Kontracepcija

upit za kontracepciju

MiA2510

postovani,
pila sam pilule Lyndinette 10 mj i prestala te sam dva mjeseca bila bez njih i sada bih ponovno pocela s uzimanjem, ali je stvar u tome sto sam menstruaciju imala 4.-10.8. te sam sada negdje pred ovulaciju, i znam da se sa ciklusima ne treba saliti, no vrlo mi je vazno ne dobiti menstruaciju od 20.8 do 20.9 te me zanima je li moguce da pocnem sada piti pilule da dobijem menstruaciju? sto se tice zastite u spolnom odnosu, koristila bih kondome i dalje.
hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija se može odgoditi tako da tablete počnete piti 4 do 5 dana prije očekivanog krvarenja. Uzimate ih dokle god ne želite menstruaciju. Prestankom uzimanja krvarenje će nastupiti za 2 do 3 dana. Naravno, to Vas ne štiti od trudnoće.