Kontracepcija

Trudnoca uz pilule?

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste pili poprilično neodgovorno, pa u takvim slučajevima postoji šansa za trudnoću savjetovala bih da se javite ginekologu.

bbrigitaa

2.5 imala sam odnos i dečko je svršio u mene.Taj dan mi je bio zadnji dan menstruacije. U nedjelju,odnosno dan prije,sam popila prvu pilulu iz nove kartice. No u ponedjeljak sam pilulu popila nakon 8h zakašnjenja. I svaku iduću pilulu do danas sam popila točno na vrijeme.Jel postoji šansa da sam trudna ako sam tu jednu tabletu popila kasnije?hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ste tek počeli piti u slučaju da ne bi došla napravite test.

Natalija Beljo, dr. med.

Krvarenje je posljedica hormona koje ste unijeli u sebi . Tako da ne mislim da je riječ o trudnoći.

bbrigitaa

A jel ima kakve veze ako sam pilulu popila odmah pola sata nakon odnosa?

Natalija Beljo, dr. med.

Nema.

majica1

pocela sam piti pilule par dana nakon menstruacije,u 7 dana pauze dobila sam jako kratku i malu menstruaciju,skoro ništa,ginekolog mi je rekao da mogu nastaviti piti pilule bez obzira na to kad sam ih počela piti i sad nakon druge kutije imam sve simptome trudnoće, a prije mjesec dana mi se dogodilo to da sam par puta povračala u roku od 3 sata nakon sto sam popila pilulu i nisam uzela drugu jer je tad nisam imala,a decko i ja smo dan-dva poslije toga imali odnose,bez zaštite ali nije svršio u mene.sad mi mensruacija kasni ali sam dobila smedi iscjedak s tragovima krvi.,da li postoji bilokakva mogućnost da sam trudna ili je to sve zbog pilula?

Natalija Beljo, dr. med.

Od tablete jer ste iduću kutju počeli nakon pauze.

Drover

Postovani,
Imam pitanje, pijem logest pilule vec nekoliko meseci i desilo se da sam zaboravila popiti logest pilulu, 7. u pakovanju, a isti dan sam imala seksualni odnos sa svrsavanjem, naime mislila sam da sam je popila. Nastavila sam posle toga da pijem po upustvu.
Kolike su sanse da ostanem u drugom stanju, i da li je potrebno nesto da preduzmem u vidu uzimanja jos nekih kontraceptivnih sredstava? Hvala unapred.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate ništa.

Marta2203

Ovako; pijem Logest već nekih 2 godine, i nikad nikakvih problema do sad... Naime, menstuacija bi mi dolazila u nedjelju, završavala u petak, no ovog puta, došla je normalno u nedjelju i trajala samo do utorka i to nije bila obilna kao uvijek prije. Mislila sam da se nešto poremetilo, da nije ništa, ali sad su me i sise strašno počele bolit, što me nikad ne bole prije menstuacije. Pijem redovito tablete, dečko tu i tamo svrši u mene, ako po prilici znam da mi nisu plodni dani. Kolika je mogućnost da sam trudna??? Hvala unaprijed na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ih pijete kako ste naveli redovito nema mogućnosti za trudnoćom i nema ovulacije pa ni plodnih dana.

baboosh

pijem vec 6 mijeseci pilule yaz.. s deckom sam imala odnose i dogodilo nam se da je svrsio u mene,menstruaciju jos nisam dobila iako sam popila vec sve pilule i danas sam nastavila sam s novim blisterom. pilule uglavnom uzimam na vrijeme,ali ponekad se zna dogoditi da zakasnim sat-dva. menstruaciju uglavnom dobijem nakon sta popijem drugu ili trecu placebo tabletu. dogodilo mi se da sam 16-ti i 17-ti dan imala povracanje i proljev,dva dana prije prve placebo tablete sam imala krvarenje koje je bilo vrlo malo i jos traje.napravila sam test za trudnocu ali on je bio negativan. zanima me dali postoji ikakva slucajnost da sam trudna? unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Ne , i malo krvarenje koje ste imali je mjesečnica tako da pijte dalje po shemi.

nena.k

Poštovana,
pijem yasmin 3 godine i nikad nisam imala problema. no zbog neočekivanih okolnosti sve sam poremetila. jedna tableta mi je ispala tako da sam popila 20 tableta u prošloj turi i menstruacija mi je došla redovito. ipak, umjesto da počnem piti drugu turu na 7. dan popila sam na osmi (danas) jer ranije nisam mogla kupiti tablete. stvar je u tome da sam na 7. dan (kad bih po novom trebala početi uzimati) imala odnos s svojim dečkom. menstruacija mi je još uvijek trajala pa sam sklona mišljenju da ne postoji opasnost od trudnoće. ipak, ne želim riskirati pa molim za mišljenje i savjet.

Natalija Beljo, dr. med.

Zaštićeni ste.

almiii

Pijem Yazz vec 9 mjeseci i stvarno se lijepo osjecam uz njih a pogotovo sigurno. Zadnjih dva-tri mjeseca sam imala malo problema sa zeludcom kad ih uzimam,ne povracam niti imam mucninu samo mi malo zelucana kiselina muci i imam zgaravicu,nekad manje nekad vise,al ne povracam nikad poslje,pijem ih u 20h i to redovno,mozda koju minutu zakasnim,najvise sam zakasnila 40min.Pijem danas 2.tabletu iz 4.reda al kad sam pocela ovo pakovanje piti vec mi je zeludac bolio,jednom ili dva puta sam ujutro kad ustanem imala malo meksu stolici,moze se reci proliv.Sad me strah da necu dobiti menstruaciju?Ovaj mjesec sam bas pod stresom,imala sam i udes a i prosle godine sam u aprilu zatrudnila al nisam koristila nikakvu zastitu,pa mi nekako u psihi da ce se to desiti i ove godine.Inace dobijem menstruaciju 2.ili3.dan kad pijem bijlu tableticu bez hormona. Da li postoji mogucnost ako sam imala proliv 10h poslje uzimanja tablete da sam sad trudna?I da li bi mozda trebala napraviti pauzu od tableta zbog zeludca?
Molim vas za savjet.
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste napisali na početku da se super osjećate od kako pijete sad samo još maknite strah u mislima i sve će biti ok. Nista trudni.happy))

KZita

poštovani
zanima me postoji li mogućnost trudnoće s obzirom da pijem kontracepcijske pilule (logest) ali od zadnje mjesečnice ih nisam mogla piti svaki dan u isto vrijeme, 6 dana nakon menstruacije imala sam spolni odnos, zadnjih nekoliko dana se javlja bijeli iscjedak...sljedeća menstruacija bi trebala biti za točno tjedan dana

Nataša Šemnički, dr. med.

KZita,

sve vam je detaljno objašnjeno u uputstvu

l.p.