Kontracepcija

Strah od trudnoce

lucija222

postoji li onda strah od nezaštićenog odnosa, bez ejakulacija i zašto?

ruksak1

Draga doktorice, ciklus mi traje zadnjih par mjeseci 20 dana. Do prije toga imala sam jako neredovitu menstruaciju i pila sam tablete za ujednačavanje ciklusa. Spolni odnos imala sam 9. dana ciklusa i bio je nezaštićen. na današnji dan kada trebam dobiti menstruaciju dobila sam samo iscjedak koji se nekada prije isto znao pojavljivati, ali ne baš često. Znam da je najbolja moguća opcija za provjeru test na trudnoću, ali željela sam ovdje prije upitati jer se spolni odnos dogodio nakon plodnih dana, tj. 3 dana nakon ovulacije. da li je moguće da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana melani, nastavite piti pilule dalje ali savjetujem prvih 7 dana dodatnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Lucija postoji zbog predejakulata, u kojem može biti dovoljno sperme da dođe do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je odgovoriti na vaše pitanje. Ciklusi na 20 dana uglavnom su anovulacijski, dakle ne dolazi do ovulacije, tako da ovo što računate je bez veze.

carobnodrvo

molim vas da mi pomognete. imala sam odnos sa deckom pre desetak dana i trajao je svega 1-2min, nije duze, prestali smo jer je bilo bez zastite. decko nije svrsio uopste, ni u meni ni van, ali meni kasni menstruacija 5 dana ( iako mi nisu nikad tacne). ovo je preiod kad bih trebala da dobijem ali od simproma osecam samo bol u grudima i nista vise, a znam da je to i jedan od simproma trudnoce. sad me zanima kolike su sanse i da li postoje da sam trudna? da li ima neke veze sa tim predsemena tecnost? citala sam da i ona moze prouzrokovati trudnocu. molim vas da mi ovo pojasnite posto sam par dana pod stresom i nista ne razumem.

hvala vam unapred na odgovoru.

Hely

Poslednju menstruaciju sam imala 22. 07. koja mi je trajala nekih 5 dana. Nakon dwa dana imala sam nezasticen odnos i popila sam tabletu posle 10h. Krwarenje mi se jawilo 3. 08. koje je trajalo isto nekih 5 dana. Sada ne znam kada treba da odbijem sledecu menstruaciju... Po racunici bi trebalo da dobijem 19. 08. ali ja jos nisam dobila! sad Inace, ja odnose imam bez zastite ali je samo onaj put bilo kriticno, owako uwek izwadi na wreme. Hwala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana (carobnodrvo)
Mislim da se ne radi o trudnoći, jer nije došlo do ejakulacije. Trudnoća uz predejakulat kod vas također nemoguća, jer partner nije ni bio blizu ejakulacije.
Dakle, pričekajte menstruaciju kroz koji dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, hely, menstruaciju trebate dobiti ovih dana, dakle u očekivano vrijeme, ako je sve bilo kao što ste napisali.

Hely

Ja menstruaciju jos nisam dobila i jos nemam neke nagowestaje da treba da je dobijem (tipa bol u grudima i u donjem delu stomaka) ...a test sam uprawo uradila sada i pokazao je negatiwno...malo sam zabrinuta...da li je moguce da mi ciklus kasni zbog owe tablete Escapelle koju sam popila? Ili test nije pouzdan? Hwala na odgoworima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da sve je posljedica Escapelle tablete. Ne paničarite, ne radi se o trudnoći. Odgovorio sam vam i u prijašnjem postu.

lemmy30

Poštovani

Može li cura ostati trudna ako sam nekih 10 sekundi bez zaštite ušao u nju i odmah prekinuo snošaj.
Kako bi se reklo unutra i odmah van.Kasnije smo imali odnos sa zaštitom tj kondomom i nisam imao orgazam, prije svega sam se i otuširao.

Unaprijed Hvala.

hazel eye

Prilicno sam sigurna da je sve uredu, ali zelim da mi i Vi to potvrdite. Prvi put pijem pilule (Qlaira), pocela sam sa prvim danom mjesecnice i redovno ih uzimam. Moja ginekologinja mi je rekla da su one dosta pouzdane, pa sam imala odnos na 12. tableti. sa prekinutim snosajem. No to se desilo na sam docek Nove, poslije nekoliko casica crnog vina. Hvala unaprijed!

Nataša Šemnički, dr. med.

hazel eye,

nema razloga za brigu

l.p.

Dabja190

Poštovana,

Imala sam spolni odnos prekjucer bas dan prije ovulacije i koristili smo naravno kondome. Problem je u tome sto prije odnosa on je ejakulirao po trbuhu i kad je stavio kondom vrh kondoma je nekak zahvatio taj ejakulat na trbuhu. On ga je brisao sa prstima, al mislim da je i na prstima imao malo sperme. Kakve su sanse za trudnocu?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nema šanse za trudnoćim.

Dabja190

Hvala vam na odgovoru. Mozete mi odgovorit na ovo pitanje koje je cisto hipotetski. Koje su sanse da ostanem trudna ako ima sperme na glavicu, a nije ejakulira i ja imam ovulaciju i da ne koristimo kondome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala, jer je količina sperme mala.

Jana91

Zdravo, jas sam iz Makedonije, zanima me dali moze da ostanem u drugom stanju ako imam nezasticeni spolni odnos na 11.04. a zadnji ciklus je bio na 05.04 i je trajao 4-5 dana ( inace imam neredovan cikus) .. Dali 11.04 je plodni dan i kad otprilike bi bila ovulacija zato sto ne mogu dase potprem na kalendar za plodne dane radi neredovit ciklus.. Odnos je bio nezasticeni, a partner je ejakulirao van ? I jos jedno pitanje dali oralno zadovoluvanje moze smanjiti broj spermatozoida.. MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE BICU JAKO ZAHVALNA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam ciklus na godišnjoj razini jako oscilira ne možete se uzdati u plodne i neplodne dane.
Dakle mislim da neće doći do trudnoće prvenstveno jer nije došlo do ejakulaciej u rodnici nego vani.
Oralni sex ne utječe na kvalitetu i pokretljivost spermija.

Nazad
1 ... 14 15 16 17 18 19 ... 28
Naprijed