Kontracepcija

Strah od trudnoce

Natalija Beljo, dr. med.

IIdaM Ne.
aila Napravite test.

IldaM.

Zahvaljujem se na odgovoru.. Ne ynam da li to sad ima neke veze, ali jos mi kasni, tacnije 17 dana.. A 15.dan samo opet uradili test (one trakice jer niceg drugog nije bilo) i takodjer je pokazao negativan rezultat.. happy Uradila sam na jutranji urin kao i 1.put, ali tako sto sam kod kuce se pomokrila u casicu i onda nakon nekih sat i pol otisla kod njega da to ispitamo, to takodjer je l' nema nikakve veze?? I dalje osjecam blagi pritisak u ledjima, pristevi izbijaju i et.. A jucer dok kad sam ustala u jednom trenutku me je oblio znoj u sekundi i neka vrucina, nezz je l' ja previse o ovom razmisljam pa sebi misljam neke stvari pa zbog toga.. Molim Vase misljenje...

Oprostite ako smaram ali jednostavno nastojim biti sigurna, zahvaljujem na odgovoru.. big-smile

IldaM.

evo dobih napokon big-smile

ghho

Postovana doktorice,

Imala sam odnos sa deckom 25.11 i 3.12 tokom odnosa korisitimo kondom a decko takodjer i metodu prekinutog snosaja iako ima kondom. Tokom posljednjeg odnosa u podrucju korijena penisa primjetili smo mnogo bijele sluzi kada smo prekinuli ondos a u kondomu je takodjer bio i ejakulat. Da li je moguce da je dio tog ejakulata izasao van i da sam mogla zatrudniti. Mjesecnica mi kasni dva dana inace imam redovan ciklus od 28 dana, posljedni put sam dobila 13.11. Danas sam uradila test na trudnocu dakle drugi dan nakon kasnjenja i bio je negativan, imam bolne grudi tacnije bradavice ali takvi su mi simptomi i pred PMS. Jako sam pod stresom da li da cekam još koji dan pa da ponovim test ili?

Unaprijed Vam hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Pričekajte doći će.

DijanJ

Ovako , zadnji put sam imala mjesecnicu 11.6.2012.godine , ja i decko smo imali odnos 15.6. i tad nije ejakulirao u mene nego izvan , to mi je bilo prvi put , i onda sam opet imala odnose 22.6 , kada mi nastupaju plodni dani i to bez zastite , vrlo kratko vrijeme je bio u meni nekih 8 sekundi i nije usao do kraja jer nisam mogla izdrzat od bolova, postoji li mogucnost da sam trudna ili se samo previse brinem? ciklusi su mi neredoviti.. Hvala !?

Nataša Šemnički, dr. med.

DijanJ,

kod svakok ne zaštićenog spolnog kontakta postoji mala šansa trudnoće.
Prema navedenom vi imate jako malu šansu.
Ubuduće ne razmišljajte o odnosima bez zaštite.

L.p

SanelaMirnes

Zdravo.
Pila sam Diane -35 pilule 8 mjeseci bez pauze kao terapiju za policisticne jajnike, zatim sam napravila pauzu od dva mjeseca. Međutim odlučila sam se na spolni odnos te sam tu terapiju htjela da iskoristim kao kontraceptivnu metodu. Zadnji menzes mi je bio 10.6. - 15.06., Diane sam pocela da pijem 14.06., znaci nisam od prvog dana ciklusa. Ciklus mi obicno traje 28 ili 29 dana, s tim da su mi plodni dani od 12 dana od prvog dana ciklisa. Polni odnos sam imala 17.06. Imali smo opusten odnos,tako da je ejakulirao u uterus.
Moje pitanje je da li je moguca trudnoca s tim da Diane nisam pocela da pijem na vrijeme, a nisu mi bili ni plodni dani ?
Hvala, s postovanje.

Nataša Šemnički, dr. med.

SanelaMirnes ,

Dijenae možete započeti i do 5.dana menstruacije tako da ste zaštićeni.

L.p

mordsith

Poštovana doktorka,

Imam jedan problem koji već kreće da me plaši. Naime, prvi dan junskog ciklusa mi je bio 7. juna (u razmaku od 29 dana od prethodnog, majskog). Nakon desetak dana mi se desila nezgoda sa prezervativom - pukao je. Bila sam primorana da uzmem pilulu za jutro posle: Escapelle. Novi, "izazvani" ciklus, da se tako izrazim, se pojavio tačno 7 dana od uzimanja pilule, odnosno 20 dana posle moje normalne junske menstruacije. Krvarenje je trajalo oko 4-5 dana, kao i obično. E sada - obično na kraju menstruacije, kada prođe obilno krvarenje, imam taman sekret, tamnobraon boje, pretpostavljam da su to ostaci krvi, i to prođe nakon par dana - sve ukupno mi menstruacija traje oko 7 dana. Međutim, ja i dalje imam taj taman sekret, odnosno te ostatke krvi, a već je DVANAESTI dan! I nikako da stane! Nije obilno, ne osećam bolove, nisam otečena, ali kad pogledam u dnevni uložak, on je tamnobraon ili skoro crn, ali se vidi da je nešto kao krv. Šta se dešava? Da li da idem na hitan pregled?

Pri prethodnom pregledu sam ispoljila želju da počnem da koristim oralnu kontracepciju, budući da imam stalnog partnera, i lekar mi je odredio pilule Yaz, nakon što sam uradila test krvi, odnosno nekih 6 reproduktivnih hormona. Znate li nešto o Yaz pilulama, kakve su, ima li nusefekata, da li su na bilo koji način štetne?
Te pilule bi trebalo da počnem da pijem od sledećeg ciklusa, ali kako se ovo odužilo, već brinem i stvarno ne znam šta da radim.

Hvala puno, pozdrav!

maja922

Postovana doktorice..Poslednju redovnu menstruaciju sam imala 31.5.12 Inace ciklus mi je redovan na 28 dana..Nakon toga sam imala ne zasticen odnos sa deckom 17.06.12 ali nije svrsio u mene.Nakonn toga sam dobila 22.06.12..Nakon toga smo imali redovne odnose sa kondomom i sve..Poslednji odnos smo imali 29.06.12 i nakon toga imam bolove i peckanje pri mokrenju,promenu mirisa mokrace..i bolove u jajnicima,pojacano belo pranje..Nisam jos radila test mislim da je prerano jer nije proslo 10 dana od zadnjeg odnosa..mene brine ona menstruacija koja je bila redovna ali sam je dobila ranije..Da li imam razloga da se brinem ili se radi o infekciji..? Hvala unapred..

Nataša Šemnički, dr. med.

maja922,

obzirom na navedene simptome javite se ginekologu na pregled kako bih se isključila infekcija.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

mordsith ,

svakako se javite ginekologu na pregled.
Što se tiče jasmina porazgovarajte sa ginekologom o porebnim pretrgama kako bih ste isključili poterncijalne rizike.
Savka tableta ima mogućnost nuspojava a ndividualna je njihova pojavnost time i nepredvidiva ako nemate nikakvih tegoba niti anamnestičkih predispozicija.
Obzirom na sve potrebne podatke razgovarajte sa svojim ginekologom o jasmin tbl.

L.p

K123

Poštovana,
Zadnja menstruacija mi je bila 10.06. i sada je već prošlo 35dana,a ja još nisam dobila menstruaciju. Imala sam spolni odnos s deckom u plodnim danima, ali smo koristili kondom i nije ejakulirao u meni. Zanima me da li je moguca trudnoca? Pojavio mi se mali bijeli isjedak, ali menstruacije nema još...... Nisam još nikad bila kod ginekologa, ne znam da li je to neka upala ili nedaj boze da je ikako doslo do trudnoce. Stalno placem i nervozna sam, ne mogu vjerovat da moje menstruacije još uvijek nema. Inače ju dobijem svakih 30-32 dana....

Nataša Šemnički, dr. med.

K123,

kod kašnjenja menstruacije uvijek treba učiniti test na trudnoću.
Ako je negativan javite ginekologu.

L.p.

larisa123

draga doktorice..kako razlikovati lažnu menstruaciju kada se piju pilule? kolko ona traje? ako radim test na trudnocu hoce li pilule utjecati na njegov rezultat?

tviti

Draga doktorice,jako sam zabrinuta.Zadnja menstruacija mi je bila 17.06. S momkom sam imala odnose sa kondomom, ali je jedan dan stavio bez kondoma a to je trajalo samo 25-30 sekundi i nije svrsio ni tad ni poslije.Tada su mi bili neplodni dani, a inace mjesecnica mi je poprilicno redovna.Cesto mokrim, i stalno me boli u donjem dijelu stomaka.Kolika je mogucnost da sam trudna?Molim vas da mi odgovorite, jako se bojim.Unaprijed hvala.

Nataša Šemnički, dr. med.

larisa123 ,

teško je dati decidirani odgovor na takvo pitanje jer krvrenje u toku trudnoće kao i prava menstruacija mogu biti istih karakteristika.
Uobičajeno je lažna menstruacija oskudnija i krača ali nije pravilo.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

tviti ,

neizmjerno mala opasnost.

L.p.

larisa123

i samo jos jedno pitanje..meni je ovo 6.mj. što pijem pilule i tek sada imam slabiju menstruaciju..je li to moguce da se desilo tek nakon 6 mjeseci a ne odmah u pocetku? i ako sumnjam na trudnocu da li da prvo radim test i cekam ili odem ginekologu? on tako i tako nemoze vidjeti nista prije nekih 8tjedana trudnoce..jedino mogu vaditi betu..je li tako?

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 28
Naprijed