Kontracepcija

trudnoća nakon pilule

vlatka

Pijem pilule kontinuirano 5-6 godina (celest, triquilar i sad jasmin zadnjih par mjeseci).Imam 34 godine, nisam dosad imala trudnoću. Kakav je postupak nakon kontracepcijskih tableta što se tiče trudnoće da bi sve bilo u najboljem redu?Koliki period treba pričekati i dali je išta rizično ako dođe do oplodnje neposredno nakon kontracepcijskih tableta tj. dali je uopće to moguće nakon duže primjene tableta ili se tijelo treba vratiti u nekakvu hormonsku "normalu".

doc. dr. sc. Branko Radaković

Nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula, ukoliko željeti zanjeti nije potrebna pauza. Ako ste ranije, prije uzimanja pilula, imali redoviti ciklus za pretpostaviti je da ćete ubrzo i zanjeti, ukoliko su svi drugi čimbenici u Vas i Vašeg partnera potrebni za trudnoću uredni.

vlatka

Puno, puno hvala! Nitko mi nije to znao pouzdano reći...