Kontracepcija

trudnoca

aj

koliko treba cekati na trudnocu nakon kontracepcijskih tableta ?

Nataša Šemnički, dr. med.

aj ,

nije potrebno čekati.

l.p.

bakali

Postovani
Prije par mjeseci imala sam krvarenje radi loseg zutog tijela. Nakon toga sljedeci mjesec
Sam dobila menstruaciju i nakon toga mi je izostala mjesec dana pa sam ju ponovno dobila i sad mi kasni vec pola mjeseca. Imala sam spolni odnos prekinuti snosaj
i decko je ejakulirao par sati prije odnosa i sad me zanima da li je mozda moguce da je ostalo sperme i ako je da li je moguce da sam trudna. Inace menga mi je jako neredovna i zna mi kasnit po 5,6 dana. Trenutno me bole grudi na dodir i ponekad me zna bolit glava i danas su me jako bolila leda.
Molila bih vas brzi odgovor.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite prvo test jer vam kasni menstruacija. prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

bakali

Samo da vas pitam koliko je moguce da sam trudna zbog zaostalog ejakulata i ako znate koji je razlog izostanka menstruacije prije par mjeseci kao sto sam napisala ?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je vrlo mala. A koji je bio uzrok izostanka zaista ne znam.

bakali

Hvala, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bakali

pozdrav
Imala sam nezasticeni spolni odnos i momak je malo prije ejakulacije izvukao spolovilo ali mislim da nije na vrijeme pa da je malo ostalo u meni.
To je bio zadnji dan menstruacije. Da li je moguce da sam trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako su ciklusi ujednačeni na godišnjoj razini.

bakali

A ako nisu ? Nekad mi ciklus zna trajati 25 dana nekad 35.
Mislim da su mi po izracunu bili neplodni dani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Još su uvijek neplodni i tada.