Kontracepcija

Tableta za kontracepciju i povraćanje

Zdravo, imam pitanje vezano za kontracepcijske pilule (yasmin) i povraćanje. Naime, bila sam na putu i juče kada sam se vraćala bilo mi je muka i morala sam povratiti a tabletu sam popila na pola sata prije. u Upustvu pise da se treba uzeti još jedna tableta jer se ova nije apsorbirala. Međutim, problem je taj što je to bila moja posljednja tableta u ovom pakovanju i nisam imala drugu, a stigla sma u grad kasno i apoteke su bile zatvorene i nisam uzela tabletu. Noć prije toga imala sam odnos sa deckom. Inače tablete pijem vec nekoliko mjeseci i uvijek je uredno. Šta sad? Da li postoji mogućnost trudnoće zbog ove povraćene tablete? Da li trebam uzeti tabletu za dan poslije? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom. Ne brinite.

Uredu. Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jasmincy001

Poštovani ja imam sljedeći problem prije 3 dana u roku od 2 i pol sata popijene tablete imala sam mekanu stolicu više manje kao proljev. Imam 7 tableta do kraja blistera. E sada ja nisam popila jednu dodatnu tabletu. U uputama piše da treba 4 sata da tableta počne djelovati, a ovdje sam pročitala na forumima da tableta djeluje unutar 2 sata. Što sada da radim? Hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa ne radite. Dodatna zaštita do kraja blistera i dalje uobičajno.

Mrvica28

Poštovani,
Pijem tablete Diane 35 godinu i 3 mjeseca. U subotu,kada sam popila 17.tabletu iz pakiranja,nedugo nakon uzimanja tablete u redovno vrijeme sam povracala. Buduci da se radilo o 3.tjednu uzimanja tableta, u uputstvima su bile dvije opcije(s pauzom i bez pauze). Odabrala sam opciju prekida pijenja tableta te pauze od tjedan dana. Zanima me dali ce u tom periodu pauze nastupiti menstruacija i dali sam jos uvijek zasticena ili tek od sljedeceg pakiranja? Hvala puno na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste tek od idućeg blistera.

Mrvica28

Hvala vam puno na odgovoru. Zanima me jos samo sto se tice krvarenja u ovoj pauzi,dali ce do njega doci,da ne panicarim bespotrebno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će do krvarenja.