjecam nelagodu kad se pojavi, ne svrab ili peckanje nego jednostavno je drugaciji osjecaj do sad i vrlo vrlo neugodan miris. Koristila sam nekon prethodne menistruacije, prije ove kada sam pocela sa pilulama, Lactogyn vag.tabl. i jos neke vag. ne mogu se sjetit kako se zovu pocinju sa slovom P happy ali bio je antibiotik jer mi se unazad 2 mj pojavio iscjedak izmedu men. nije bio smedi vise zuckasti ali obilniji i simptomi su bili isti ovima sada samo bez tog mirisa pa je ginekolog preporucio tu terapiju, prvo te s P i zatim Lactogyn, jer je bila blaza upala.
Ja sad mislim, da se meni zbog tableta ponovo ''uneredila'' mikroflora i javila se ista upala, ali zbog tog smedeg iscjedka, nuspojava pilula, pojavio i taj neugodan miris.
Ali zanima me, dali bi bilo pametno da ponovo kupim samo Lactogyn i prodem ponovo tih 7 dana terapije s njima, unatoc tom smedom iscjetku?
Puno vam hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Iscjedak je spotting koji je normalan u početku pijenja OHC, tako da ne bi savjetovala vaginalte.Ukoloko bi Vas to jako smetalo možete, ali nije riječ o upali.

bubašparac

poštovani,imam jedno pitanje.naime,prekjučer sam bila na inseminaciji i neposredno nakon toga pojavio mi se smeđkasti iscjedak ,ne preobilan ali potrajao je do idućeg dana.imam li razloga za brigu,što bi to moglo biti?zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Vjerojatno reakcija od postupka, ukoliko bi se smanjivao samo mirujte u suprotnome javite se svom ginekologu koji vodi postupak.

Poštovana. Menstruacije su mi neredovite-od 25 do 35 dana. Nekad mi se dogodi da prije menstruacije imam smeđi iscjedak koji traje dan-dva i tada nastupi pravo krvarenje. 8.12 sam dobila menstruaciju,ali prije toga sam 8 dana imala smeđi iscjedak pa sam dobila. Nakon menstruacije sam imala još 3 dana smeđi iscjedak pa je to prestalo. E sad 26.12 sam opet dobila smeđi iscjedak koji traje još uvijek,znači već 8 dana. Da li je to normalno?? Da napomenem imala sam odnos s dečkom i svršio je u mene.Unaprijed hvala na odg.