Kontracepcija

Sukrvica prije menstruacije

makronka

Poštovani,

pijem logest tablete vec godinama. U ovom ciklusu nisam preskocila niti jednu, a nezasticeni odnos sam imala u nedjelju 09.04.2017. Imam jos 3 tablete do kraja kutije, te bih onda trebala dobiti menstruaciju. Obicno menstruaciju dobijem u pon, ili utorak nakon zavrsene kutije. Danas sam uocila sukrvicu, i to dosta obilnu rekla bih. Neznam procjeniti jer se u ovih 8 godina koji pijem kontracepciju nisam susrela sa time.
Svakako cu posjetiti ginekologa radi pregleda, ali da se umirim pposto sam tek sutra narucena na pregled...molim vas nekakav savjet? O cemu se radi? Dali je to normalno? Postoji li moguncnost trudnoce te dali bi sve bilo u redu posto je nastala za vrijeme pijenja kontracepcije?

Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako redovno pijete kontracepciju trudnoća nije moguća. Vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje nije opasno i ne smanjuje učinkovitost kontraceptiva.