Kontracepcija

Trudnoca

Hehe123

Pozdrav! Veliki sam panicar i zelim brzi odgovor ako je ikako moguce. Imala sam prvi spolni odnos s kondomom i nije puknuo, decko nije svrsio. Par dana poslje probali smo par puta bez kondoma i svejedno nije svrsio. Danas me prstenjacio jako i bolilo je, je li to mozda razlog krvi malo u iscjedku ili? Trudnoca nije moguca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je svakako razlog.

Hehe123

Trudnoca nije nikako moguca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Tonkicabalonkica456

Bok, znaci imala sam odnos s momkom tokom plodnih dana medutim svrsio je vanka ali meni kasni mjesecnica vec dva dana molin vas jel mi mozete rec vase misljenje jer samo mi je to u glavi i bojim se ? Hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije u rodnici onda se ne radi o trudnoći. No mladi ste i neiskusni stoga napravite test na trudnoću.

barbara200

poštovani 4 mjeseca sam imala klamidiju i onda mi je otkrivena i odmah izliječena. svi papa testovi i uzv nalazi su mi uredni, ni prije bakterije nisam imala drugih problema. da li sam zbog klamidije ostala neplodna? do sada nisam pokusavala imati djecu, ali me to brine. cesto se neplodnost povezuje s njom. uzasno me strah sad imam 23 godine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste ostala neplodna. Vjerovatno niste jer ste liječena i ako nije dugo perzistirala nije napravila trajne posljedice.

Tonkicabalonkica456

Pisem vam opet dakle 3-4 dana poslje mi je dosla navodna mjesecnica od ocekivane. dakle bilo je prvo smede boje iscjedak te potom mjesecnica ali svijetlo crvene boje nije isla bas kao sto mi inace ide. Pravila sam test tokom treceg dana tog krvarenja bio je negativan. Ali svacam i sama da postoji mogucnost trudnoce jer sam imala s deckom odnos dva puta u razmaku pola ure- uru vremena bez prezervativa. Iako nije svrsio u mene znam da je mogucnost da je ostalo spreme u njemu tokom drugog puta te predejakulat tj. muska sluz isto ulaze u opciju ? Nadam se odgovoru jer stvarno imam neki osjecaj sumnje jer cesto mokrim, vise jedem, kraljeznica me boli i stalno osjecam umor te pospanost. Hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom.