Kontracepcija

Smeđi iscjedak + kašnjenje menstrucije

Natalija Beljo, dr. med.

marija 12 Sa sigurnošću možete ne misliti na trudnoću po pitanju testa , a kako ste u takvoj panici možete i napraviti UZV .

weltschmerz Nije trudnoća , kako ste nastavili nakon zadnje aktivne tbl. YAZ sa Qlairom preskočili ste mjesečnisu tako da je bilo za očekivati smečkasto krvarenje pod Qlairom , a to što ješ nije došla nema veze , Vi nastavita sa novim pakiranjem. Izostanak može nastati kad je sluznica jako tanka.

weltschmerz

Puno hvala na odgovoru.
A ako menstruacija uopće ne dođe svejedno nema veze?

Natalija Beljo, dr. med.

Tako je.

weltschmerz

doktorice
sad sam na 14. piluli druge kutije i jučer mi se pojavila obilna količina krvi kao kod menstruacije koja traje i danas.
Je li to normalno?

Natalija Beljo, dr. med.

Kako sam i navela to je probojno krvarenje , ako se ne bi pojačavalo nista ne trebate poduzimati, vi nastavite dalje piti po shemi.

weltschmerz

Doktorice,
krvarenje mi je trajalo od 14. do 24 pilule druge kutije Qlaire i bilo srednje jačine. Sutra trebam popiti drugu neaktivnu pilulu i početi s trećom kutijom, ali menstruacije još nema!
Napominjem da su mi do sada dvije menstruacije izostale, a ovo bi bila treća. Izostala mi je ona kada sam počela s Qlairom (prešla s Yaza) i ona nakon prve kutije.
Ovo me sad već poprilično zabrinjava. Molim Vas savjet.

Natalija Beljo, dr. med.

Izostanak prve je opravdan , ova druga bi mogla ne doći radi smečkastog iscjedka od 14 do 24 dana, ali bi ipak molila da se javite ginekologu radi UZV. Nije panika samo bi htjela da potvrdi da je sluznica tanka pa nema pravog krvarenja. Ono što Vi možete je da nastavite piti novi blister ili sad nemojte pa pričekajte mjesečnicu.
Javite rezultate.

weltschmerz

Počela sam danas s novom kutijom tako da ću nastaviti. Kod ginekologa uvijek moram danima čekat na red, da napravim test do tad?

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite, da bar tako eliminiramo sumnju na trudnoću iako će test biti negativan.

weltschmerz

Poštovani,
bila sam danas ko ginekologa. Radila sam ultrazvuk i doktor kaže da je sve u redu, samo što imam neka crna područja po maternici što on kaže da su nekakve nakupine krvi koje bi trebale značiti obilnu menstruaciju, ali kao nema veze što je ja nemam jer sam na pilulama. Ne razumijem baš što je mislio s tim. I također je rekao da nastavim piti pilule i ako ne dobijem slijedeću menstruaciju.

Iako ovo ne odgovara forumu Kontracepcija, htjela bih vam reći da mi je otkrio polip (cervikalni ako sam dobro shvatila) i rekao da ga moram odstraniti. Napravio mi je PAPA - test koji će biti gotov tek za mjesec dana pa me zanima vaše mišljenje o tome. Da li trebam paziti na nešto u tih mjesec dana i da li je taj polip opasan?

Hvala

weltschmerz

I još bih pitala da li trebam raditi kakve pretrage s obzirom na taj polip?

weltschmerz

Postoji li kakva veza polipa i kontracepcijskih pilula?

Natalija Beljo, dr. med.

Baš Vam i nije nešto objasnio stanje , mislim da je ta "crna polja" vidio u kavumu pa je rekao da bi mogla biti obilnija mjesečnica ( ugrušci). Što se tiče polipa ne znam koliko je velik , ako je to veličine zrna prosa ne bi radila ništa. Nema veze kontracepcija sa polipom.

weltschmerz

jel to znaci da se ne moram brinuti zbog mrlja?
Rekao je da je veličine zrna kukuruza i vidio ga je pri pregledu me ultrazvuku

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate , i odstranite polip.

weltschmerz

da li da cekam mjesec cana na rezultate pape ili da idem radit novi kod privatnika?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne , trebate neće se ništa dogoditi za mjesec dana.

weltschmerz

Poštovani,
bila sam danas kod privatne ginekologinje. Ona misli da se radi više o nekakvom naboru, nakupini nego o polipu. Također mi je predložila da dođem na nekoliko tretmana mazanja nekom kremon jer je uvjerena da će nakon toga to nestati. Smatra da je bolje pokušati s tim nego da idem odstranjivati rezanjem, posebno zbog mojih godina (18).
Što Vi mislite, da li ta mazanja mogu biti učinkovita? Ipak se ukupno radi o poprilično velikom novcu koji ne želim bacati ako ne postoji mogućnost poboljšanja.

Natalija Beljo, dr. med.

E sad je teško reći što je koji vidio. Prije ću vjerovati vašem ginekologu jer se ona nije izjasnila kakva je to "nakupina" koju bi ona mazala. Ono što možete napraviti i biti sigurni je da odete na pregled u bolnicu.

weltschmerz

Mislite kod ginekologa u bolnicu? Ako da, zar će me primiti ako nisam pacijent?