Kontracepcija

Trudna ili ne?

Niksiiii

Moj decko i ja smo 16.9. imali odnos, tada su mi bili poceli plodni dani. Odnos je bio s kondomom i on je ejakulirao u mene, to jest u kondom. No nije bas pazljivo izvukao penis nakon toga pa me zanima postoji li mogucnost za trudnocu?! Mjesecnica mi treba doci tek 2.10. ali ja vec par dana osjecam lagane bolove u ledjima, iscjedak je kremast, a i osjecam se naduto. Citala sam na internetu i bas ove simptome pokazuju kao neke od prvih mogucih u trudnoci. Kako mi jos uvijek ne kasni menstruacija ne zelim jos pokusavati s testom za trudnocu, no ako bude kasnila nakon koliko dana je najbolje napraviti test? Hvala unaprijed, pozdrav!

Niksiiii

I zaboravila sam napisati, kondom nije pukao provjerili smo.Dali je prilikom nepazljivog vadenja moguce da sperma izade ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće. Kako ste vadili kondom to ne znam. To znate samo vi da li je dio ejakulata iscurio u rodnicu.

Sneky123

Pozdrav! Ovako mene interesira sljedece:nemam bas redovitu menstruaciju i zadnji put sam dobila pocetkom 9 mjeseca blago krvarenje poput menstruacije ali nisam procurila a par dana prije sam imala spolni odnos s deckom ali bez kondoma s time da nije u mene zavrsio..sada sam 3 tjedna nakon toga dobila 2-3 mrlje svjetloroze krvi tokom mokrenja dali je moguce da sam trudna ili je moguce da cu dobiti menstruaciju hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća. Napravite test.

majamaja9

imala sam peting sa deckom nismo imali odnos ali je bilo dodirivanje nasih polnih organa.nakon toga on je svrsio kod mene na stomaka medjutim mozda je malo sperme proteklo i tamu dole u blizini vagine.nakon toga sam dobila mens ali sada osecam neke simtome trudnoce i povracala sam.jel postoji mogucnost trudnoce ? naredni mens treba da dobijem ove nedelje od prilike

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća.

melanimelem

Pozdrav, zadnju menstruaciju sam imala 8.9.,zatim sam 16.9. isla na uzv pregled kod ginekologa i sve je uredu. 19.9.imala sam zasticen odnos,ejakulacija izvan mene. 22.9.jako me bolio desni jajnik i kada sam isla na wc, primjetila sam svijetlo-rozni iscjedak. Malo me to uplasilo..Ne mislim da sam trudna, ali dan poslije toga sam dobila simptome pms-a i stalno imam osjecaj mucnine u zelucu i zgaravicu. Grudi su mi jako osjetljive i bolne, pristica imam, pomalo naduta. Inace mi menstruacije kasne uvijek i ciklus mi varira od 30-41 dan. Radi li se o dolasku menstruacije ili ipak postoji neka sansa za trudnocom?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uskoro će vam nastupiti menstruacija.

imala sam nezasticeni polni odnos sa deckom dva dana pred menstruaciju, kada kada se uplasio misleci da je svrsio u mene sklonio se. oboje smo bili preplaseni...popila sam escapelle posle sat vremena. menstruacija mi je kasnila 2 dana. prvog dana stomak me je boleo kao i obicno,ali manje...sve je bilo kao i obicno. ali tokom noci i drugog dana menstruacija je kao da je poslednji dan, kap po kap...plus pocela sam cesto da mokrim, kao da sam se prehladila.
ne znam sta to treba da znaci. da li je to normalno? molim za pomoc

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem. Menstruacija će vam tek nastupiti za par dana.

Postovani,
sta ovo krvarenje onda treba da predstavlja? zaista sam zbunjena.
prilicno sam neiskusna.. a uhvatila me je panika i strah.
zanima me jel postoji bilo kakva sansa da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje koje navodite je posljedica uzimanja pilule za dan poslije.

Sto znaci da sanse za trudnocom ne postoje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ono što sam napisao. Ako en razumijete pitajte nekog od prijatelja.

U redu izvinite na smetnji, znam da sam dosadna. Zelela sam samo odgovor od vas da li sanse postoje ili ne.. Prijatelji nisu ni malo strucni kao vi. Uradila sam ja i to .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bih više. LP.

Niksiiii

Pozdrav! Evo javljam vam se opet. Danas (3.10.) mi je trebala doci menstruacija, medutim sinoc mi je isla krv i mislila sam da je dosla, ta krv je bila onako svijetlije crvena. Danas imam samo smedjkasti iscjedak. Postoji li mogucnost da je to impalntacijsko krvarenje? Jesam li trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim prije o vašem problemu.

Niksiiii

U redu, oprostite na smetnji. Samo me zbunila ta krv, a nisam dobila menstruaciju pa mi nije jasno o cemu se radi.