Kontracepcija

Strah od trudnoce

Jana91

Hvala Vam puno!!! Jako sam uplasena zbog tu predsemenu tecnost ( pre- ejaculation fluid) zato sto i ona moze da sadrzi spermatozoide, pa zato strah je i te kako prisutan.. Znaci sprema Vama male su sanse za trudnocu happy Samo jos jedno pitanje- Za da mi bude glava mirna- Koliko dana nakon spolni odnos se moze uraditi test NAJRANIJE i dali beta HCG u krvi daje tacan rezultat za 10 dana ? Hvala jos jednom i izvinjavam se sto sam malo naporna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dva tjedna nakon odnosa, za sigurnost.

Jana91

Aha,i samo jos jedno pitanje-ako uradim domaci test preko urine nakon 2tjedna od odnos,dali bi bio tocan rezultat?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dva tjedna od vremena ovulacije. Dakle test se radi u vrijeme očekivane menstruacije.

djevojka211

Pozdrav. Imam jedno pitanje za vas, opširno je, vi ste jedini kome se trenutno mogu obratiti ! Ovako, 14. Februara sam izgubila nevinost, s' tim dečkom nisam u vezi, htjela sam to i desilo se, mnogo me boljelo ... Svaki put kad' imam odnos isti problem boli me mnogo ... znači dosta se napatim da bi' uživala. Međutim s' dečkom s' kojim sam trenutno u vezi, pokušali smo imati spolne odnose, on još ne zna da sam izgubila nevinost. Pokušao je ući u mene ali pošto me mnogo boljelo odustao je, i dalje misli da je to jer sam nevina. Onda smo se samo zadovoljavali, bez zaštite i bilo čega. Menstruacija mi uvijek kasni, ali sad već neka 2 mj. Nema znakova trudnoće, ali bojim se pomalo, ne znam o čemu je riječ ?! Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzroci su razni. Od upale, stresa, ciste pcos-a. Svakako savjetujem pregled i uzv.

milosbn

Postovanje. Imam veliki problem (mozda u glavi veci, ali eto).

Treba hitno misljenje, nemam kome drugom' da se obratim.

Sinoc sam malo vise popio, ali sjecam se svega. Imao sam ne zasticen odnos sa svojom djevojkom. Posto je to bilo na 'skrivenom' mjestu, morali smo to nabrzaka.
E sad, ne znam kako da vam objasnim, kada sam osjetio da cu brzo da zavrsim, osjetio sam kao da je izaslo iz penisa i odmah sam ga izvadio iz vagine i pogledao, svu je, nema ni tackice sperme i onda sam rukom masturbirao 5-6 sekundi i tek je onda izaslo.

Mene zanima, da li je moguce da sperma izadje jednom, pa onda kad nastavim sa masturbiranjem za koji sekund opet?

I jos nesto, stvarno se ne razumijem bas u te plodne i neplodne dane i ne znam sta je ovulacija, iako sam citao sad o tome.
Djevojka je imala menstruaciju kao i inace, 4-5 dana. Prestala joj je u srijedu-cetvrtak. Ovo sto sam vam gore pisao, desilo se sinoc, znaci noc petak na subotu.
Zanima me da li je moguce da zatrudni u tih 3-4 dana nakon zavrsetka menstruacije.

Molim Vas pomozite mi, stvarno mi nije lako. Hvala unaprijed na brzom odgovoru.
Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Po opisu mi se čini da se radilo o predejakulatu, a u njemu neki put ima dovoljno spermija da djevojka zatrudni.
Druga stvar ako su ciklusi redoviti, mislim da su ipak bili neplodni dani te da ne treba dodatnu postkoitalnu zaštitu.
Ako joj ciklusi jako osciliraju na godišnjoj razini tada bil bila poželjna postkoitalna kontracepcija.

ciba

cura i ja smo imali spolni odnos i ona je 10-ak dana nakon toga dobila menstruaciju.. nisam bas upucen u te stvari pa me zanima jel je moguce da je nekako ostala trudna?

ciba

samo da dodam to je bilo osam dana prije redovne menstruacije. kolike su sanse za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je to bila menstruacija.

ciba

a kolike su sanse da je ostala trudna ako smo imali spolni odnos 8 dana prije nego sta treba dobit menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ciklus redovit šansa je mala.

ciba

koliko je normalno da curi kasni menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalno da kasni, no postoje brojna stanja uz koja se to događa.
Čitajte prijašnje postove. Pozdrav.

sfingica

draga doktorice. Kao prvo nevina sam.! Imam decka i nedavno je 'trljao' svoj penis od moju vaginu .. I kada je njegova sperma izasla on ga je izvadio.. I tako smo vise puta ... Ali nikada nije svršio u meni.. Kasni mi par dana..strah me od trudnoce!! Ne zna sta da radim ni kome da se obratim..ne vjerujem da sam trudna ali strah me opet ..šta vi mislite ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu ili se sperma nije slila u rodnicu, onda šansa nije moguća.

micika1412

Postovani,ima tjedan dana san nekoliko puta se s deckom prstenjacila.
Prije toga on nikako nije dirao svoj .. bar nisan vidila nikako to a bia je stalno obucen. A mene je dodirivao po vagini,ali samo jednom mi je prst "ugurao" unutra. Znan da je glupo pitanje ali me je strah,jer nikad dosad nisan spavala s momkom nego jedino ovo smo radili nekoliko puta,i sad iman neke mucnine i vrtoglavice i boli me u donjem dijelu trbuha. Jeli postoji ikakva mogucnost da sam ostala trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom. Ne umišljate si trudnoću tamo gdje ne postoji nikakva mogućnost iste.
I svakako educirajte se.

plavusa55

Pozdrav. zanima me, moze li doci do trudnoce u neplodnim danima? ciklusi su mi uglavnom redoviti, 28-29 dana, ali zadnji je trajao 33 dana,vjerojatno zbog promjene klime.., zadnju menstruaciju sam dobila 24.7,a spolni odnos sam imala jucer,31.7...jucer je dakle jos uvijek bio neplodan dan...spolni odnos je bio sa zastitom, ali samo me zanima dali je moguca trudnoca u neplodnim danima..jer neki kazu da nije, a neki pak govore da su ostali trudni u neplodnim danima? hvala

Nazad
1 ... 15 16 17 18 19 20 ... 28
Naprijed