Kontracepcija

spirala

Jasminka

Imam spiralu vec 6 mjeseci i bila sam prije 3 mjeseca kod lijecnika i rekao mi je da je sve uredu s spiralom,imam redovne odnose s partnerom,te on svrsava u mene,nisam sigurna da li je to uredu jer mi lijecnik nista nije rekao pa vas molim za pomoc da mi odgovorite da li je dobro da svrsava u mene i kolika je mogucnost da ostanem trudna ako svrasava a kolika je mogucnost da ostanem trudna ako ne svrsava,te da li uopce postoji mogucnost da ostanem trudna?Molim vas za brz odgovor.Unaprijed hvala.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Niste naveli koji tip intrauterinog uloška imate, što nije nevažan podatak.
Mogućnost da zanesete uz intrauterini uložak bez obzira "koju" tehniku odnosa primjenjujete je: CU-T 380 - 0,6 % trudnoća godišnje, a Mirena - 0,1 % godišnje.

zoricaaa

Poštovani,
već godinu dana imam spiralu Nova T i mjesecnice su mi svakih 26 do 28 dana. Zadnju mjesecnicu sam imala 9.04.2014. Mjesecnica mi kasni, a vec 3 dana imam lagano krvarenje ali samo u vidu traga na papiru ili ulosku. Mozete li mi reci da li se radi mozda o trudnoci. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ne. Napravite test na trudnoću za svaki slučaj.