Kontracepcija

trudnoca i menstruacija

ivana

jeli istina da se moze zatrudnit, ako dodje do spolnog odnosa tijekom menstruacije.......????ako da, kako je to moguce?
hvala

doc. dr. sc. Branko Radaković

Teoretski je moguće, srećom, praktično rijetko. No što se tiće spolnog odnosa u vrijeme menstruacije - da li je to neophodno.

amraa

zdravo,ja sam ovdje novai imam samo jedno pitanje, imala sam sex s deckom i desilo se da je svrsio ,imala sma menstruaciju i bila kao i svaka prosla..samo me zanima jel mogu ce da bude trudna??

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte topik Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

tina_poison

Uzimam kontracepcijeske pilule godinu i pol, dan poslije menstruacije sam imala spolni odnos a nisam nastavila piti kontracepcijske pilule vec sam ih počela piti kasnije, da li je moguće da sam trudna?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Kad kasnije? Da, ako se niste pridržavali uputa naravno da postoji mogućnost trudnoće.

ida_ofra

Poštovana,
prijateljica mi je imala normalnu menstruaciju do 3. mjeseca trudnoće i nije prepoznala trudnoću. Mene zanima, postoji li način na koji bi se to moglo razlikovati od menstruacije kad djevojka nije trudna?
I što se tiče testova na trudnoću, mogu li oni biti lažno pozitivni ili lažno negativni? Nadam se da ne mogu biti lažno negativnisad-čitala sam na uputstvima, ali ne piše, samo piše da u 100 % sigurni, a mene je nekako strah u to povjerovati:S
Hvala Vam unaprijed!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Testovi su potpuno pouzdani nakon što prođe 15 dana od odnosa, tako da ne brinite. A iskreno, u cijeloj karijeri nisam naišla na ženu koja je imala potpuno uredno menstruaciju a bila trudna, tako da je vaša prijateljica ili čudo, ili je malo pretjerala happy.

Matej@

da li postoji mogućnost trudnoće ako se spolni odnos dogodio prvi dan menstruacije? inačer, ciklus mi je svakih 28 dana.

Zvoncica1986

Postovani,
imala sam spolni odnos s deckom 5 dana prije menstruacije (1.12). Prilikom odnosa kondom je puknuo i decko je svrsio u mene. Nakon 5 dana sam dobila mjesecnicu (5.12). Inace imam redovito mjesecnicu svakih 29 dana. Po izracunu, to su mi trebali biti neplodni dani. Iduci dan smo otisli do ljekarne kako bismo za svaki slucaj uzeli pilulu poslije. U to vrijeme smo bili u Kostarici i tamo je zabranjeno prodavanje tih pilula tako da nisam nista koristila.
Uglavnom, u zadnje vrijeme osjecam bolove u trbuhu, mucninu (iako ne povracam) i bol u grudima. Zanima me postoji li mogucnost da sam ipak ostala trudna? Isto tako, citala sam kako je najbolje uzeti test ukoliko ti izostane mjesecnica, ali ja ne mogu vise cekati. S obzirom na to da je vec proslo 28 dana od snosaja, kolika ce biti tocnost testa ukoliko ga sad napravim?

Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Matej@ Ne.

zvončica1986 Imali ste mjesečnicu nakon toga pa ne vidim čemu panika.

skandy

Pozdrav svima.

Imam pitanje za doktorku.
Vezano je za moju curu.

Imali smo odnose od 15 do 25 aprila i nismo koristili nikakvu zastitu.
Ona je trebala dobiti menstruaciju 29-og aprila. Medjutim to se desilo tek 4 maja.

U medjuvremenu ona je imala glavobolju, vrtoglavicu, isla je cesto u WC, bila je umorna, cesto su joj smetali mirisi, grudi su joj narasle, bila je jako nervozna itd.
I istog dana prije nego je dobila menstruaciju uradila je test, rano ujutru, koji je ne bas jasno pokazao negativan ili pozitivan odgovor. (bar se ja ne razumijem u te testove)

Ona kaze da ne zna da li je pravilno sve uradila prilikom testa, ali na jednoj strani je bilo crveno a na drugoj kao roze i sivo (ni ona se ne sjeca koja je boja bila) ali jedva primetna.

Tako da se sada pitam da li je trudna,? Jer test je ipak pokazao da "mozda" jeste, a ona je u toku dana dobila mens, koji bi to trebao da to negira.

Zato me zanima vase strucno misljenje.
Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ukoliko je ta mjesečnica bila kraća nego inače neka se javi ginekologu.

Hitnomolimvas

Poštovana,nešto sam u zadnje vrijeme često vamo,poludit ću.
Zanima me koliko vremena mora proći da kažemo da menstruacija dolazi redovito po nekom pravilu,od 11.mjeseca 2010. dolazi mi 20. ili 21.(31 dan)u mjesecu,a prije mi se znalo dogadat da dobijem svaku 35-40 dana.
Zabrinjava me to što sam tijekom 3.mjeseca imala odnose s deckom s metodom prekinutog snosaja,u 4.mjesecu sam dobila na vrijeme(cinila se uobicajna-nekad imam ,nekad nemam kao mala krvne ugruske,ovaj put ih nisam imala),,ali sam za vrijeme ,prije i 2 dana poslije imala mučninu i gađenje prema hrani.
Zatim sam napravila test na trudnocu 1 dan nakon ili zadnji dan menstruacije-nisam sigurna ,test na trudnocu i bio je NEGATIVAN.
U 4.mjesecu odnose sam imala s prezervativom.
Sada je 23., mjesecnica mi kasni 2.-3 dana,imala sam bolove u donjem dijelu trbuha kada sam trebala dobit,a sad imam samo kao bijelo pranje.
Zanima me takoder onih 3-4% je mogucnosti trudnoce ako je kondom PRAVILNO ili NEPRAVILNO koristen ili s nekom greskom?
Grudi su mi dosta narasle,a ako sam zatrudnila tijekom 3.mjeseca znaci da sam vec u 9 tjednu ?! ://///////

Natalija Beljo, dr. med.

Ciklus trebate kontrolirati godinu dana pa uvidjeti razlike, ako je test bio negativan ( a trebali bi biti 9 rj trudni) onda nije trudnoća. Ako se bojite trudnoće , a niste sigurni u plodni / neplodni dani zašto ne počnete uzimati OHC.

LovePinky

Poštovana...naime imam redovan ciklus koji traje 30 dana,ponekad ako sam taj mjesec bila nervozna ili pod stresom produži se na 33 dana...
koristim zaštitu,ali zadnji put sam imala nezaštićen odnos s dečkom zadnji dan mjesečnice tj.7 dan...pomalo sam u strahu,pilulu za dan poslije nisam mogla nabaviti,jer mi je ginekologinja na godišnjem, bez recepta mi je nisu dali....

Natalija Beljo, dr. med.

Napravite test.

bubamara1950

Poštovana
Imala sam nezaštićeni odnos s dečkom tijekom menstrualnog ciklusa,tocnije 2 i 3 dan ciklusa i oba dva puta je svšio u mene. zanima me dali postoji mogućnos trudnoće te ukoliko postoji,kolike su šanse? Napominjem da imam redovan menstrualni ciklus(28 do 30 dana) Unaprijed se zahvaljujem!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa ne postoji.

Molimvashitno

Pitanje za doktora. Vezano je za moju curu,proslog meseca smo imali odnose istog tog meseca joj je m. Kasnila nekih 4-5 dana,imala je normalnu m. Ovog meseca je trebalada dobije 15. Ili 16. I kasnilo joj 1 dan,nismo znali da ce da dobije,imali smo odnose ali nismo primetili da je imala doata krvi,kad smo zavrsili tek tad smo primetili. Posle pola sata njoj je prestala krv i evo vec 2 dana kako nije dobila. Boli je stomak,grudi bas kao kad treba da dobije,ali nista. Da li je ovo neki simptom za trudnocu ili ne i ako moze da mi kazete koji su bas prvi simptomi za trudnocu. I ako smo imali odnose ovog meseca pre ovoga sto se desilo nadam se da nije nista ozbiljno. Hvala vam unapred