Kontracepcija

spirala

Romanasemi

Molila bih vas da mi odgovorite. Spiralu sam stavila prije tri tjedna. Nakon dva tjedna pojavio mi se krvavi iscjedak koji traje sada već tjedan dana. Zanima me dali je to normalno ikada će to prestati? Spirala je bakrena i imam ju sada prvi puta. Imam 37.g. i rodila sam četvero djece.

Natalija Beljo, dr. med.

Sve u redu, nažalos morate se pripremiti da bi moglo tako cijeli mjesec.ne morate se brinuti to je za očekivati.

lujka

Pozdrav, imam 43 godine i prije zadnje trudnoce imala sam spiralu 10 godina. Sad se dvoumim izmedju te nove hormonske ili bakrene spirale. Rodila sam trece dijete prije dvije godine i od zadnjeg poroda do sad nisam koristila kontracepciju. Da li se kod nas lijecnici jos uvijek stavljaju bakrene spirale. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stavljaju i bakrene. Svakako. Ako je zadnja bila bakrena i niste imali smetnje onda možete si dati ugraditi iponovno bakrenu.