Kontracepcija

Trudnoca uz pilule?

Taci8

Postovani,

Pijem Yaz vec godinu i po dana, za to vreme sam propustila jednu pilulu odavno, uzimam ih redovno, ponekad sa zakasnjenjem 2-3 sata. Spavam sa deckom sa kondomom jer imam preveliki strah od trudnoce, medjutim u petak smo spavali bez kondoma, ali on nije svrsio u mene. Uradila bih test jer se mnogo plasim. Zanima me da li ima razloga da se plasim tj da li mogu ostati trudna?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimate pilule, te ne znam što će vam test na trudnoću!

Taci8

I samo da dodam da sam tada popila 4. pilulu novog pakovanja, ako to ima nekakve veze s obzirom da ih pijem vec godinu i po dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko ako uzimate pilule redovito ne trebate se brinuti oko trudnoće.

Taci8

Jasno mi je. Hvala Vam. Preveliki strah preovladjuje, sve je iz glave, zbog toga.. :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Kikicaa021

Pijem novynette treci mesec i samo jednom sam zakasnila 10 sati. Pretprosle subote(24.05.) sam pilulu popila 12 sati nakon termina i nastavila normalno. Nedelju dana nakon toga(01.06.) je momak ejakulirao slucajno malo u mene, prvi put. Tog dana, predvece mi se na gacicama pojavilo jako malo krvi(kao da je bila pomesana sa vodom) i sutradan sam dobila izuzetno bolnu menstruaciju a ostalo mi je jos 5 pilula do kraja. Posle toga sam nastavila sa pilulama(ostale su mi je jos dve). Da li treba da se zabrinem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti.

ta

Postovani, vec drugi mjesec pijem Diane 35 (jos dvije pilule ostale). Pijem ih redovno, svaki dan u 12 sat, samo jedan dan sam kasnila dva sata, znaci popila samnje oko 2. Imala sam odnose bez kondoma uz prekinuti snosaj (znaci nije bilo svrsavanja u mene) i sad me zanima da li postoji bilo kakva sansa za trudnocom? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Neće doći do trudnoće.

viktorija1310

dobra vecer,pijem logest tek mjesec i pol,sad sam pri kraju druge kutije..ovaj vikend je decko sa kojim sam godinu dana u vezi svrsio u mene vise puta..uzasno me strah da nisam ostala trudna jer samo tek se zaposlili..je li moguce da tablete vec djeluju ili bi bilo pametno da napravim test??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite. Ne treba test.

sany013

Poštovani,
Već pet i po godina pijem pilule novinette i pre dva meseca mi je izostala menstruacija. Prošli mesec sam dobila,a ovaj mesec ponovo nisam. Na osnovu vaših saveta sam pre dva meseca uradila test,bio je negativan i nastavila sam sa pilulama. Nisam zaboravljala pilulu,tako da ne znam šta može da bude razlog.
Hvala unapred.

bambi21

Postovani, pijem lindynette 20 vec 1godinu i osam mjeseci. Pijem ih redovito, bez preskakanja i zaboravljana. Odstupanja su max pola sat do 40ak minuta. Pilule pijem iskljucivo radi zastite od nezeljene trudnoce. Prije nego sto sam pocela piti pilule imala sam redovite menstruacije u trajanju od 4 dana i menstruacije nisu bile jake. Odkad pijem pilule menstruacije traju 3 dana i dosta su slabije. Medjutim, zadnja menstruacija (20.11.)je skoro.pa.izostala, imala sam samo dva dana smjeckasti blagi iscjedak. Iduca menstruacija je trebala nastupiti danas, medjutim nje nema. Imam blage bolove kao da imam menstruaciju ali nje nema.
Dali postoji mogucnost trudnoce iako sam redovito uzimala pilule redovito i prema uputama ? Citala sam da se zna dogoditi izostanak menstruacije ali ja se svrjedno brinem sad
Ispricavam se na ovako dugom postu.
hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sany iste izazovu blažu atrofiju endometrija pa ne krvarite.
Promjenite pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bamby neće doći do trudnoće. Nastavite s uzimanjem.

Brinetq123

Postovani, popila sam jednu kutiju yaza, sad sam na drugoj tableti druge kutije, imala sam spolni odnos bez zastite, ali nije svrsio u mene. Jesam li zasticena? Tj jel postoji mogucnost da ostanem trudna? Znam da vjerojatno negdje postoji odgovor, ali nije iskljucivo isto pitanje, hvala unaprijed. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

simek123

Poštovani,

Cura mi pije Yaz pilule. Dan nakon završene menstruacije imali smo spolni odnos u kojem sam ejakulirao u nju. Medjutim, taj dan i dan poslije zaboravila je popiti pilulu(to je druga i treća u blisteru). Naravno konzultirala se sa ginekologicom koja je rekla da preskoči te dvije i nastavi piti dalje do kraja. Od tada nismo imali nezaštićen spolni odnos radi sigurnosti. Ali nas samo zanima ovaj jedan nezaštićeni spolni odnos koji smo imali dan nakon menstruacije,kada je zaboravila popiti pilule, da li može šta biti od njega?

Puno hvala!

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji ali nije velika.