Kontracepcija

Trudnoća poslije pilula Yasmin

dalma_si

Poštovani,
pila sam pilule Yasmin 8 godina. U početku sam pravila pauze od mjesec dana ali mi je onda savjetovano da to nije potrebno.
Tijekom 8 godina pijenja nije bilo nikakvih problema, pila sam ih redovito.
Zadnju pilulu popila sam 30.04 i više ih ne mislim piti.
Pričala sam s nekoliko ginekologa i njihovi savjeti su različiti - od toga da mogu odmah raditi na trudnoći, zatim da pričekam barem 3 mjeseca, zatim 6 mjeseci, pa onoliko mjeseci koliko godina sam pila (to bi bilo 8 mjeseci)...
Zanima me Vaše mišljenje o tome, odnosno treba li prije trudnoće organizam ''očistiti od pilula''?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema nekog jedinstvenog mišljenja.
Savjetujem uzimanje folata prekoncepcijski.
Mislim da je tri mjeseca optimalno.