Kontracepcija

Trudnoca uz pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nema nikakve veze.

Huji

Preskocila sam bijele i pocela isti dan novu kutiju s ruzicastim...nisam dobila mjesecnicu..jel to normalno?? Niste mi rekli sanse za trudnocu? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male.Normalno je.

madamee12

Postovani,

pijem Belaru od 9. mj. ove godine, proslu srijedu sam popila zadnju tabletu, medjutim vec 2 dana prije te zadnje tablete pojavio se smedji iscjedak koji je nakon zadnje tablete postao malo intenzivniji i tamniji uz grceve i mucninu i trajao je do subote, no izgledom i obujmom nije bio poput prethodnih menstruacija koje bi dobivala u pauzi od 7 dana, one su nakon prvih nekoliko kutija pilula bile normalne poput onih koje bi dobivala prije nego što sam počela piti pilule. Sad me zanima da li je taj drugačiji izgled menstruacije posljedica djelovanja pilula koje mijenjaju intenzitet i izgled menstruacije ili bi moglo biti nešto drugo u pitanju? Napominjem da nisam ni jednu pilulu preskočila,samo sam jednu uzela 4 sata kasnije i na početku blistera sam pila alkohol 2 dana zaredom u povećoj količini na proslavi pa me zanima ako je to možda ikako moglo utjecati na djelotvornost kontracepcije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je vjerovatno menstruacija.

deja12102014

Lp! Ovako,pijem Logest,medutim od cijelog pakiranja popila sam samo 5,dakle u prvih 5 dana menstruacije ja sam ih pila,ostale nisam,jos je 5 dana do zavrsetka pakiranja pa bi trebala pauza.E sad,mene zanima,po mojoj racunici u plodne dane imala sam odnose i ejakulirao je u mene,i mimo plodnih dana takoder,kada da napravim test za trudnocu? Jer neznam dali ce mi menstruacija doci sad u pauzi,ili za 10 dana kako bi i trebala po racunici? Pa neznam ni kada da napravim.
Posto mi je omiljena hrana postala bljutava,gladna sam,a nisam,ucestale migrene i povremeno tokom dana mucnine.Hvala lijepo!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test napravite za 10 dana ako ne nastupi menstruacija.

Huji

Pozz po drugi treci put...znaci u prosloj kutiji sam izostavila bijele kao sta ste mi rekli..pocela odma piti drugu kutiju,sinoc sam zadnju bijelu popila iz druge kutije(znaci vcrs uzimam novu kutiju) a jos nisam dobila mjesecnicu..redovno sam ih.pila..nznm sta se dogadja..prije 15 dana sam bila u ginekologa na pregledu sve je ok,rekao mi je da nastavim piti dalje..sad se bojim jel moguca trudnoca? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite oko trudnoće.

Huji

Iskreno malo sam zabrinuta...proslu nisam dobila jer sam priskocila bijele,a ovu kutiju sam pila redovno u minutu,uz to sam imala odnose jedan sa snosajem u mene..ali redovno sam ih pila..zato me brine zasto sad nisam dobila, a vcrs kao sta sam rekla pocimam s novom kutijom...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja stvar. Krenite s novim kutijom bez obzira na to.

Huji

Dobila sam...Hvala puno!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ivana543

Poštovani,
zanima me jeli smanjena učinkovitost pilule ako sam ju popila sai i pol kasnije nego obično,a prije no što sam ju popila imala sam nezaštićen odnos s dečkom(svršio je u mene), tj. postoji li mogućnost trudnoće?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinkovitost nije smanjena.

Amy988

Poštovani,

Pijem pilule Logeste vec 4 mj, i prosli mjesec nisam dobila menstruaciju i nastavila sam piti pilule nakon pauze od 7 dana, imala sam sve simptome bolova, iscjedak i blago krvarenje, ali ocekivanu menstriaciju nisam dobila.

Imala sam spolni odnos i snošaj.
Problem je taj sto u svoj panici sam isla napraviti test na trudnocu, i pozitivan je. Ponovila sam test 3 puta i rezultat je bio isti, pozitivan.

Da li je to moguce?!

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su testovi pozitivni vrlo je vjerojatno da ste trudni. Savjetujem ultrazvučni pregled.

andrea86

Postovani, pozdrav!

Pila sam Qlaira pilule 6 godina te mi je zbog ciste na jakniku ginekolog pripisao Yaz (jer cista tu ne bi smjela bit s obzirom na pilule i nalazi izgledaju kao da uopce ne pijem kontracepciju).

Na Yaz sam presla odmah nakon popijene kutije Qlaire, tablete NIKAD ne preskacem i pijem ih u otprilike isto vrijeme (+/- sat).

Odnos s deckom sam imala na 5. Yaz tableti. Jesmo li trebali koristiti dodatnu zastitu zbog promjene kontraceptiva?

Postoji li mogucnost trudnoce? I da li je nadustost u trbuhu (koje prije nikad nije bilo) moguci simptom?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštvana, ukoliko ste redovito uzimali kontracepciju ne postoji mogućnost trudnoće bez obzira na promjenu tableta.

irena2112

Poštovani, pijem Naelia tablete 2 mj i nikad nisam preskočila tabletu, sve sam uredno pila. Naime, jučer sam zbog naporne noći i umora tabletu popila dva sata kasnije, a sat i pol vremena nakon toga malo povraćala, količinski nije bilo puno, više slina i voda koju sam prethodno popila. Nakon toga se nisam sjetila popiti još jednu tabletu. Danas sam uredno popila kako trebam na vrijeme i nakon toga imala prvi nezaštićeni spolni odnos kod kojeg dečko nije svršio u mene, nego 10 minuta kasnije van. Za tabletu sam se sjetila tek sad navečer. Trenutno sam popila 14. tabletu. Zanima me je li se jučerašnja tableta uspjela dovoljno apsorbirati i je li me današnja zaštitila od mogućih spermija u predejakulatu?