Kontracepcija

suplementi i kontracepcija

LilahD

Utječe li uzimanje kalcija kao dodatak prehrani na apsorpciju kontracepcijskih pilula?
Pročitala sam da se treba savjetovati sa liječnikom ako se uzima estrogen i kalcij..

Pijem Solgarov kalcij, magnezij plus cink i uz to yaz kontracepcijske. Je li djelovanje pilule umanjeno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovanje pilula nije umanjeno.

nota

Zanima me da li Bernardove kapsule (1 dnevno), koje sadrže koenzim Q10, ekstrakt korijena ginsenga, hipromelozu, silicijev dioksid, laktozu, L-askorbinsku kiselinu, DL-alfa-tokoferil acetat, nikotinamid, kalcijev D-pantotenat, piridoksin hidroklorid, tiamin mononitrat, riboflavin, cijanokobalmin, pteroilmonoglutaminsku kiselinu i D-biotin mogu samnjiti djelovanje yaz kontracepcije? Isto me zanima i za Ferrum Lek tablete sa 100mg željeza, 14mg kompleksa željezovog(III) hidroksida s polimaltozom (dekstriferon)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ni jedno ni drugo ne umanjuje učinak pilula.

petrarka

Postovani,

Da li istovremena konzumacija green coffee kapsula i beta glukan kapsula umanjuje djelotvornost triqilar pilula?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

zaru11

Poštovani,inače pijem logest.. radi pada imuniteta trebala bi piti vitamin C, kupila sam plivit C, na uputama pise: " obavijestiti liječnika ukoliko uzimate oralne kontraceptive ( lijekove protiv zaćeća) - vitamin C povećava razinu estrogena u serumu što dovodi do neželjenih učinaka.."
Sada me zanima što to točno znači, da li utječu na učinak pilula? i da li lijekovi za smirenje npr normabel utječe na ucinak pilula? hvala, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

dragonborn

Poštovani,pijem logest pilule ali isto tako danas sam počela koristiti thermo ripper,pijem dvije kapsule dnevno,možete li mi reći smanjuje li to učinak tableta? Poslati ću sada link gdje se vide sastojci thermo rippera...Lijep pozdrav

http://polleosport.hr/akcije/akcijska-ponuda/thermo-ripper-120-kapsula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe na učinak pilula.

Tina_mech

Pozdrav, molila bih Vas za pomoc. Redovito uzom lindynette 30. Htjela bih poceti koristiti ova sva proizvoda kao pomoc pri smanjenu nadutosti,pa me zanima ima li nekakav stetan utjecaj na ucinkovitost kontracepcijskih pilula.
LIVER CLEANSE: Sikavica (Silybum marianum), Schisandra (Schisandra chinensis), Triphala (Terminalia belerica, Terminalia chebula, Emblica officinalis), Prirodna aroma naranče, Kurkuma (Curcuma longa), Stevija – dodatak prehrani
DETOX: Pčenična trava u prahu (Triticum aestivum)*, ječmena trava u prahu (Hordeum vulgare)*, Klorela u prahu (Chlorella Vulgaris)*, Spirulina u prahu (Arthrospira sp)*, Lucuma u prahu (Pouteria lucuma)* -dodatak prehani
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, navedeni proizvodi nemaju nikakvog utjecaja na učinkovitost kontraceptiva.

Tina_mech

Puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.