Kontracepcija

test za trudnocu

begim

Lijep podrav. Zeljela bih Vas pitati koliko vremena od spolnog odnosa mora proci kako bi se mogao koristiti test za trudnocu?
Naime, moje mjesecnice nisu redovite pa ne znam kad su mi plodni dani.
Trebam li za koristenje testa cekati 30 dana, do sljedece mjesecnice, iako je odnos bio dva dana nakon prethodne mjesecnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čemu test ako ste imali menstruaciju?
15-20 dana nakon odnosa.

blueberry

Pozdrav...interesuje me do koliko dana posle odnosa moze da se koristi test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Rista123

Postovani, 14-og dana nakon odnosa je uradjen test sa osetljivoscu 25 mIU/ml i negativan je. (Pod odredjenim uglovima nazire se jedva vidljivo mesto gde bi trebala da se pojavi druga crta, ali nije obojeno). Ovulacija ako je bila, bila je dan pre tog odnosa, bas taj dan, ili dan nakon odnosa(posto je tad imala najvecu kolicinu iscetka), sto bi trebalo da znaci da bi hcg vec bio iznad 25 da je doslo do trudnoce.( odnos je bio bez zastite i trajao je kratko, i bez ejakulacije ni pre ni posle odnosa, sto znaci da ne bi ni treablo da postoji mogucnost trudnoce bez obzira na plodne dane) Da li je potreban drugi test? Problem je u tome sto je menstruacija poslednjih godinu dana dolazila uglavnom na 27, a sad je 30-ti dan ciklusa i dalje je nema. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ne dobijete menstruaciju ponovite test za tri dana.

sand

Da li antidepresivi uticu na rezultat testa za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

cimpr2

Postovani,
odnos smo imali (bez penetracije vagine penisom) 01.04. znaci prije 25 dana i djevojka je napravila 2 testa za trudnocu 20.04. , ne na prvi jutarnji urin nego na drugi . prvi test je radila u 10 i drugi u 11 prijepodne i oba su pokazala okomiti minus u prvom odjeljku koji je oblika romba, sto po uputama znaci da je test ispravan, i u drugom krugu, koji odreduje da li je trudnoca ili ne, vodoravni minus sto po uputama znaci da nije trudna ( nisu se vidile nikakve druge linije ,nista, samo te navedene koje su se vrlo dobro vidile i sad nakon par dana i dalje stoje tako),uz to je dobila menstruaciju koja je bila normalna kolicninski i po trajanju, ali je kasnila tjedan dana pa je zato radila testove. zanima nas ,ima li veze sto nije na prvi jutarnji urin napravila testove nego malo kasnije(tokom mokrenja je cekala da bude cista mokraca ,danije pomjesana sa menstruacijom), ali isto je bilo ujutro i dal utjece na rezultat testa to sto je imala menstruaciju , 2 dan menstruacije , to s uclear blue testovi
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječačle ne brinite testovi su negativni i imala je menstruaciju. Dovoljni razlozi da se isključi trudnoća.