Kontracepcija

Strah od trudnoce

Nataša Šemnički, dr. med.

larisa123 ,

moguće je svremenom da jajnici još dodatno snize razinu svojih hormona i menstruacija oslabi.
Učinite betu i ako je pozitivna javite se ginekologu.

L.p.

muchos

Postovanje.Koristim pilule skoro 2 godine i do sada sve je uredu,menstru.dobijem na vrijeme,ali u posljednja dva mjeseca osjetim veliku nadutost i da mi je stomak malo vise narastao,pa me zanima da li je moguce ostati u drugom stanju ako uzimam pilule(redovno)i bez obzira na pilule ja i decko pazimo il kondom il prekinuti snosaj,ako imam menstruaciju jer sam negdje cula da su neke djevojke ostale u drugom stanju a imale su mengu.Znaci zanima me da li postoji mogucnost trudnoce ako koristim pilule i dobijam menstruaciju redovno.Hvala

amii_w

Poštovana, na dan kad sam trebala dobiti menstruaciju imala sam nezaštićeni odnos. Nekoliko dana prije imala sam bolove u jajnicima, pojačani iscjedak,laganu bol u grudima, a noć prije nezaštićenog odnosa sam imala osjećaj da ću svaki tren ' procuriti ' tj taj osjećaj imam svaki put prije nego što moram dobiti. Menstruacija mi je kasnila 9 dana,a kad je došla bila je bolna, normalnog intenziteta i krvarenje je trajalo 5 dana. Inače uvijek imam bolove i treći dan, a tako je bilo i ovaj put. Postoji li mogućnost da je to bila lažna menstruacija ? Pošto sam čitala da do nje dolazi 6-12 dana od nezaštićenog odnosa, a meni je došla menstruacija 9 dana od nezaštićenog odnosa ( s time da sam taj dana trebala dobiti ).
Puno zahvaljujem na Vašem vremenu i odgovoru.

larisa123

treba li se brinuti o odnosima prije ili poslije zaboravljene pilule?

Nataša Šemnički, dr. med.

muchos ,

nisam čula za slučaj trudnoće uz kontracepciju i prisutnost redovnog krvrenja.
Strah će te otkoliniti krvnim testom na trudnoću.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

amii_w,

prema svemu navedenom bi se trebalo raditi o normalnosj menstruaciji.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

larisa123 ,

i prije i poslije.

larisa123

u subotu se desilo unašanje predejakulata na prstima u vaginu, u ned.sam pocela piti pilule a utorak i srijedu 2 nisam popila...mislite da postoji koja mogucnost trudnoce?

Nataša Šemnički, dr. med.

arisa123 ,

postoji.
Prestanite piti kontracepciju jer st pod povećanim rizikom od trudnoće obzirom na vaše neredovito uzimanje.

larisa123

moze li se zatrudnjeti bez penetracije? odnosno konkretan primjer..dečko je imao vlažne prste od predejakulata no kad bi se pogledalo ta vlažnost nije ni za kapljicu predejakulata..je li to dovoljno za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana larisa na taj način nećete zatrudnjeti.

Mi

Pitala bih da li petting spolnih organa moze uzrokovati trudnocu?
S time da penis nije ulazio u vaginu ni bilo blizu rupice, a ni prstima se nije prenijela tekucina koja izlazi iz njega.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Način koji ste opisali ne može dovesti do trudnoće. Dakle šansa ne postoji.

worried3105

postovani,
prilicno sam zabrinuta pa se iskreno nadam da cete ublazit moju brigu.
11.7. sam imala odnos s partnerom i pukao je kondom i iduci dan oko podneva sam popila escapelle tabletu. 17.7 sam pocela krvariti i trajalo je par dana kao i obicna menstruacija. prvi dan nakon sto je krvarenje proslo imala sam nezasticen odnos pri cemu je decko svrsio van. 29.7. sam imala neko malo cudno krvarenje. 2.8. sam imala odnos 2-3 minute bez kondoma i onda sve do kraja s kondomom i par sati nakon toga isto tako. nakon toga od 4.8. pa evo sve do danas 14.8. svaki dan imam malo smeckasto krvarenje. kolicina je vrlo mala, ali se svejedno pojavljuje svaki dan.
koje su sanse da sam trudna? dali da napravim kucni test za trudnocu i koliko bi to bilo pouzadno? buduci da ne mogu doci do uputnice i ginekologice jos neko vrijeme, pa ne mogu odmah otici odmah do nje.

worried3105

i ne znam dali to daje ikakve informacije, ali sam 9.8. vadila krv (opcu krvnu sliku, sve vezano za bubrege, jetru i secer) i po rezultatima je sve normalno, osim razine kreatinina (koja je kod zena normalna od 44, a pise da ja imam 4,2 ali je to vjerojatno greska pa je 42, sto bi onda bila normalna razina).

worried3105

zaboravila sam jos nadodati da sam dobila i nalaz urina i tamo je isto sve normalno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Napravite svakako test na trudnoću. Za svaki slučaj.

larisa123

prosli ciklus tjedan dana prije menstruacije sam imala zadnji spolni odnos..pošto mi je danas 2. dan menstruacije koja je dosta oskudna odlučila sam da ću iz sigurnosti raditi betu hcg..mislila sam ju raditi dan prije iduće menstruacije..znači od odnosa će proći najmanje 25 dana..je li to dovoljno za pouzdan test? i ovaj mjesec neću imati odnose..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana dovoljan je period. Možete napraviti beta hcg ako sumnjate da se ne radi o normalnoj menstruaciji.

worried3105

napravit cu test sutra ujutro. koliko je to otprilike pouzdano obzirom na broj dana koji je prosao?
i dali Vas odgovor znaci da vise sumnjate na to da je moguca trudnoca?
hvala na odgovoru.

Nazad
1 ... 12 13 14 15 16 17 ... 28
Naprijed