Kontracepcija

Tableta za dan poslije EllaOne

novialen

Poštovani,
Dakle, cura i ja smo imali odnos bez kondoma 25.07. u 4h ujutro.. Naravno da sam pazio i reagirao na vrijeme, ali sam u brizi jer sam čitao da i tokom seksa moze "iscuriti" malo a da muško ni ne osjeti, s toga smo odmah isti dan otišli kupiti EllaOne tabletu u ljekarnu i popila ju je oko 14h (znači 10ak sati poslije odnosa).. Pa je moje pitanje to, da li imamo razloga biti zabrinuti unatoč tome što sam pazio i što je popila EllaOne tabletu, te koliko su šanse da je ostala trudna? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

mm2406

Poštovani!

Zanima me sljedeće. Naime imala sam spolni odnos 27.7 s tim da nisam sigurna je li svršio u mene. Tad sam bila u plodnim danima, točnije to mi je bio dan prije ovulacije, ali popila sam pilulu(Lindynette 20). EllaOne popila sam 30.7, ali nisam imala nikakve nus pojave osim proljeva. Menstruaciju sam trebala dobiti 12.8 ali još ju nisam dobila. Imam li razloga za brigu? Je li uopće pilula djelovala ili zapravo uopće nije došlo do začeća?
Inače nakon te tablete apetit mi je puno više otvoren nego što je bio prije uzimanja tablete.

Hjka

Postovani,
Imao sam odnos s djevojkom bez zastite 22.8., kad sam osjetio da bi trebalo doci do ejakulacije prestali smo sa odnosom, ali mi je nakon toga iscurila neka tecnost, djevojka nista nije osjetila, pa nisam siguran da li je moglo doci do zaceca? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

mm2406 napravite test na trudnoću. Nakon pilule za dan poslije moguće je kašnjenje menstruacije do tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hjka to je predejakulat. Moguća je trudnoća jer neki put u istome ima dovoljno spermija za oplodnju. Neka uzme piluu za dan poslije.

Hjka

Postovani, imam jos jedno pitanje, da li je moguce da dodje do zaceca kod neredovite menstruacije, djevojka je zadnju imala 30.6. a predzadnju prosle godine u novembru. Da li menstruacija uvijek prati ovulaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da zatrudni. Ovulacija ne prati menstruaciju. No kod takvih dugih amenoreja šansa za trudnoćom je mala jer nema ovulacije.

Blejableja

Imala sam nezasticen odnos u toku plodnih dana, u roku od 8 sati sammpopila escapelle tabletu (prvi put u zivotu) i nakon 6 dana sam dobila, u pocetku braonkasto a onda normalan ciklus koji je trajao malo duze nego inace, nekih 6 dana. Da li imam razlog da brinem? Desava mi se da me boli stomak sa lijeve strane nisko, u blizini pupka. Heeelp, da li treba da brinem? Hvalaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

sorakai

Poštovanje!

3.8. navečer imala sam nezaštićeni odnos. Zadnja menstruacija je bila 25.7. Ciklus mi obično traje 29 dana. EllaOne tabletu sam popila 6.8. popodne. Menstruacija mi očigledno kasni. Moram li se brinuti o trudnoći ili samo kasni zbog uzete kontracepcije?

Hvala!!

sorakai

Evo upravo je pao kamen sa srca. Menstruacija je stigla.
Hvala lijepa svejedno!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

martina 2402

Znaci menstruacija mi je zavrsila 27 il 28.10 a imala sam nezasticeni spolni odnos sa deckom 29.10. I u strahu smo obojee jer kada je osjeco da svrsava poceo je vadit van medutin nije siguran dal je sta ostalo unuta i biilo svukud oko mene. Odmah drugi dan manje od 24 sata je proslo popila sam ellaone

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što da vam ja tu odgovorim? Ako ne želite trudnoću dobro ste postupili i do iste neće doći.