Kontracepcija

Trudnoca

Firmvisio

Zanima me dali je moguca trudnoca ako se koristio kondom, i prilikom penetracije je doslo do ejakulacije u kondom, nastavljeno je sa odnosom svega 3-4 minute. Ostalo je 11 dana do menstruacije. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće ako je kondom intaktan. No ako dođe do ejakulacije u kondom, istog treba zamijeniti a ne dalje s tim kondomom punim ejakulata.

1010b

Moj decko i ja imali smo analni odnos i sad ne znam je li pri zavrsetku ista iscurilo prema vagini tj u vaginu,je li moguce na takav nacin ostat trudan? Menstruacija mi inace u uvijek kasni,a ovog puta takoder.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za takav način da ostanete trudna je mala no ne može se skreoz isključiti.

1010b

Nevina sam jel moguce da ipak postoji mogucnost?

1010b

Osjecam bol u donjem dijelu trbuha kao svakog mjeseca prije nego sto trebam dobiti menstruaciju.Bi li osjecala pred menstrualnu bol ako sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerovatno će doći do menstruacije.

Pitalica1

Da li je mogica trudnoca trljanjem organa,bez panetracije i bez ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

dalija20

Postovani,pocela sam piti lyndinete 20 na prvi dan menstruacije..par dana prije nego sam ih pocela pit,sam pila istodono i antibiotike..23.1 sam imala odnos sa zastitom i nakon toga je on mene masirao dok je bio na meni,bili smo goli i nije izravno doslo do penetracije ali smo se dodirivali..osjetila sam predejakulat kod njega i poslije sam se obrisala ali se bojim da je dio usao i ako pilule nisu djelovale kako treba,bila sam tad u plodnim danima..jucer sam primijetila blago krvarenje ali tjedan dana prije ocekivane menstruacije..sad neznam jel je to bilo probojno ili implantacijsko krvarenje..molim Vas za odgovor sto prije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojni spoting uz pilule, nikakva implantacija.

sanjyy

Postovani,
decko i ja imali smo spolni odnos ali samo uz kontracepciju, menstruacija mi kasni 2 dana, je li moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako koristite pilule, neće doći do trudnoće.

Ana Karenjina3

Postovani,
trudna sam i na nalazu krvi mi pise rezultat: 1950.0
Mozete li mi na osnovu toga reci koja sam sedmica?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Po zadnjoj menstruaciji ili beta hcgu oko 5 tjedana.

Ana Karenjina3

Jos jedno pitanje, mozda glupo ali nisam upucena. Da li se trudnoca racuna od zaceca ili od prvog dana posljednje menstruacije? I da li se na osnovu nalaza kr vi moze rece kada je zacece otprilike bilo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od prvog dana zadnje menstruacije se računa. Može se i na osnovu veličine ploda točno procijeniti datum začeča.

lela21

Poštovani doktore,
zadnju mjesecnicu imala sam 2.2. redovno pijem estal tablete, 13. i 14. dečko je svriso u mene ( bili su mi plodni dani po kalendaru) kasnije nismo imali spolni odnos, danas ujutro imala sam jake mucnine te sam povracala no sada je sve uredu, isto tako imam bolne grudi i smedi iscjedak, da li je moguce da je doslo do trudnoce?
,lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije došlo do trudnoće.

Ana Karenjina3

Postovani, molim Vas za pomoc. Trudna sam, neplanirana trudnoca i planiram abortus. Bila sam kod tri ginekologa radi konsultacije oko abortusa i tri razlicita misljenja. Posljednja menstruacija 12.01, ciklus 30 dana, po bolovima u jajniku rekla bih da je ovulacija bila 01.02. Nezasticene odnose, vise puta sam imala 17.02. I 30.02. Nalaz krvi na dan 22.02 je pokazao 1950.0. Narednog dana sam bila kod ginekologa koji mi je rekao da sam 5ta sedmica, nije mi nista napisao za CRL, samo stoji UZV-U uterusu pocetni GS.Dg-Amenorrhoea sec, Grav suspecta i rekao mi je da vec ove sedmice mogu raditi abortus. Medjutim, danas sam bila kod 2 razlicita ginekologa i oba su se slozila da je rano za abortus jer je plod malen, medjutim jedan je napisao u uterusu pravilan gestacijski mjesak sa CRL 0,35 za 6N, a drugi UZV u CU naslucuje EO CRL 6.7 (4/5w). Dg Grav HBD IV/V. Meni nista nije jasno. Kako crl moze biti razlicit a isti dan sam radila oba ultrazvuka. Ako se racuna trudnoca od prvog dana posljednje menstruacije kako je moguce da sam 6.sedmica ili po ovom trecem misljenju izmedju 4. i 5. sedmice? I kada je to najbolje da se radi abortus jer mi je bitna moja sigurnost. Oprostite na opseznom tekstu, ali nisam mogla krace objasniti problem. Lijep pozdrav i unaprijed hvala!