Kontracepcija

Snizeni trombociti

Tinuviel

Postovani, imam 22 god., te bih voljela poceti koristiti kontrac. pilule. Ginekolog me poslao napraviti citavu krvnu sliku, na kojoj se ustanovilo da su mi trombociti nesto snizeni (151). Nakon mjesec dana ponovila sam pretragu upravo zbog njih, te se pokazalo da su i dalje snizeni, ovog puta 152. Ginekolog je savjetovao ponavljanje pretrage za 3 mjeseca, te ne savjetuje pocetak uzimanja pilula. Zanima me Vase misljenje, te na sto uopce moze ukazivati smanjen broj trombocita? Napominjem da su leukociti 4.6, eritrociti 4.9, hemoglobin 143, hematokrit 0.443, AST 24, ALT 20, GGT 13, HDL-K 1.8, LDL-K 2.68, SE 6, VK 0.12, VZ 0.54, PV 0.984, a i sve ostalo je u preporucenim granicama.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

To što imate zove se trombocitopenija, što je latinski naziv za smanjeni broj trombocita. Razlozi mogu biti mnogobrojni, ali se najčešće nikad ne sazna zašto su trombociti niski. Predlažem da odete razgovarati sa svojim doktorom opće prakse - ako on misli da vam ne trebaju nikakve dodatne pretrage, smijete koristiti kontraceptive, jer trombocitopenija nije kontraindikacija za korištenje.

Postovanje! U 30-tom sam tt i koristim clexan 0,2 injekcije zbog mutirangog heterozigota MTHFR ! Trombociti su u pocetku trudnoce bili 224 ( i vise) na predposljednjoj kontroli 160,a sada su pali na 143 (referentna je 150-400) eritrociti 3,61 Leukociti 11,0 hemoglobin 11,0 MCHC 36,5 HCT 30,1
Molim vas za vase misljenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa zato, jer su posljedica uzimanja heparina. Dalje ih redovito kontrolirajte.