Kontracepcija

Strah od trudnoce

japanska ruza

Poštovani, molim vas za pomoc. U panici sam. Prethodni ciklus sam imala 22.7. I kako u prosjeku dobijam svakih 28 dana ili dva tri dana prije, u subotu 15.8. Popila sam primolut nor koji sam pila do pon.17.8. U subotu i nedj.imala sam blago krvarenje. Nezaštićene odnose sam imala 17. I 22.8. Još sam krvarila. Da li je moguće da ipak dodje do trudnoće. Zabrinuta sam. Molim sto hitniji odgovor. Unaprijed mnogo hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

barbara200

Poštovani, decko se zadovoljavao popodne oko 5 i ejakulirao,nakon toga se otusirao i do 8 sati se par puta izmokrio. Oko 9 smo imali odnos bez ejakulacije u moje plodne dane. Dali je moguca trudnoca a obzirom na ovu ejakulaciju popodne? Iako se otusirao i izmokrio.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je jako mala za trudnoćom.

perica100

Dobar dan, imam pitanje, ovako inace sam uvijek prije dobivala menstruacije krajem mjeseca najcesce od 27.-29. U mjesecu. Znaci imala sam ju od 29.6.-4.7... 21.7. sam imala prvi spolni nezasticeni odnos mislim da su mi tad bili neplodni dani, no partner kaze da nije u mene svrsio nego je sve van, a odmah 23.7. sam dobila menstruaciju, jeli to zbog nekog poremecaja u organizmu ?
A sada u ovom mjesecu ju jos nisam dobila, dali je moguce da ciklus od prvog dana zadnje menstracije do danas traje 37 dana ? Takoder imam jako tvrdne i bolne grudi na dodir zadnjih dana. Dali postoji mogucnost trudnoce ? Molim Vas za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ovaj mjesec niste bila spolno aktivna ne radi se o trudnoći.

Tosh14panda

Lijep pozdrav,nevina sam no jucer sam imala oralan seks s deckom,Rukom je primio svoj spolni ud te je potom ušao u mene istom rukom, ali je himen ostao čitav. Zanima me dali je moguće da sam ostala trudna ako je na ruci bilo preejakuacije, a za vrijeme toga su mi bili plodni dani. odnos se dogodio jučer(14.9)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

caz10

Postovani,

Djevojka i ja imali smo odnos s kondomom ,ali nakon dvije-tri minute on je puknuo te sam momentalno prekinuo snosaj . Postoji li mogucnost od trudnoce, s tim da je curi zavrsilo krvarenje 24.9. tako da su ovih dana plodni dani . Ima li potrebe za uzimanjem day after pilule ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije onda ne treba pilula za dan poslije.

viki64

poštovani!
pijem lindynette 21 .. prvu kutiju sam počela koristiti 26.8 ( ni jednu tabletu nisam propustila) .no u vrijeme 7-dnevne pauze nisam dobila menstruaciju. 8. dan sam zaboravila popiti tabletu i popila sam je sljedeći dan oko 8h ujutro ( popila sam tu propuštenu i rednovnu,znači svekupno 2 tablete), s tim da sam prethodne dane imala spolne odnose i dečko je ejakulirao u mene, taj dan sam radila i test za trudnoću koji je bio negativan... imam bolove u lijevom jajniku, i pojačani bijeli iscjedak... sad me zanima može li se trudnoća isključiti i kolike su šanse ako jesam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kakav test ste radili nakon jedan dan od odnosa. Recite mi samo gdje ste to pročitali, živo me zanima?

LanaS0

Pozdrav, trebala bi pomoc. Imala sam spolni odnos dva puta u večeri sa dečkom i nismo koristili kontracepciju, a bili su mi neplodni dani. Nakon sto smo u toj veceri imali prvi spolni odnos decko je svrsio,ali van mene. Napravili smo pauzu od otprilike sat vremena,a zatim drugi put(bez tusiranja). Samo me zanima da li je moguce da je došlo do oplodnje, ako je nešto spermija ostalo na spolovilu iako su u pitanju neplodni dani? Mjesecnica mi kasni vec 5 dana.
Unaprijed Vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurno imali odnos u neplodnim danima onda trudnoća nije uzrok kašnjenja.

zita1116

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 1.10., a ciklusi mi traju 29-30 dana i redoviti su. s dečkom sam imala odnos 7.10. dva puta u noći bez zaštite (7. dan ciklusa te bi po kalendaru taj dan spadao u neplodne dane). Zanima me Vaše mišljenje, trebam li uzeti pilulu za dan poslije budući da smo imali odnos 2 puta u kratkom razmaku (nije svršio u mene) ili ne bih trebala paničariti? Puno Vam hvala na odgovoru. Lp

denali

Postovani,

Bila sam Vam se obratila u osmom mjesecu jer mi je menstruacija kasnila te sam se bojala trudnoce usprkos tome sto amo decko i ja koristili zastitu, te jije doslo do pucanja kondoma. Da ponovim, bila sam na piluli od 11-og mjeseca 2014. do 7-og 2015. Nakon prestanka uzimanja ciklus mi se vratio na ravno 32 dana kao sto je bili prije uzimanja pilula, te mi je menstruacija dosla i u 8-om i u 9-om mjesecu u tocnom razmaku od 32dana te trajala otprilike 5-6dana kao i prije pilula. No od prestanka uzimanja pilula me boli u podrucju jajnika. Prije je bilo na prekide, a sad prakticki cijelo vrijeme. Receno mi je moguce da sam trudna i da su te menstruacije bile lazne. Uz probleme s policisticnim jajnicima, dijagnosticiram mi je i Hashomotov tioriditis (autoimuna bolest stitnjace) za koji NISAM pod terapijom. Dok sam uzimala pilule udebljala sam se 12kg i sad vise ne znam sto da mislim. Zadnji odnos mi je bio 31.07. Molim Vas pomozite!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Denali prema opisanom ne radi se o trudnoći jer ste imali dvije uredne menstruacije. S obzirom na bol u donjem dijelu zdjelice sugeriram pregled i UZV.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zita prema opisanom ne treba pilula za dan poslije.

antonelica100

Postovani doktore,
prvi blister Adexe je pratilo probojno krvarenje (predvecer, malo prije uzimanja tablete) i upola slabije i krace krvarenje nego menstruacija u pauzi uzimanja. Danas mi je 17.dan drugog ciklusa i imam bol u dojkama i maternici kao da cu dobiti, te lagano probadanje u jajnicima (ponovo prije uzimanja tablete). Jel' to posljedica pilula, ili postoji mogucnost trudnoce, iako su tablete uzimane gotovo savrseno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je pilula. Niste trudna i nećete dobiti ranije.

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 28
Naprijed