Kontracepcija

stolica i pilule

la_la

Poštovani, popila sma pilulu u 22h a nakon nekih 5 min sam otišla u wc imala sam normalnu stolicu a ne proliv, zanima me je li se pilula apsorbovala i je li očuvana njena funkcija? Pročitala sam da se pije nova u slučaju dijareje i povraćanja a to kod mene nije sličaj tako da nisam popila novu. Jesam li pogrijšila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovat će. Niste pogriješila.

Nevenasa

Zdravo. Vec neko vreme imam problem sa stolicom, cesto idem u wc, cesto imam prolib i nadutosti, gasovima. Da li je moguce da se to desava zbog pilula kao nuspojava? Pijem Lindinete 20 od maja prosle godine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće. Napravite pauzu koji ciklus pa ćete vidjeti jeli je do toga.

Ankaaa

Poštovanje, pitanje je vjerojatno vec bilo al nemogu ga naci. U 13h sam popila pilulu rosanell, a u 13 i 30 imala mekanu stolicu(ne proljev), ima li potrebe za jos jednom tabletom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nema potrebe za još jednom tabletom.