Kontracepcija

Strah od trudnoce

Natalija Beljo, dr. med.

mordsmith Da , popijte Ellaone. Odite u boonicu da Vam napušu Rp.
ukieki Uz dvoje djece, stres i gubitak kg ciklus se može poremetiti. Također dojenje može utjecati.Tako da ako ne bi došla za 42 znači još 7 dana napravite test. Možete sa svojim ginekologom porazgovarati o Cerazetta pililama koje su kontracepcija koja se može piti dok dojite ili možete staviti spiralu -Mirena i dojiti.
ana123456789 Vjerojatno je ponovo cista , tako da ako ne dode kod ginekologa.

mordsith

Hvala! Uzela sam Escapelle. Ovde je ranije postojao Postinor 2,ali su ga zamenili ovim. Kod nas nije potreban recept...prošlo je tačno 24 sata od odnosa kad sam uzela pilulu,verujem da će biti u redu.
Hvala puno još jednom!
Veliki pozdrav!

NInci89

Postovana doktorice,
pijem kontracepcijske pilule Yaz, redovno sam ih uzimala ali se povremeno javljala dijareja, nisam sigurna poslije koliko sati je bila nakon popijene pilule..a sada na 18 piluli sam imala odnos, i decko je svrsio je u mene pa sam u panici sta dalje..da li da nastavim piti normalno pilule, stvarno ne znam sta mi je ciniti..da li mogu popiti pilulu za dan poslije..da li postoji ikakvo rjesenje..kontam ici ginekologu u ponedjeljak ali plasim se da nece biti kasno..unapirjed Vam hvala.

sweetgirl16

Posljednja menstruacija trajala mi je od 19.9.do 24.9.,ciklusi mi inače traju 28,najviše 30 dana,a 2.10 spavala sam s dečkom bez zaštite,tj.za zaštitu smo koristili prekinuti snošaj.Postoji li šansa da zatrudnim?

Natalija Beljo, dr. med.

Ninci89 Ne trebate ništa pijte dalje po shemi.
swetgirl16 Postoji.

sweetgirl16

A je li ta šansa velika?

_NIkolinaB_

Postovana,menstruacija mi kasni nekih 13 dana,medjutim ja ni ne dobijam na 28 nego na 30-33. U poslednjih 6 meseci 2 puta sam odlagala menstruaciju orgametrilom,pila sam dve tbl dnevno po 10 dana. Ovo spominjem jer bi moglo biti razlog kasnjenja,s obzirom da iako sm imala odnose nije bilo nekih rizicnih. U poslednja dva dana otekle su mi grudi i bole me krsta radila sam i dva testa za trudnocu jedn pre pet dana jedan danas oba s jutarnjim i negativni su. Nemam simptome osim uvecanih grudi. Kolike su sanse da sam trudna i jel moguce da sam s orgametrilom toliko poremetila ciklus? Hvala unapred.

Natalija Beljo, dr. med.

sweetgirl16 50:50
-NikolinaB- Da, moguće je .

Abembo

Poštovana doktorice!
Oprostite ako je moje pitanje suvišno ili glupo, ali panično se bojim trudnoće i jednostavno mi je teško procjeniti kad dramatiziram , a kad sam s razlogom zabrinuta.
Prilikom stavljanja kondoma iscurilo je nešto preejakulata prema korijenu penisa i budući da znam da on sadrži malo spermija zabrinula sam se jer je ta tekućina bila u kontaktu s mojom vaginom.Uz korištenje kondoma nije došlo do ejakulacije.
također me zanima kolko je taj preejakulat "opasan", mislim stalno se diže neka panika oko toga...
I zadnja menstruacija je bila točno prije 7 dana s time da su mi inače ciklusi nestabilni zbog PCOS, tj produljeni su...zadnji je recimo bio 40 dana, dok dva prije njega oba normalna po 30-31...

Natalija Beljo, dr. med.

Panika se diže s razlogom , nadajmo se da neće biti ništa.

Abembo

Ja sam po prirodi paničarka.
Mene samo zanima dal postoji mogućnost s obzirom na opisanu situaciju i ako postoji, budući da je prošlo 2 i pol dana od odnosa da li da uzmem hitnu kontracepciju ili ne?
imam doma diane 35, pa ako mi možete napisati koliko bi ih trebalo popiti ako je potrebno?

Natalija Beljo, dr. med.

Reći ću da možete biti mirni.

tinavrsi2

poštovana,

redovito pijem kontr. tablete već 8 mjeseci i zadnju mjesečnicu sam imala u čet 6.10., prvu pilulu u novom pakiranju sam popila u utorak 11.10., redovito sam uzimala svaki dan,ali mi je 17.10. proradio crv sumnje da nisam uzela pilulu i nakon što sam prebrojila tablete stvarno se pokazalo da je jedna izostavljena, inače ih uzimam svakog dana u 20 sati,a tada je bila ponoć kada sam uzela tu izostavljenu pilulu. moj problem je u tome što ne znam, tj nisam više sigurna da li sam tog dana zaboravila pilulu ili neki drugi dan?! znam da je pitanje čudno,ali me strah da nisam trudna.molim vas za pomoć

Natalija Beljo, dr. med.

Niste , sve ok.

tinavrsi2

draga doktorice puno vam hvala happy još bih vas zamolila da mi odgovorite koje se sve pretrage podrazumjevaju pod "labaratorijske" kad se te pretrage prave zbog uzimanja kont. tableta, ginekologica mi je rekla da ih obavezno moram napraviti ali mi nije napomenula koje,a da radim sve što spada pod lab. pretrage mislim da je previše :/ da li sam u pravu? blunk

Natalija Beljo, dr. med.

Da , ne treba sve ali treba sljedeće: jetrene enzime , GUK KKS, bilirubin ukupni mali koagulogram.

mordsith

Poštovana doktorka,ponovo ja.
Imam dilemu,pa bolje da pitam nego da lupam glavu.
Početak poslednjeg ciklusa mi je bio 22.novembra,dakle pre 11 dana,a danas (2.decembar) sam imala odnos sa momkom,koristili smo kondom.On je završio u meni,ali brzo potom izašao vani.Ispod linije kondoma je bilo nečeg vlažnog - da li je to od mene (kontam da može biti a i ne mora) ili je moguće da je iscurelo malo sperme,pa odatle postoji mogućnost da ostanem u drugom stanju?
Hvala najlepše!

Natalija Beljo, dr. med.

Na vrhu kondoma postoji mala kapica u kojoj se nalazi ejakulat nakon odnosa , tako da ako je ona bila cijela nema panike.

IldaM.

Draga doktorice,

ovako, imala sam odnos s deckom par dana prije menge, tacnije 21.-22.10.'11, a mengu sam trebala dobiti 24.10.'11. Kasni mi vec 15 dana. Koristimo zastitu uvijek (kondom) i pored kondoma koristimo metodu prekinutog snosaja (ali s kondomom, mislim da shvatate, jer ne znam kako drugacije da objasnim). Osjecam blagi pritisak u ledjima, i povremeno u donjem dijelu stomaka. Uradili smo i test (9. dan kako menga kasni) i bio je negativan. Da li imam razloga za brigu??

Unaprijed se zahvaljujem Vasem odgovoru...

Aila

imala sam odnos u bez zaštite. Do sada sam 5 godina pila pilule, i ovo je bilo prvi put bez zaštite. Dečko nije svršio u mene, ali svejedno se brinem. Inače imam policistične jajnike i nepravilana ciklus. Posljednju mjesečnicu sam imala 06.11. te dosada nisam dobila. grudi me bole, probada me u jajnicima, prištići su se pojavili, trbuh me boli, imam sve simptome normalnog PMS-a, ali ipak imam neki strah... sad( Unaprijed zahvaljujem na odgovoru...

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 28
Naprijed