Kontracepcija

Triquilar

Katarina

Trenutno pijem Triquilar i zanima me da li smijem uzimati Voltaren Rapid u kombinaciji s pilulama, da li će Voltaren smanjiti djelovanje pilula?

Pijem Triquilar tek jedan mjesec i sada bih htjela početi piti Trinovum. Koliku pauzu trebam napraviti prije nego što počnem piti Trinovum?
Unaprijed hvala.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Voltaren ne može smanjiti efikasnost oralne kontracepcije.
Ne treba raditi pauzu.

petrarka

Poštovani,

Trenutno pijem Triquilar pilule i zeljela bi poceti piti zelenu glinu za detoksikaciju organizma.
Zanima me da li glina utjece na djelovanje pilula dr. rijecima umanjuje njihovo djelovanje na bilo koji nacin?
Posto sam citala da veze na sebe toksine i da neki lijekovi koji se uzimaju nemaju djelovanje 100 %.
Unaprijed zahvaljujem.

Lijepi pozdrav
P.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe na djelotvornost pilula.

borovnica18

Doktore, pocela sam piti Triquilar prvi dan nakon krvarenja,i pijem redovno u isto vrijeme svaki dan dns 7. tab popila, vidim sada da je mozda pogresno, ali sta sada da radim, da ispijem do kraja pa pauza tokom slj. krvarenja, ili nesto drugo? I da li sam sada zasticena i da li cu biti dalje zasticena ako nastavim poslije pauze posto sam pocela piti kontraceptiv tek nakon krvarenja? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pogrešno je dakako.Nastavite s uzimanjem do kraja blistera. koristite dodatnu zaštitu tijekom ovog blistera a dalje nakon pauze od sedam dana krenite s novim blisterom.

borovnica18

Dobar dan, opet ja, doktore ispila sam prvi blister triquilara i naime poslije porodjaja uvijek mi kasni ciklus po 6-7 dana,evo ovaj put nakon tableta kasnio mi je 4 dana...kada da pocnem piti novi blister znam da bih trebala nakon 7 dana krvarenja medjutim tek nakon 4 dana kasnjenja sam dobila menst. sta da radim sada i poslije ukoliko mi bude kasnilo? ( a porodjena sam prije 6 mjeseci)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Novi blister uzimate nakon pauze od sedam dana neovisno o krvarenju.