Kontracepcija

Uranjena Menstruacija?

Anđela

Poštovani,

Danas sam dobila menstuaciju za koju nisam sigurna da je prava menstruacija, možda je samo spotting, trebala bih vaše stručno mišljenje.

Dakle, danas, 4.12. sam oko 21 sat dobila menstruaciju, pilule YAZ pijem redovito svaki dan u 21 sat.
Pilule pijem vec vise od 6 mjeseci.
Zadnju menstruaciju sam imala 11.11. te je trajala do 16.11. sljedecu menstruaciju bi trebala dobiti za 4 dana (8.12.) ali ja sam ju dobila danas (4.12.) dakle 4 dana ranije.
Ostala mi je još 1 crvena i 4 bijele.

Nadam se da ne trebam biti zabrijuta.
Uvijek ju dobijem na 3 dan bijele pilule, prije 3 mjeseca sam preskočila menstruaciju te sam imala spotting sredinom ciklusa.

Ja bih Vas molila za Vaše mišljenje te da mi kazete, kako da nastavim piti pilule, dali da nastavim piti normalno ili da preskocim bijele tablete ili da odma krenem sa novom kutijom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne trebate ništa preskakati. Odavde ne znam radi li se o menstruaciji. Uzmite aktivne do kraja kao i bijele. Ne obazirite se na to krvarenje.

Uplasena25

Poštovani, imam policistične jajnike pila sam 3god novynette zatim 4 mj duphaston zbog vodenih cisti, sada već nekoliko mjeseci ne uzimam ništa i menstuacije su mi na 18-20 dana i traju po 2 dana. Je li potreban pregled ili još mogu pričekati koji mj? Također papa mi je pokazala hpv, ginekologica mi je rekla samo kontrola pape za 6 mj. Mene strah da to nije dovoljno i da bi trebala na tipizaciju ili nešto drugo? Što da radim? Čime da jačam imunitet zbog hpv-a i što za zaštitom budući da imam stalnog dečka, kako kod njega riješit hpv ako ga ima? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako posjetite ginekologa zbog skaćenog ciklusa i pcosa.
Vratite se uzimanju pilula. Napravite HPV genotipizaciju, jačajte imunitet a odnose imajte isključivo uz zaštitu.
Tada će virus prije nestati.

Uplasena25

Poštovani, pila sam Diane 6 mj, zatim Novynette 3 god i vodene ciste na jajniku su se i dalje znale pojavit, jer inače imam pcos, kontracepciju sam pila i radi zaštite i radi pcos. Imala sam redovite preglede i kontrolu krvi. Nakon 3 god gin me pitala za obiteljsku anamnezu i rekla joj da mi je otac imao infarkt srca sa 45 god, ostalo nikakvih bolesti u obitelji nemam, ne pijem, ne pušim, smršavila sam do granice uredne kilaže, imam 27 god ali sada mi kaže da zbog očevog infarkta pilule nisu za mene. To me čudi jer 3 god sam ih pila bez da me uopće pitala za tako nešto. Jesu li pilule za mene ili ne? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost to zna najbolje vaša doktorica. Treba u cijelosti sagledati vaš slučaj i tada odlučiti.

Anđela

Pozdrav,

Pilule YAZ pijem redovito svaki dan u 21 sat., ilule pijem vec vise od 8 mjeseci.

5.1. Sam trebala dobiti mensturaciju, dobila sam ju 2 dana kasnije negdje u jutarnjim satima 7.1, te sam kupila nove pilule jer sam ove prosle popila, te sam prvu crvenu popila redovno u 21 sat, i tako dalje svaki dan pila.

Menstruacija mi je trajala od 7.1 do 9.1, sveukupno dva ipo dana. i to me jako muči, jucer sam imala proljev 2 puta preko dana, uvecer u 21 kada sam popila tabletu nisam vise imala proljev.

Pijem narednih tjedan dana čaj za mršavljenje, 2 case dnevno
Ovaj ovdje: http://www.gljz.hr/Default.aspx?sifraStranica=510

Trebam li biti zabrinuta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate biti zabrinuta za sada. Tek ako se proljev nastavi kroz iduće dane resorpcija lijeka može biti nesigurna pa koristite dodatnu zaštitu.

Anđela

Pozdrav,

da nastavim od zadnjeg puta iz ovoga posta kada sam vam se javila 11.01.2014.

Od ta dva dana ipo sto mi je mensturacija trajala, sam smanjila piti caj te nadalje od zadnjeg puta kada sam imala proljev se više nije ponovio, redovno pijem sve tablete u 21h.

Ciklus mi je započeo 7.1.2014, trebao bi trajati do negdje 3.2. ili 4.2. 2014, menga je trajala 3 dana.
Danas (23.1.2014) neočekivano mi se pojavila menstruacija, danas kada sam dosla doma oko 17:45 sam ju uocila, i mrvicu više je krvavije nego inace.

Zadnja 4 puta sam se seksala 28.12.2013, 30.12.2013, 11.1.2014 te 17.1.2014.
Te je decko uvijek svršio izvan mene, dakle niti jedanput u mene.

Jeli to zbog toga sto mi je mensturacija tako kratko trajala pa sada imam probojna krvarenja ili je zbog neceg drugoga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaista ne znam. Previše stvari dolazi u obzir.
Posjetite ginekologa.

Anđela

Kada kazete ne znate, postoji mogucnost trudnoce ili mozda neki drugi razlozi?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći.

panicna_marina

Poštovani,

Menstruaciju sam dobila 10.01. Dečko i ja smo prakticirali sex na izvlačenje prije svršavanja 17.01. i 18.01. Prokrvarila sam 24.01. i krvarenje još traje. Krvarenje je osrednje, tamno crvene boje. Postoji li mogućnost da je to krvarenje zbog trudnoće? Napomena, taj dan kad sam prokrvarila mi je bio jedan od najsresnijih u životu. Inače mi ciklusi traju 24-26 dana.

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje jel bilo ejakulacije u rodnici. To znate samo vi!
Krvarenje nije vezano uz mogućnost trudnoće.

triquilar21

Postovanje, pijem triquilar koji ima 21 tabletu, menstruaciju sam dobila 25. dan. Da li da odmah pocnem sa novom kutijom ili da cekam jos 3 dana tj. ovih 7 dana pauze od zadnje tablete? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana pauze uvijek.

Zerzan

Poštovani,
pijem Yaz tablete već godinu-dvije te sam prije toga pila Yasmin. Prije sam menstruaciju dobivala na 2. ili 3. bijeloj tableti, no zadnja dva mjeseca sam ju dobila na 23. roznoj tableti pa me zanima da li se trebam zabrinuti? Znalo mi se to i prije događati, no nikad dva mjeseca zaredom. Menstruacija započne s roznim ili smeđkastim iscjetkom. U 3. mjesecu mi je pronađena ureaplasma u cerviksu nakon čega sam uzimala Doksiciklin i vaginalete s kantarionom pa mi je palo na pamet da i to može biti razlog :/.
Lijep pozdrav i unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba se brinuti. To je normalno.

ana_k

Postovanje .Prije par dana sam imala smedji iscjedak(malo), imam redovne odnose sa zastitom .Medjutim mjesecni ciklus mi je inace svako 28 dana .Zadnju M sam imala 24.6, sad mi je dosla 2 dana prije .Imala sam svrbez na predjelu vagine, s tim i jako bolne odnose u odredjenim pozama . Zanima me zasto je menstruacija uranila, da li postoji mogucnost trudnoce ? Unaprijed hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije uranila. Normalan ciklus je sklon oscilacijama.