Kontracepcija

Strah od trudnoce

Iva222

Doktore, hvala Vam puno na odgovoru. Ma inače sam malo paničar, a čula sam negdje da tablete ne počinju djelovati sa prvom kutijom, tek sa drugom počinje zaštita. Pa sam se zato malo prestrašila.

melika_20

Postovani
mozete li mi reci, kada inace dolazi do implantacijskog krvarenja? posto sam citaala po netu sve i svasta ne znam u sta vise da vjerujem, pocela sam krvariti 9 dana prije nego sto trebam dobiti menstruaciju, krvarim kao i kada dobijem men. mozda malo manje evo vec 5. Dan s tim da je krenulo s smedjim iscjedkom, imali to veze s Impl. Krv.i koji su simptomi implantacijskog krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Melika, u tim danima ciklusa se kod nekih žena može javiti sukrvica, smeđi iscjedak , nekoliko dana prije menstruacije.

Vedrana90

Postovani,

molim za savjet. Pijem Yasmin vec 6 godina i prvi put mi se dogodilo da sam propustila tabletu. Zadnju menstruaciju sam imala 5.1. (prvi dan menstruacija), novu kutiju yasmina sam pocela piti 8.1. kao i inace nakon 7-dnevne stanke. U petak 16.1. sam u potpunosti zaboravila popiti tabletu. U subotu 17.1. sam popila tabletu od petka, ne primjetivsi odmah da je to tableta od dana prije. Navecer sam isla provjeriti jer mi je nesto bilo cudno i tada sam shvatila da sam ustvari u petak propustila popiti tabletu. Cim sam shvatila sto se dogodilo sam popila tabletu od subote (oko pol 2 u noci) jer je tako savjetovano u uputama. Kolika je sansa da sam trudna? Sto dalje uopce mogu ciniti. Danas u nedjelju 18.1 sam popila tabletu za nedjelju u normalno vrijeme kao i inace.

Unaprijed hvala na odgovoru i razumjevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa nije velika. Idućih sedam dana dodatna zaštita.

xxx111

Poštovani, spolni odnos sam imala 14.12., popila sam escapelle 35 sati nakon odnosa, nisam imala nikavih nuspojava, a sljedeću menstruaciju sam dobila u očekivano vrijeme 26.12. Jučer sam također uredno dobila novu menstruaciju ( ciklus mi je 25 -28 dana), ali sam imala mučninu i povraćanje, te slabost i bol u mišićima. Zanima me da li ima straha od moguće trudnoće? Hvala na odgovoru. LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema straha od trudnoće.

Iva222

Poštovani doktore, opet Vam se javljam jer imam problem, naime još imam 3 tablete do kraja prve kutije, i imam užasne grčeve i bolove i neko smeđkasto krvarenje koje je dosta oskudno, bolovi su zbilja jaki. s obzirom na to da je dečko prije 8 dana svršio u mene, a pijem pilule, ipak se bojim da to nije implantacijsko krvarenje. Je li moguće da jeste? ili je to možda prilagodba na tablete s obzirom da mi je prva kutija? jer čudno mi je da je menstruacija, a tek je 19ti dan ciklusa, i tri su mi tablete preostale.
Puno Vam hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna naravno. Moguća je ranija menstruacija svakako.

Pri111

Zanima me dal se moze zatrudnit ako je decko trljao svoj penis u vaginu i pri tome mozda malo ejakulirao? Konstanto boli trbuh .. Treba li se bojati ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vaše pitanje a vi ne znate ni imenovati spolne organe.
Probajte se malo educirati pa ponovite pitanje.

Pri111

Pa ako je decko svoj penis trljao u vaginu ... Zapravo male usne, i pri tome ejakulirao jel se moze zatrudnjet??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislite na vanjsko spolovilo stidnicu? Ako dio ejakulata dospije u rodnicu onda šansa postoji.

Pri111

Upravo tako,mislim na vanjsko spolovilo stidnicu i mozda malo na nju ejakulirao onda postoji sansa??

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji da. No ako ste pobrisali ejakulat tada ne.

Pri111

Kada pocinje povracanje u trudnoci? Koji dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema pravila. Nekim ženama je samo mučno, neke i povraćaju a neke nemaju nikakave smetnje.

dora_s

Postovani doktore
Prestala sam sa uzimanjem kontracepsijskih pilula prije malo vise od 3 mj a do tad sam ih uzimala par godina i mjesecnica je bila 14.2 , pa 21.3 i sad jos nisam dobila... Decko i ja smo cijelo vrijeme koristili prezervative + metodu prekinutog snosaja i provjeravali da li je negdje puknut...jedino smo prije nekih tjedan dana imali par puta odnose po par min (3,4 min) bez prezervativa i onda bi ga on stavio jer sam izracunala da mi nisu plodni dani... Sad mi jos mjesecinca nije dosla, i u strahu sam da li postoji mogucnost trudnoce.... , a imala sam sve simptome za njen dolazak bolne grudi, razdrazljivost, bolne su grudi zapocele oko 26.3 i prestale priie dva dana, i onda obicno dobijem mjesecnicu . Imala sam velike stresove oko ispitnih rokova kroz cijeli 4. Mj pa mozda je do toga, ili mi se tijelo jos nije priviklo bez pilula, neznam.. Sto vi mislile?
Unaprijed zahvaljujem!

dora_s

Ispravak 26.4* su zapocele bolne grudi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete računati plodne dane kod tako dugog ciklusa.
Prije da imate pcos nego da ste trudni.

Nazad
1 ... 19 20 21 22 23 24 ... 28
Naprijed