Kontracepcija

test za trudnocu!!!

tina_

dobar dan svima,mene cisto onako iz znatizelje zanima nakon kojeg tjedna moguce trudnoce se moze na testu vidjei trudnoca? i da li ima veze ako se ne napravi test odmah ujutro kada je povecana koncentracija hormona, ako se napravi u bilo koje doba dana , da li pokaze tocno isto kao i s jutarnjom mokracom?
i jos jedno informativno pitanje je da li je moguce dobiti menstruaciju a biti vec neko vrijeme u drugom stanju?
hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

14 dana nakon odnosa urinski test na trudnoću bit će sigurno pozitivan ujutro, dva tri dana kasnije i u bilo koje doba dana.
A ovo sa menstruacijom - nikad to nije baš normalno krvarenje. I osim toga rijetko je.

tina_

najljepsa vam HVALA,puno ste mi pomogli...!!!

ivanicaa

Postovali imam jednu dilemu pa bih volela da je resite. U mnogim postovima sam procitala da se test na trudnocu moze raditi nakon 14 dana. Ali ukoliko su tacne cinjenice da spermatozoidi zive 7 dana a implatacija moze biti i 12dana od ovulacije znaci da je test pouzdan tek nakon 19-20dana? Ili gresim? Govorim o testu iz krvi. unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spermiji su sposobni za oplodnju samo dva dana a jajna stanica jedan dan.
Test na trudnoću napravite u vrijeme
Očekivane menstruacije.