Kontracepcija

Trudnoca uz pilule

uspavanalepotica

Postovani doktore,pijem yaz tablete jer imam cistu na desnom jajniku koju moram da operisem.Poslednji put sam imala odnos sa deckom 10.septembra,koristili smo zastitu.Pre nego sto sam trebala da dobijem pojavio mi se braon sekret sa krvi, posle toga je nastupila menstruacija,ali ja to pakovanje nisma zavrsila do kraja bile su mi ostale jos 4 roze tablete, nego sam nastavila sa novim pakovanjem i vise je bila tamno braon menstruacija.3.10 sam radila test na trudnocu i rezultat je bio <0.100mlu/ml ref.vrednost:0.00-5.00,posle sam dobila ponovo 14 oktobra menstruaciju i pocela sam sa novim pakovanjem tableta,ostalo mi je jos 11 tableta do menstruacije,ali mi se poajvio braon sekret, imam bolove u donjem delu stomaka kao kad treba da dobijem,zeludac me boli i imam osecaj da cu povratiti kad nesto pojedem. Kada mi se pojavio ponovo taj sekret ponovo sam uradila test na trudnocu i isti su bili rezulati kao sto sam gore navela. Od poslednjeg odnosa 3.septembra je proslo vise od mesec dana.
Da li postoji mogucnost da sam u drugom stanju? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte ponavljati pitanja.Odgovorio sam vam.

kakikaki

Pozdrav!

Pijem yaz pilule vec godinu dana, trenutno sam na drugom redu blistera, medjutim, na kalendaru mi pise da su mi srednje plodni dani. Jucer se prvi put dogodilo da je decko svrsio u mene, a znale su mi se desavati oscilacije od nekoliko sati pri uzimanju pilula (nikad nisam pilulu zaboravila, nego bi ju popila par sati prije/poslije, i to se za vrijeme ovog ciklusa dogodilo jedan put, eventualno dva). Zanima me, postoji li razlog za brigu o trudnoci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće uz kontracepcijske pilule.

Maree955

Postovani,

Pijem logest pilule pune 3 godine. Uzimam ih svako jutro u 8h, eventualno sa 15,20 minuta odstupanja. Sa momkom imam odnose bez zastite, a ponekad i ejakulira u mene. Interesuje me koje su sanse za trudnocu uz prethodno navedeno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

Luc28

Pozdrav,
Na yazu sam godinu dana pijem redovno u 21:00 h. Zadnji menzis bio je 27.07. Ciklus mi je 27-28-29
11.08 sam zaboravila popiti 15. po redu tabletu.
Nezasticen odnos je bio 12.08 sa ejakulacijom prijepodne i taj dan sam popila normalno tabletu u 21:00 h. I nastavila dalje piti normalno. Popila sam 4 bijele tablete i sada sam vec na novoj kartici na 2. hormonalnoj. Menzis mi kasni 2 ili 3 dana. Da li postoji mogucnost za trudnocu? Da li da radim test za trudnoću? I da li mogu opce ocekivati menzis ako je trudnoca iskljucena?
Također na desnom jajniku imam edometrij.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće. Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenje ponekad može izostati.

Guest22212

Postovani,
Yaz pilule sam koristila oko 1 godinu, te sam prešla na Logest koji koristim oko 4godine. Uvijek redovno u isto vrijeme, sa svega nekoliko +/- 1 h . Pijem ih isključivo radi kontracepcije.
Prije uzimanja pilula, imala sam izrazito bolne i obilne menstruacije, koje su se tokom uzimanja pilula toliko "unormalile" da ih gotovo nisam ni osjetila. Međutim, posljednjih par mjeseci menstruacije postaju obilnije i bolnije.
Da li tokom višegodišnjeg uzimanja Logesta postoji šansa da se organizam navikao na taj nivo hormona i da slabi njegovo kontraceptivno dejstvo ?
Ovaj mjesec sam imala redovne nezaštićene odnose sa potpunom ejakulacijom bez bilo kakve dodatne zaštite (pila sam ih redovno kao i inače). Ostalo mi je još pet pilula, ali oko sedam dana imam ružni smeđi iscjedak i blage bolove. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće, s obzirom i na prethodno pitanje i dilemu ?
Spotting sam imala prvih par mjeseci na pocetku pijenja pilula, te mi se znao javiti s vremena na vrijeme, jednom ili dva puta godišnje ili izrazito oskudne menstruacije..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Djelovanje pilula se ne smanjuje tijekom vremena. Učinkovitost zaštite može se smanjiti samo ako se pilula propusti uzeti.