Kontracepcija

Termin Menstruacije

gibazzli

Postovani,

Pisem u svoje i ime svoje devojke. Naime ona je pre dva meseca (skoro) prestala piti mercilen. Prvi mesec nismo znali da li ce se ciklus vratiti na stari, neuredni, ili ce biti redovan kao i kada je pila pilule. Prvog meseca nakon prestanka uzimanja Mercilon tableta ona je dobila kao i da ih je pila znaci 28. dana. Medjutim u medjuvremenu smo imali petting pri kome je par puta doslo do prodiranja u vaginu, ali nista druze od 5 sekundi, a pri tome nisam uopste bio blizu ejakulacije, zbog citanja raznih foruma skontao sam da je moguce da se izluci preejakulat medjutim koliko je to realno da se dogodi u tako kratkom periodu i tako daleko od ejakulacije. Trebala bi dobiti danas ili sutra ako bi se ciklus racunao kao i kada je uzimala tablete medjutim zanima nas da li je moguce da dodje do trudnoce gore opisanim nacinom kao i da li ce joj ciklus nakon mercilona ostati redovan, na 28 dana ili ce se vratiti na stari neuredni ciklus.

gibazzli

Da dodam da je juce osetila bol u stomaku za koji kaze da je nalik onom bolu neposredno pre mesntruacije kao i da joj miris sekreta ima nesto intezivniji miris trenutno. Smatra da su to sve simptomi pms-a ali smo zabrinuti jer ne bismo da tako na slepo da cekamo i vidimo sta ce se dalje dogadjati samo trazimo vas savet.. Hvala na razumevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da neće doći do trudnoće. Da li će joj ciklus ostat redovit ne znam, ovisno da li je prije bio redovit
Ako nije ni prije bio vjerovatno neće ni sada. Stoga bi uputno bilo da se ponovno vratiti oralnoj kontracepciji.

gibazzli

Hvala vam na brzom odgovoru. I mi smo mislili da ne bi trebalo da dodje do trudnoce jer znamo veliki broj parova koji odnos bez zastite upotrebljavaju godinama i nisu postali roditelji. Znam da je on krajnje nebezbedan, koristili smo u medjuvremenu prezervative, a sada ce se vratiti oralnoj kontracepciji.
Njen ciklus je ranije bio neredovan, ali nas je zbunilo to sto je proslog meseca iako nije pila pilule dobila tacno na dan kada je trebalo da dobije da je bila pod pilulama pa smo zbog toga postvaili pitanje.
Dakle ako sam dobro razumeo hteli ste da kazete da ako menstruacija ne dodje u toku sutrasnjeg dana da ne treba brinuti jer joj se verovatno ciklus vraca na neredovni i da je verovatnoca da je doslo do trudnoce veoma mala, tj da mozemo biti mirni po tom pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

gibazzli

Hvala na odgovoru.
Izvinjavam se sto smo naporni jos samo jedno pitanje.
Kako joj je sada ispitni rok, pred kraj godine je, previse je nervozna inace ima cest problem sa glavoboljama kao i sada, i inace ide mnogo u wc(sada ide normalno kao i inace nije se pojacalo u odnosu na prethodni period)...Da li je mozda nervoza razlog zbog koga se moze odgoditi menstruacija kao i da li pojacan miris sekreta mogu ukazivati da ce menstruacija uskoro doci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sekret nema veze s dolaskom menstruacije.

gibazzli

Danas je 33 dan kako nije dobila, ranije je znalo da prodje i po 40 dana, jer je imala bas zeznut ciklus, nekada neke mesece uopste nije imala....E sad, posto su postojali ti neki odnosi pri kojima smo na par sekundi imali odnos kod koga uopste nije bilo ejakulacije ili je bilo 20 minuta i jace nakon ulaska...Postavlja se pitanje jel moguce da je ostala trudna, odnosi su bili mozda na nedelju dana takvi, a ona nema nikakve simptome ne bole je grudi, u vc ne ide cesce nego inace, nije joj muka...Sad vec ja panicim dok ona govori opusti se i ranije mi je ovako dugo trajalo izmedju menstruacija bla bla....
Verovati njoj ili biti zabrinut to je moje pitanje... Ponavljam prvi mesec nakon prestanka uzimanja pilula joj je dosla kao i da ih je uzimala, a u medjuvremenu kod odnosa sekret izuzev poslednjeg puta je bio beo i nekako suv, dok je poslednji put bio skoro proziran ali slabo rastegljiv doduse to je bilo pre dva dana, ako je po tome suditi onda to nisu bili plodni dani zar ne i nema straha, pomagajte

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrtimo se u krug. Odgovorio sam vam. LP.